Malý princ s rozšířenou realitou

Malý princ s rozšířenou realitou
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528912/bmid_maly-princ-s-rozsirenou-realitou-6589dee7a0ead.jpg 4 16302 16302

Kniha Vám za pomoci rozšířené reality zavede do pohádkového světa. Představte si, že jste ztraceni v poušti, daleko od jakéhokoli obydleného místa, a čelíte malému blonďatému chlapci, který se zjevuje odnikud. Pokud vás navíc tento malý chlapec naléhavě požádá, abyste nakreslili ovci, jste více než překvapeni! Máte jen jednu otázku: chcete vědět, odkud tento podivný mužíček přišel, a chcte znát jeho příběh. Otevírá se vám podivný a poetický svět, naplněný metaforami, popsaný slovy „malého prince“, který také přináší do našeho světa zcela nový vzhled, plný naivity, svěžesti a vážnosti. Velmi rychle objevíte podivné planety obývané obchodníky, pijáky, domýšlivými lidmi, zapalovači lamp. Tato snová evokace, na které se podílejí autorovy akvarely, má všechno iniciační cesty, kde se dítě naučí základní bohatství lidských vztahů a tajemství, které je řídí: „Člověk vidí dobře jen srdcem , to, co je podstatné, je pro oko neviditelné. “ Tato zásadní literární práce, tato kniha od Saint-Exupéryho, je dílem, které budeme rádi vyprávět našemu dítěti, stránku po stránce, také příběh znovuobjevení dítěte, kterým jsme kdysi byli, než jsme se stali dospělými.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Design Media Publishing

Le Petit Prince , 1943

Kater1ena1
07.10.2022 5 z 5

nesmrtelna klasika, cetla jsem uz nekolikrat a jeste parkrat urcite budu, moc me bavi kdyz letec kresli beranka :D

Zmolo
06.10.2022 3 z 5

Vezmu to hodně stručně. V knížce se vypráví o chlapečkovy s touhou malovat a stát se malířem. Ale jak je některým známé dospělí nepodporují jeho sen se stát malířem a doporučují mu se učit něco důležitějšího a jejich návrh byl zeměpis či mluvnici. Kluk na konec si vybral ze zeměpis bude to co on zprostředkuje a stal se pilotem. Ale jednoho dne spadnul z nebe na pustou poušť. Toto je začátek příběhu co je "Malý princ" doopravdy zač. Dráha co v mnohých probudí jiné emoce i po několika přečtení. Kniha přestože byla úchvatná musím dodat že nebyla zrovna pro mě, ale jsem schopen respektovat proč by se někomu tohle dílo líbilo a za aspoň jedno přečtení tato kniha stojí skoro všem.

kevin0759
05.10.2022 4 z 5

Mě osobně se kniha velmi líbila. I přestože je to trochu starší kniha tak jsem se při čtení vůbec nenudil, byla krátká a rychle se četla. Zpočátku jsem si myslel že kniha bude pro mladší čtenáře ale děj téhle pohádky je docela smutný a k zamyšlení. I když je tato kniha doporučená spíše pro děti, doporučil bych knihu starším čtenářům, dětem který nemají rádi smutný pohádky bych moc tuto knihu nedoporučoval.

Uma
02.10.2022 2 z 5

Tato kniha mě nudila a byla zdlouhavá i na to jak moc málo stránek má. Vůbec nic mi to nedalo a rozhodně to nedoporučuji jako maturitní četbu.

AntikvariatBrno
02.10.2022 odpad!

A dost. Tak to jste se snad všichni zbláznili?!?! Vámi opěvované zvěsti o tom, že "Malýho Prince můžeš číst každý rok a odneseš si z toho něco jinýho" se opravdu, ale opravdu nesetkávají s realitou. A kdo si myslí opak, ten je negramota a ignorant. Jste ovečkami davu beztak vyprovokovanému psychadelickými sluníčkáři z Prahy.
- Milan P.

Jajus
02.10.2022 5 z 5

Malého prince jsem právě dočetla v rámci výzvy 2022 v originále (a zjistila jsem, že moje francouzština fakt už není, co bývala). Naštěstí, příběh je pořád stejně krásný.

reakatka
01.10.2022 5 z 5

Když jsem to četla poprvé, jakožto povinnou četbu, uměla jsem ocenit myšlenku, ale zrovna dvakrát mě to nebavilo. Průběhem času se k Malému princi člověk, ale vrací a vidí tam víc a víc.

L.Ady
01.10.2022 2 z 5

Vím, že tato kniha má hodně svých obdivovatelů, avšak mě nikdy neoslovila. Nebyla pro mě zajímavá, spíš depresivní. Znovu už bych ji číst nechtěla.

mythos91
17.09.2022 2 z 5

Fantasy svět, ve kterém je pár zajímavých míst, ale rozhodně bych neřadil jako literaturu pro děti. Je to kniha k zamyšlení pro dospělé o dětském světě. Na mě však děj působil velmi smutně a v kombinaci jednoduše vyprávěného příběhu pro děti kontraproduktivně.

mfajmanova
12.09.2022 4 z 5

Krásná nadčasová knížka, kterou podle mne ale spíš ocení dospělí než děti. Alespoň mně ani mým dětem se v dětství nelíbila.

jan.para
10.09.2022 1 z 5

Do knihy jsem se vůbec nedostal a přišla mi strašně depresivní.

Bryel
08.09.2022 5 z 5

Nestárnoucí klasika pro čtenáře všech věkových kategorií. Malého prince jsem si zamilovala, už když mi ho v dětství předčítali prarodiče. Při každém čtení mě zasáhne tolik životní moudrosti a možnost vždy v příběhu najít něco nového..

B18r
04.09.2022 5 z 5

Knihu jsem si přečetla poprvé až dnes. Dítě ve mě je nadšené, že si ten dospělák ve mě pár věcí uvědomil. Moudra na které nachvilku zapomněl. Určitě jsem ji nečetla naposledy. :)

HadleysHope
04.09.2022 5 z 5

Mám pocit, že i když tuto knihu přečtu tisíckrát, vždycky v ní najdu nějaké to moudro, výrok nebo prohlášení. Nadčasová kniha.

Aoibhe
04.09.2022 1 z 5

Přečetla jsem už podruhé (a zřejmě naposled) a stejně jako po prvním přečtení se mi kniha nelíbila a vůbec mi nesedla. Zcela souhlasím s názory, že se jedná o jednu z nejpřeceňovanějších a nejnadhodnocenějších knih vůbec. Dle autora, jehož styl psaní této knihy připomíná nepříliš vydařenou slohovou práci na střední škole, jsou děti téměř dokonalé a skoro všichni dospělí idioti, kteří nic nechápou. Existuje mnoho krásných a skvěle napsaných knih s hlubšími úvahami a myšlenkami, za sebe doporučuji "Pes Jejího Veličenstva a jeho mise" od Davida Michie.

dacek
04.09.2022 5 z 5

Knížka se mi líbila a doporučoval bych ji všem :-) .

Charlie119
02.09.2022 5 z 5

Každý by si jej měl přečíst. A nejen jako dítě.

Venika072
01.09.2022 5 z 5

Kniha knih.

novina
31.08.2022 5 z 5

Pokaždé najdu nějaký detail, kterého jsem si dříve nevšimla. Kniha, která vyzní úplně jinak když ji čtěte v 15 letech nebo v 35.

Miroslav1234
30.08.2022 5 z 5