Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31173/maly-princ-31173.jpg 4 16449 16449

Jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury z pera autora Nočního letu, Země člověka a dalších knih, čerpajících z nesčetných inspiračních zdrojů spisovatele – letce. Malý princ přichází na Zem ze vzdálené planety azjevuje osamělému muži v poušti tajemství dobra a srdce, tajemství růže, kterou každý z nás má úzkostlivě střežit a za niž cítí zodpovědnost...... celý text

Literatura světová Sci-fi Filozofie
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince, 1943

EliahDawn
19.12.2018 5 z 5

Skvělá kniha, která se může číst v každém věku. Těším se, až ji budu číst svým dětem.

minh0150
16.12.2018 5 z 5

Přečteno několikrát během života. Vždy se dozvím něco více o sobě. Krásně napsaná kniha.

Precim
15.12.2018 5 z 5

Jako malý jsem slyšel či četl malého prince nesčetněkrát a vzpomínám si, že jsem to pokaždé bral jen jako jednu z mnoha pohádek, které byly součástí mé dětské kultury. Příběh se mi líbil, ale některé pasáže mě nudily (např. ty s liškou). Naopak nejoblíbenější částí pro mě byly návštěvy osamělých lidí na planetkách.

Princova návštěva planetek je pořád moji nejoblíbenější částí knihy, nicméně dnes už v knížce vidím i spoustu věcí, které jsem jako malý, nevěda moc o vlastnostech a sobeckosti (ale i přátelství) lidí, nemohl pochopit. Např. dnes už chápu jak postavy na planetách reprezentují svými činy na opravdové reálné lidi mezi námi. Ani si nepamatuji, že bych nějak vnímal snahu malého prince o nalezení opravdového přítele. Nicméně to, jak to chápu dnes, se může v budoucnu změnit a povšimnu si třeba zase něčeho, co mi teď absolutně uniklo.
A právě proto považuji Malého prince za unikát. Je to nepochybně knížka, po které v budoucnu ještě sáhnu a to ne jednou.

sgjoli
15.12.2018 5 z 5

Malý princ je rozsahem útloučká kniha, o to víc mne vždycky udivovalo, kolik krásy a kolik moudra se autorovi podařilo vměstnat do tak malého prostoru. Nádherné, opravdu nádherné. Dějově to není nijak složitý příběh, ale hloubkou myšlenek mi to přijde velmi nadčasové. Kniha je zde sice označena coby "kniha pro děti a mládež", ale domnívám se, že člověk na to musí být již trochu starší a vnitřně vyzrálejší, aby knihu plně ocenil a dokázal v tom hledat ty skryté významy a důležité myšlenky.
Každopádně já jsem nadšená, tuhle knihu zbožňuju!

lubosvnenk

skvela kniha. slova nestaci

Adellll
14.12.2018 5 z 5

Nepopsatelný zážitek...

AnnaDewitt
13.12.2018 5 z 5

Malý princ je krásná pohádka, ke které jsem se dastala až na prahu dospělosti, kdy bezstarostnost dětství byla nenávratně pryč. Téma knížky je v dnešní uspěchané době stále aktuální: co že je v životě skutečně důležité?

Lenka_S
13.12.2018 4 z 5

Nádherný příběh o tom, co se skrývá pod povrchem a co je opravdu důležité. Mám kamaráda, který má všechna možná vydání Malého prince ve třech jazycích a vždy má u sebe alespoň jeden výtisk. Dlouho jsem nechápala co na tom příběhu vidí, vždyť je to pohádka pro děti. Už mu rozumím :-)

nanana
12.12.2018 4 z 5

"Tady u tebe lidé pěstují pět tisíc růží v jedné zahradě.. a přesto tam nenajdou, co hledají. A přitom to, co hledají, by se dalo najít v jediné růži nebo kapce vody."

Dobře se dá vidět jenom srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

"Mezi lidmi je taky jeden sám."

"...A přitom on jediný mi nepřipadá k smíchu. Snad je to tím, že se zabývá něčím jiným než sám sebou."

"Obdivuju tě. Ale proč o to tak stojíš?"

"No tak budeš soudit sám sebe. To je to nejtěžší. Je mnohem obtížnější soudit sebe samého než soudit své bližní."

"Od každého je třeba vyžadovat jen to, co může splnit. Základem moci je především rozum."

Sharru-ken
11.12.2018 5 z 5

Krásná, zamyšleníhodná knížka. Každý si tam najde to svoje. Já tam vidím radost ze života a krás světa, kterou se ne každému daří objevit. Vidím tam snahu najít v každém kousek dobrého. Jo jak by byl svět krásné místo kdyby měl každý svého malého prince, aby ho naučil žít.

Nikcasmej
11.12.2018 5 z 5

Roztomilá knížka pro mladé i dospělé!:)

1alena1
11.12.2018 5 z 5

Vrátila jsem se ke knížce z mládí, protože jsem šla do studia dva na představení Malý princ s Janem Cinou. O knížce už bylo napsáno a řečeno vše, divadelní představení je takový koncert Jana Ciny, který se na tuto postavu velmi hodí, působivé zpracování.

Veru.Viti
10.12.2018 5 z 5

Bylo na čase. Konečně jsem se dostala k Malému princi. Je to kniha, kterou by si měl přečíst úplně každý. A také každý si v tom najde něco jiného. Nějakou myšlenku, kterou třeba při prvním čtení neviděl.

annettka1098
09.12.2018 5 z 5

Četla jsem naposledy jako dítě a o hodně jsem se připravila! Nádherná kniha, nádherný příběh i ilustrace. Měla by být povinná pro všechny. Malé i velké. Je v ní tolik pravdy, tolim ponaučení, tolik lásky a něhy.... je dokonalá!

Chalupice
07.12.2018 5 z 5

Na tehle knížce je úžasné, ze ať už ji budete číst kdykoliv - ve chvílích radosti, ve chvílích smutku a zmaru, v dětství či ve staří - pokaždé si v ni najdete přesně to, co potřebujete.
Pro mě nutnost mít v knihovně
Jo a já pro ni sahám v těžkých chvílích.
Vždy mě dokáže poveselit i rozesmutnit a tlacim slzu.
A audiokniha Je něco neskutecnyho!

kalinka99
07.12.2018 5 z 5

Je zvláštní, že kniha byla napsaná, tak dávno a přitom je i teď aktuální. Po každé, když si ji přečtu zjistím vždy něco nového, co mi předtím uniklo.

heliiinka
06.12.2018 5 z 5

Kniha s myšlenkou. Moc se mi líbí typologie lidí podle planetek, na některé lidi to až žalostně přesně sedí.

Sjuzz
28.11.2018 5 z 5

Jedna malá krásna knižka, ktorá sa dá prečítať síce za hodinu, ale treba si ju prečítať viackrát za život.
Keď som ju čítala po prvýkrát (ako povinné čítanie), jediné čo ma zaujalo, boli obrázky...s odstupom času som jej dala znova šancu a som rada že sa mi dostala znova do rúk.
Detská knižka ktorú pochopia len dospelí (ak vôbec) ☝????

Andrea81
26.11.2018 5 z 5

Krása....

SknihouVrukách
26.11.2018 4 z 5

Od knihy som očakávala viac. Veľmi ma neoslovila.