Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31173/maly-princ-31173.jpg 4 16449 16449

Jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury z pera autora Nočního letu, Země člověka a dalších knih, čerpajících z nesčetných inspiračních zdrojů spisovatele – letce. Malý princ přichází na Zem ze vzdálené planety azjevuje osamělému muži v poušti tajemství dobra a srdce, tajemství růže, kterou každý z nás má úzkostlivě střežit a za niž cítí zodpovědnost...... celý text

Literatura světová Sci-fi Filozofie
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince, 1943

Emičkazknihy
20.10.2018 5 z 5

Kniha která vyjadřuje hloubku a nekonečné hranice chápáni, přitom ji autor shrnul do několika stránek. Kniha kde nejsou hranice mezi normálem a fantazií. Kde dětská láska obětuje vše jí známé, aby pochopila a poté si uvědomí že vše co chtěla už měla a tak obětuje i své tělo, duši a vše co bylo její.

cernydrak
19.10.2018 5 z 5

Dílo nepopsatelné hloubky přesahující pomezí hmoty.

4xbabča
19.10.2018 5 z 5

Moc milá knížka, která určitě osloví čtenáře každého věku. Nádherné dílo, které nutí se více zamyslet nad věcmi, které nám běžně přijdou úplně obyčejné.

Fantasmagorka
16.10.2018 5 z 5

Je to skvělá kniha a rozhodně se nenechte odradit tím, že je to pro děti. Protože tak úplně není. Má v sobě skrytou filozofii.

Margie94
14.10.2018 3 z 5

Tak já nevím...z této knížky mám velice rozporuplné pocity. Rozhodně se podle mě nejedná o knížku pro děti, jak je nám často podsouváno. Dokonce bych řekla, že je to pro čtenáře minimálně 12+ (hlavně díky filozofickému pojetí knihy). Mladý princ mě v příběhu jednou překvapil a dojmul a podruhé jsem si říkala, jaký je to s prominutím fagan. Buď jsem měla knížku číst dřív a nebo později (asi až mentálně vyzraju :D). Něco mi ta knížka dala, ale nemohu si pomoci a musím říct, že jsem se u čtení převážně nudila a navštěvování planetek mi přišlo skoro na jedno brdo...nemohu jinak než hodnotit jen 3* s tím, že možná dám princovi druhou šanci někdy v budoucnu.

AjinQa
10.10.2018 5 z 5

Nikdy jsem nečekala že se tolik zamiluju do povinné četby. Ke knížce jsem se dostala kvůli toho že zastávala místo v mém seznamu četby k maturitě a toho nikdy nebudu litovat. Na to že je to knížka pro děti, přijde mi spíše svou hloubkou pro starší čtenáře, protože děti kde co podle mě nepochopí. Prostě krásné a nádherné, není co dodat.

Aquagirl
06.10.2018 5 z 5

Tuhle knížku jsem poprvé četla, když mi bylo šestnáct. Ty emoce, které ve mně vzbudila, se ani nedají popsat. Po letech jsem se k ní vrátila, a dojímá mě stejně jako kdysi.
Pro mě naprostá literární klasika. Něco nádherného.

SeiyaOri
05.10.2018 4 z 5

Kniha je to pěkná, ne že ne, moc pěkná. Jen jsem čekala o dost víc, nepřijde mi to až tam moc převratné, duchaplné, citátůplné jak se o této knize všude mluví. Kdybych ji četla bez očekávání, asi by to bylo 5/5.

ivič
03.10.2018 5 z 5

Tuhle knihu jsem četla dvakrát a pokaždé jsem v ní viděla něco jiného. Je neskutečné jak může někdo napsat knížku pro (skoro) každou generaci, nemyslím si, že je to pohádka jenom pro děti. Myslím si, že by to měl zkusit číst každý.

Pythonissam
03.10.2018 5 z 5

Tato kniha je pokládána, že ji mají číst děti, ale dle mého by ji měli číst i dospělí. Nezařarila bych ji je tak do pohádek z důvodu, že je založená na faktech, a to tak, že když ji čtete zamslíte se a dokážete si i hodně věcí uvědomit. Zkoušela jsem ji číst prvně jako malá, ale to mi nešlo. Podruhé jsme ji na "jeden dech" přečetla ve svých 20 letech a dost mi toho dala, kdy jsem nad ní přemýšlela velmi dlouho.
Knihu mám stále doma a nemohla bych se ji vzdát.

__Vev__
02.10.2018 1 z 5

Já nevím, ale mě se to nelíbilo. Nepochopila jsem, co na tom všichni tak vidí. Buď je to tou filozofií, nebo tím, že jsem hloupá (což neříkám, že nejsem), ale nezaujalo mě to. Nelíbilo se mi to, nepochopila jsem to a vlastně jsem neměla ani tu energii dočíst těch pár stran, které mi zbývaly. Je mi to fakt líto, že tahle populární knížka u mě úspěch nesklidila.

Steiniglovka
02.10.2018 5 z 5

Kniha,která velmi ovlivnila můj život. Příběh můžete brát i jen jako krásnou pohádku pro děti nebo jako dílo k zamyšlení pro dospělé.Myslím,že Malého price,by si měl přečíst každý,alespoň jednou za život...

veronika8042
30.09.2018 4 z 5

Krásná kniha, můžeme jí vnímat jak pohádku pro děti, tak psychologickou knížku pro dospělé. Je to super :).

any37
30.09.2018 5 z 5

Nádherná kniha, kde na věku nezáleží. Nejhezčí je na ní ta jedinečnost, jak příběh každý chápe jinak.

Šnek86
28.09.2018 4 z 5

K této knize si člověk musí najít cestu, na základce mi to nic neříkalo, postupem času jsem na ni stále narážel a nedalo mi, abych těch pár stránek nepřečetl.Veřím, že v této knize si člověk pokaždé dokáže něco najít, ať už si to potom vysvětlí jak chce.
Kapitola s pijanem je super.

LittleAnnette
26.09.2018 5 z 5

Odstupem času, kdy jsem to naposledy četla na základce a nic mi příběh neříkal, jsem v tom našla konečně to TO, co v tom mnoho lidí našlo. Prosté dialogy, které řeknou vše, co mají říci. Povahy v knize, které nám ukáží vše, co lze ukázat. Více slov snad netřeba.

janaky
25.09.2018 4 z 5

Kniha, ktorá sa číta vo všetkých generáciách. Je to silný príbeh. Hoci mladému čitateľovi v rámci povinného čítania povie menej ako dospelému ostrieľanému človeku. Stojí za prečítanie.

kiki11
25.09.2018 3 z 5

O Malém princi jsem nejednou slyšela, že je to kniha, kterou by si měl přečíst každý, proto jsem si ji koupila.
Po jejím přečtení mě napadá jen jedno slovo - zvláštní. Opravdu je to zvláštně napsaná kniha. Mezi řádky je plno životních mouder, často čtenáře při čtení donutí se zastavit a zamyslet se. Přesto jsem asi očekávala něco trochu jiného, něco mi tam chybělo, díky čemu nemůžu dát víc hvězdiček. Nevím, třeba když si Malého prince znovu přečtu za několik let, možná tam to "něco" najdu.

DiLay
24.09.2018 2 z 5

Pro mě je to prostě jen přeceňovaná kniha. 2* za ilustrace.

Luucieee
24.09.2018 5 z 5

Četla jsem několikrát a pořád je to, jako bych ji četla poprvé. Líbí se mi i filmové zpracování :)