Manželovo tajemství

Manželovo tajemství
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207632/bmid_manzelovo-tajemstvi-UUl-207632.jpg 4 2935 2935

Ceciliin manžel se poslední dobou chová rozhodně podivně, a Cecilia teď navíc najde na půdě tenhle záhadný dopis, nadepsaný jeho roztřesenou rukou. Otevřít jen v případě mé smrti. Tess zase manžel oznámí, že se právě zamiloval do její sestřenice; no ano, té sestřenice, se kterou byly až doteď nejlepší kamarádky, protože spolu vyrůstaly jako siamská dvojčata. Rachel před osmadvaceti lety zabili dceru, Conner Whitby, který v tom má určitě prsty, si běhá po svobodě, a jako by toho bylo málo, ta protivná snacha se chystá odvézt jejího vnuka, Rachelinu největší radost, na celé dva roky do New Yorku… Tři ženy, tři Pandořiny skříňky, jeden společný osud.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Husband´s Secret, 2013

VeronikaNikMat
30.03.2017 5 z 5

Opět super kniha od této autorky. Takový konec jsem nečekala :-)

qydko
27.03.2017 5 z 5

Osudy lidí se ubírají různými cestami, život má pro nás připraveno nejedno překvapení... kniha se čte jedním dechem a myslím si, že zlatou nálepku světového bestselleru nosí právem.

Ala787
26.03.2017 5 z 5

Tak je to "za mnou", jak by se dalo výstižně povědět. Ale absolutně nevím, co napsat. Je pravda, že jsem po knížce sáhla, protože jsem od autorky četla jinou knihu, která se mi velmi líbila a nutila mě přemýšlet. Tak jsem se tedy vrhla i na tuhle, nejdříve jsem se nemohla začíst, ale někde od třetiny knihy jsem byla vtažena a neustále v napětí, co je to tajemství. Ale tohle jsem nečekala! Nicméně závěr knihy je pro mě k uzoufání, protože sama ve svém životě teď prožívám krizi (partnerskou i osobní), takže kniha na mě ještě více zapůsobila a nutí mě přemýšlet - co je správné a co ne, má se člověk řídit pravidly, co s tajemstvím, které nesmíte nikdy říci, ale chcete je vykřičet??? Přesto bych knihu doporučila, ale všem, kdo nemají těžké období a nebojí se smutných konců.

veronika9143
23.03.2017 5 z 5

Celkem třetí titul od této autorky, škoda, že jsem ho nečetla už dříve. Byl jednoznačně nejlepší, promyšlený a dokázal se mnou hotové divy. Měnila jsem názory na postavy, během celé knihy. Líbilo se mi jak autorka postupně propojovala děj a stačil jí jeden týden na všechno. Paráda...

Miška.Miška
20.03.2017 3 z 5

Moje první kniha od této autorky. Nemůžu říci že bych byla zklamaná ale ani vyloženě nadšená. Příběh se mi líbil ale nebylo tam nic co by mě uchvátilo. Co bude v dopise mi bylo jasné celkem brzy. Prostě průměr no snad budou další knihy od autorky i něco lepší.

JezinkaJ
12.03.2017 4 z 5

Jsou pravdy a tajemství, které mají zůstat navždy nevysloveny. Které jsou na nic, protože umějí jen rozmetat život na miliony kousků a jejich nositel má mít dost síly na to, aby mlčel. Co pak má, touto pravdou obdarovaný, člověk asi udělat? Cokoliv učiní, vždycky je to na úkor někoho jiného. A "pravda" v téhle knížce ta teda stojí za to, v porovnání s ní se všechno, i případná nevěra, zdá jako procházka růžovým sadem.
I když mi dlouho trvalo začíst se, po půlce jsem už nemohla přestat. Dobře vymyšlené, výborně napsané a vypointované. Epilog byl skvělou tečkou.

anibeni
11.03.2017 5 z 5

Ze začátku mi trošku dělalo problém zorientovat se v postavách, ale pak jsem se začetla a četla až do konce... I když jsem něco předvídala, nevadilo mi to a dojem z knihy mi to nezkazilo... Co se mi ale opravdu velmi, ale velmi líbilo - byl samotný epilog ..

Manyna
08.03.2017 4 z 5

Některá tajemství by měla zůstat navždy pod pokličkou...tři ženy, tři osudy..a já bych nechtěla být součástí ani jednoho, protože všechny jsou neuvěřitelně kruté. Epilog brilantní.

Toňula
08.03.2017 4 z 5

První kniha, kterou jsem od autorky četla, zajímavý příběh, který měl spád, zvlášť, když byl vyprávěn ze tří úhlů pohledu hlavních hrdinek.

amysa
05.03.2017 4 z 5

Tahle autorka pro mě asi nebude úplně ten pravý šálek kávy, nicméně uznávám, že zase tak úplně špatné příběhy nepíše... Myšlenka dobrá, ale podle mě tomu vždycky něco chybí a nebo zase naopak přebývá... Jinak na začátku mi vždycky delší čas trvá se začíst než mě příběh trošku pohltí... Obsah dopisu jsem odhadla předem a pak už mě to čtení docela i bavilo až do závěru... Tam jsem s těmi "božími mlýny" nebyla úplně spokojená... Na druhou stranu, samotný epilog se povedl... No, evidentně se s touto autorkou ještě tak nějak vzájemně hledáme, ale slibuji, že to nevzdám a budu zkoušet číst dál... Ještě mě dvě její knížky čekají, tak třeba na mne ještě ta "správná bomba" teprve čeká...
Tak mi držte palce:-)

petraso
04.03.2017 2 z 5

Kniha měla dobré téma, ale podle mě nevyužité. Jednání postav mi přišlo divné a mnohdy nelogické. Závěr knihy úplně přitažený za vlasy, aby to jako dopadlo dobře.

