Máma masajů
Hanna Schott
O čem jiní jen tu a tam sní, je pro ni naprosto normální: život plný dobrodružství ve volné přírodě. Více než pětadvacet let sdílí život kmene Masajů na severu Tanzanie. Bez šéfa a termínového kalendáře, ale také bez stálého bydliště, čisté vody a dalších vymožeností civilizace. Přesto by Angelika Wohlenbergová s nikým neměnila. Tady našla své místo jako porodní bába, řidička nákladního vozu, misionářka, zdravotní sestra a bojovnice proti dívčí obřízce či jako zakladatelka internátu a ředitelka školy. Masajové ji milují a uctívají jako svatou. S velkou dávkou odvahy, humoru, empatie a svou pevnou vírou jim pomáhá přijmout změny, které přináší pokrok, a přece zůstat Masaji, lidmi s nezaměnitelnou kulturou a koloritem. Informace o práci Angeliky Wohlenbergové a o Masajích v Tanzanii najdete na www.massai.org ... celý text
Literatura naučná Cestopisy a místopisy
Vydáno: 2009 , Ikar (ČR)Originální název:
Mama Massai, 2007
více info...
Přidat komentář
Zajímavé čtení, ale zároveň ve mě vyvolalo otázku zdali příliš nezasahujeme do života jiných lidí, kmenů ? Knihu napsala silně věřící žena, proto se víra v boha prolíná celou knihou. Otázkou je zda přechod na křesťanství je až tak nutný a nepřekračuje to meze, které následně přispívají k záhubě jejich kultur a myšlení ?
Příběh byl hodně napínavý. Udivuje mě, že žena, která žila v Evropě, sae dobrovolně vzdá evropského přepychu a odstěhuje se do Afriky. Za svou německou rodinou jezdí sice tak, ale už jen na návštěvy.
Kniha mohla být napsána poutavějším stylem. Jinak je zajímavé co všechno dokáže jeden člověk v cizí kultuře.
Tenká knížka, a kolik se do ní vešlo zajímavostí. Co všechno dokáže jedna žena v zemi, kde panují úplně jiné a pro Evropana nepředstavitelné poměry.
Vyprávění o Angelice, německé ženě, která již více jak 26 let žije v daleké Tanzanii. Popisuje různé příhody, které za svého pobytu v Tanzanii zažila.