Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31173/maly-princ-31173.jpg 4 16449 16449

Jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury z pera autora Nočního letu, Země člověka a dalších knih, čerpajících z nesčetných inspiračních zdrojů spisovatele – letce. Malý princ přichází na Zem ze vzdálené planety azjevuje osamělému muži v poušti tajemství dobra a srdce, tajemství růže, kterou každý z nás má úzkostlivě střežit a za niž cítí zodpovědnost...... celý text

Literatura světová Sci-fi Filozofie
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince, 1943

JmenujiSeZuzla
19.11.2018 5 z 5

Malý princ je kniha s velkým K. Já jsem typ člověka, který se ke knížkám nevrací a spíše rád objevuje nové zákoutí literatury. Tohle je jedna z mála, kterou JE nutné číst vícekrát. Nejlépe s několikaletými časovými odstupy. Právě to z ní totiž dělá to, co je, protože podle toho, v jakém životním období se nacházíte, se bude váš mozek podvědomě soustředit na úplně jiné věci. Čím víc ji čtu, tím víc se dostávám do hloubky příběhu. Knihu určitě po prvním přečetní nepochopíte zcela. Já si osobně myslím, že ji tedy nepochopím úplně skrz na skrz nikdy, ale to je právě to co z ní dělá tak skvělou četbu.
Rozhodně to není knížka pro děti. Ač se nám tak může na první pohled zdát, není to pravda. Pro dítě to bude nuda a myslím si, že ji ani nebude vnímat. Další skvělá věc co je úžasná na Malém princi je to, jak ji každý jedinec pochopí úplně jinak. To mě snad nikdy nepřestane udivovat. Právě to je důvod, proč jsem zmatená, když probíhá například rozbor knihy. Ono to úplně s touhle nejde.
Malý princ by měl určitě patřit mezi knihy, které by si měl přečíst každý, ale zcela se rozebrat nedá. To totiž ani nelze. Antoine De Saint-Exupéry je neskutečný člověk, který si myslím ani neuvědomil, jaký skvost přidal do dějin literatury.

barca7361
19.11.2018 5 z 5

Kniha k zamyšlení.

darksterka43
18.11.2018 5 z 5

Skvělé čtení s hlubokými myšlenkami což mě láká ke knížce se časem vrátit

Jana512
15.11.2018 5 z 5

Vždy, kdy ji čtete - a je dobré se k takové knížce vracet - najdete v ní moudrost, jak vytvářet vztahy k bližním i k světu, aby člověk byl šťastný tím, že se snaží chápat druhé.

Anie.M
12.11.2018 5 z 5

nevinný a čistý malý princ. myslím, že tato knížka nepotřebuje rozbor, každý se zamyslí nad čím chce.

Pero los ojos son ciegos. Hay que buscar con el corazón.
(Ale oči jsou slepé. Musíme hledat srdcem)

New-radus
12.11.2018 5 z 5

Notoricky známá kniha, a přesto se musí číst a "zažít" znovu v dospělosti. Nádhera. I po letech, kdy jsem po ni sáhla znovu, jsem dojatá až k slzám.

DancerJaneBooks
11.11.2018 5 z 5

Ze začátku jsem k tomu byla trochu skeptická, protože jsem si myslela, že to je vychválené do nebes až moc. Ale není. Prostě a jednoduše - tuhle knížku by si měl, podle mě, každý přečíst. Antoine de Saint-Exupéry byl hrozně moc chytrý člověk. Strašně se mi líbilo to podání toho příběhu - že to vlastně vypráví on sám a malý princ mu vypráví jeho (užásné!) zážitky. Nevím, jestli bych to jako malé dítě úplně pochopila, ale teď určitě chápu, co tím chtěl autor říct. Podle mě je naprosto zbytečné dělat milion komiksových vydání, protože jenom tohle vždycky bude ten skvost, i kdyby to bylo v horším či hezčím obalu. Měla jsem tuhle knížku rozečtenou asi někdy před půlrokem někde na dvacáté stránce, ale odložila jsem ji. Nevím no, asi na to člověk musí mít chuť a určité období. Tak jsem se k ní vrátila, i kvůli Čtenářské výzvě, a vážně mě překvapila. Ale ty citáty byly vážně skvělé. Nejvíc mi utkvěl v hlavě tenhle (liščin) : ,,Co je důležité, je očím neviditelné". A strašně moc mě bavily a fascinovaly ty pásáže, jak malý princ chodil na jednotlivé planetky, kde byli různí lidé. Ten konec mě, upřímně, nedojal, ale sám o sobě dojemný byl. Pro mě teda byl spíš smutný než dojímavý. Teď mám úplnou chuť si zajet do Afriky na to místo... A moc bych tam chtěla potkat malého prince, i když samozřejmě vím, že to nejde...