lenkaabooks
03.03.2017 4 z 5

Otevřít náhodně nalezený dopis, který je určen vám, ale až po manželově smrti, je velmi ošemetná věc. Nechat dopis nepřečtený a žít dál svůj spokojený život, nebo ho otevřít s rizikem, že už nikdy nebude nic jako dřív ?
Tři ženy, osudem propojené jedním tajemstvím.

hajrys
27.02.2017 5 z 5

Myslím, že ani tak nejde o vlastní příběhy jednotlivých postav, ale hlavní myšlenka knihy je jasná a autorka to vystihla přesně: "V našich životech je tolik tajemství, která nikdy nepoznáme ..... Nikdo z nás nemá tušení, jakými všemožnými směry se naše životy mohly ubírat a možná ubírat měly. Nejspíš je to jen dobře. Některá tajemství by měla zůstat tajemstvím navěky. ..."

veskr
26.02.2017 4 z 5

Byla to moje první kniha od této autorky a stejně jako u jejích dalších knížek mi trvalo asi 50 stran, než mě knížka chytla. Po překonání této hranice mě příběh pohltil. Dokonce mě nahlodávala myšlenka , co asi tají můj manžel přede mnou.

Leome
23.02.2017 4 z 5

Ke knize jsem se dostala po delší době a zrovna před pár týdny jsem četla Bábovky od Radky Třeštíkové a mohu říct, že stylem psaní jsou si tyhle dvě knihy hodně podobné. Samozřejmě to má spojitost jen s tím, že jsou to příběhy více žen pro ženy, ale i přesto je to zajímavé, ten styl psaní a styl popisu obecně je velmi podobný a podle mě i zdařilý.

Zpočátku jsem měla problém se do knihy začíst, nepřipadalo mi to ani příliš zajímavé, obzvláště příběh Rachel byl nudný a takový jednotvárný. Ceciliin příběh nebyl o nic lepší, ale alespoň zpočátku tam bylo nějaké napětí a zájem. Co mě ale překvapilo rozhodně byla skutečnost, že ze všedních problémů (no dobře, že se váš manžel zamiluje do vaší sestřenice není sice všední problém, ale říkejme tomu prostě "trable s láskou") se dostáváme k vraždě, která se odehrála 28 let před dějem příběhu. Už zpočátku je jasné, že ženy mezi sebou mají nějakou spojitost a že to není náhoda.

Kdybych to tedy měla zhodnotit obecně, tak kniha se zpočátku čte trochu těžko, ale pak se rychle rozjede a čte se jedna radost. Hlavní hrdinky a další postavy jsou promyšlené, žádné ploché nány, a navíc i docela sympatické, s reálnými problémy. Český překlad povedený, bez chyb nebo překlepů (ačkoliv by mělo jít o samozřejmost, poslední dobou se přesvědčuji o opaku). Naprosto úchvatný epilog ve stylu úvahy. Čtyři hvězdičky za pomalejší rozjezd, jinak ale doporučuji jako zajímavou oddechovku na večer :).

Doubravka1975
14.02.2017 5 z 5

Skvělé čtení, super příběh, který mě dostal. Knížku jsem si půjčila na doporučení mamky, která ji taky četla a byla jsem upozorněna, že začátek bude zmatený, ale člověk musí vydržet a pak se to rozjede. Doporučuji, zkusím ještě jiné knihy od autorky.

Barush64
13.02.2017 4 z 5

Do knihy jsem se dlouho nemohla začíst, strašně dlouho mi připadalo, že se tam nic neděje. Ale o to šťavnatější byl závěr. Zdá se, že celých těch prvních cca 250 stránek připravovalo půdu pro vyznění stránek posledních. Pod rouškou banálních historek ze života 3 rodin je ukryt příběh o lidské vině a odpouštění, o nedorozuměních, o tom, jak spolu lidé neumějí mluvit. Co všechno by se nestalo, kdyby spolu lidé komunikovali? Tři ženy, každá uvězněná ve svém miniaturním a "veledůležitém" vesmíru, který nedokáží opustit ani nahlédnout za jeho okraj. A najednou si uvědomíte, že to není jen o 3 ženskejch, ale o lidech obecně, o tom dobrém a špatném v nás. Epilog úžasný, celou dobu jsem si říkala, že to s tou Janienou smrtí nebude jen tak :)

TerezV52
13.02.2017 4 z 5

Knížka se četla dobře :) On už samotný název láká ke čtení :)

Calibra
13.02.2017 3 z 5

Chci být jako Cecilie! Také mám tři děti a takhle jako ona bych chtěla vše zvládat. Kniha se mi nečetla úplně snadno a tajemství, dle mého názoru, vyzrazeno moc brzo. Uvidíme, jak se mi budou líbit další autorciny knihy.

Charmedka
11.02.2017 4 z 5

Kniha se četla moc dobře, nenudila jsem se. Autorka s citem a nadhledem popsala životní tragédie, charaktery postav a jejich osudy jsou dokonale propracované. Avšak jedno mínus mám, kniha mi přišla téměř totožná jako Sedmilhářky. Tři ženy a spousta tajemství a zvratů.