stepankoby1
11.11.2018 5 z 5

Hrozně čtivě napsaná nádhera od začátku do konce s překrásnou myšlenkou, poselstvím a perfektním koncem. Sedí každému věku, snad jenom nezvyklatelný cynik v ní nic nenajde.

Magdalena5
09.11.2018 5 z 5

Teď píšu komentář ke konkrétnímu vydání knihy z nakladatelství Triton s ilustracemi Markétky Vydrové. Původní geniální knížku s autorovými kresbami jsem přečetla již, ani nevím kolikrát, ale po koupi tohoto skvostu jsem zůstala úplně paf. Ať si říká, kdo chce, co chce, na jiné výtvarné pojetí Malého prince než původní, ale mně se toto vydání ilustrované Markétou Vydrovou moc líbí.

sarka9190
09.11.2018 4 z 5

Musím přiznat, že ještě před pár lety bych dala průměr. K některým knížkám musíte dozrát. I k těm pro děti. Rozkošná melancholická poetická. Teď jsem začala sbírat i ten kreslený seriál, byť s předlohou nemá moc společného, pořád je to hezky zpracované a z námětu se dá těžit.

SweetCake
04.11.2018 3 z 5

Milý příběh, ale pro mě nic, co by mě výrazně dojalo... Nevím, možná jsem divná:)

Lewi
03.11.2018 5 z 5

Bylo mi řečeno, že je kniha pro děti. Jsem už nějaký ten rok (podle standardních měřítek) dospělá a ještě zcela jsem její význam v některých ohledech nepochopila.

Dimas
02.11.2018 5 z 5

Budu tady na tebe čekat. Vrať se zítra večer..."
Nebyl jsem však uklidněn. Vzpomněl jsem si na lišku. Člověk se vydává v nebezpečí, že bude trochu plakat, když se nechal ochočit...

sicilia14
02.11.2018 4 z 5

určite jedna z najgeniálnejších kníh všetkých čias

KerrKnock
02.11.2018 2 z 5

Já bohužel budu takový ten člověk, který (jak se asi bude zdát) všechno kritizuje :D Ale já jsem si čtení vůbec neužívala. Chápu veškerý ty spojitosti a takový to "co tím chtěl autor říct", ale i tak to prostě nechápu, pro mě je naprosto nepochopitelný, proč je to pro tolik lidí taková pecka :( Knížku jsem si otevírala fakt s tím pocitem, že si konečně přečtu veledílo (a rozhodně nechci říct, že to veledílo není!), ale zaklapávala se smutkem, že to asi nebude nic pro mě.

MartinaMartina
01.11.2018 5 z 5

Přečetla jsem ji až v dospělosti,ale zanechala ve mě překrásný pocit.
,,Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné"

DavidKeller
30.10.2018 5 z 5

Užasny přiběh..plny lasky a pochopeni ..čteno synovi před spanim ale dojat i já ..otec :)

julie8723
30.10.2018 5 z 5

Moje nejoblíbenější knížka

Mindy
26.10.2018 4 z 5

Je to zvláštní kniha. Syn ji měl na seznamu povinné četby, tak jsme si ji přečetli spolu. On to chápal jako pohádku, na mě to celé působilo tak nějak smutně. Nicméně je v ní spousta krásných myšlenek.

marhoul
22.10.2018 5 z 5

Druhá nejčtenější kniha na světě, hned po Bibli. Co víc dodávat? Moje velká láska!