Manželovo tajemství

Manželovo tajemství
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408909/bmid_manzelovo-tajemstvi-BaD-408909.jpg 4 2905 2905

2. vydání. Moje drahá Cecilie, pokud tohle čteš, tak jsem už mrtvý… Představte si, že najdete dopis, který vám manžel napsal s tím, že jej máte otevřít až po jeho smrti. Představte si také, že dopis obsahuje jeho nejhlubší temné tajemství – něco s potenciálem zničit nejen život, který jste společně vybudovali, ale i životy druhých.. Představte si tedy, že jste narazila na takový dopis, ale váš manžel stále žije... Otevřete ho? Cecilia Fitzpatricková má všechno, co by si člověk mohl přát; je úspěšná v práci, oblíbená mezi lidmi a především má tři krásné dcery a spokojené manželství. Její život je řádný a neposkvrněný jako její domov. Dopis jejího manžela, který měl být objeven až po jeho smrti, ale všechno změní...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Husband´s Secret , 2013

Danka1975
12.10.2015 4 z 5

Pokud bych měla knihu rozdělit na tři části, tak v první třetině jsem se seznamovala s postavami, ve kterých, přiznávám se, jsem měla menší chaos. . :-). . pak jsem se o to více začetla do příběhů, které spolu zdánlivě nesousisí, ale nechci více prozrazovat. Myslím si, že každý se v příběhu může najít a ztotožnit se s hrdiny, každý máme také své tajemství, ne? :-). .a třetí část knihy? :-))) Super, bomba, zamyšlení, nechává vás v klidu a vzbudí plno emocí a rozhodně jste s knihou nezkončili, i když jste jí dočetli, protože to teprve začne. Troufám si tvrdit, že s nadsázkou konec udělat 80% úspěchu knížky!!!, už kvůli tomu stojí za přečtení a já jsem na ní nezapomněla ani teď, i když to bude hodně měsíců, co jsem jí dočetla.

nicol.s
10.10.2015 5 z 5

Moc se mi kniha líbila, druhou polovinu jsem přečetla jedním dechem.

DennieForbes
09.10.2015 4 z 5

Když si má kamarádka tuto knihu přečetla a následně mi ji líčila, prozradila mi vlastně celý děj až do konce. Proto jsem knihu odkládala, ale když se na ni konečně dostala pomyslná řada, tak mne přesto dokázala překvapit. Začátek je těžce překousávatelný. Spousta jmen, životní příběhy - motalo se mi to všechno dohromady. Nakonec jsem ale zbytek dočetla jedním dechem. Chvílemi jsem se smála, ke konci jsem byla dojatá. Určitě doporučuji!

papayka
07.10.2015 4 z 5

Má druhá kniha od stejné autorky a snad ještě lepší než "Na co Alice zapomněla". Hlavní děj byl skvělý a strhující, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Přitom to není žádná detektivka, jen z pohledu několika lidí řešení jedné už zaprášené vraždy.
Mimo hlavní děj jsem si i užívala líčení běžného života v Austrálii. Je to zajímavý pohled na to, jak žijí a co řeší protinožci :-)

fis.rena
05.10.2015 5 z 5

Skvělé čtení,promyšlená zápletka a epilog je fantastický! Doporučuji!

Deny95
04.10.2015 5 z 5

Velice hezké čtení.. :)

Začátek byl pro mě docela náročný, nemohla jsem se začíst, ale když se to začalo všechno prolínat a dávat smysl, nemohla jsem se od knihy odtrhnout.

Mohu jen doporučit! :)

AlenaV
02.10.2015 4 z 5

Pěkné, napínavé čtení. Ze začátku jsem se ztrácela v postavách - spousta jmen. Ale příběh má spád. Ten dopis bych určitě taky otevřela a pak bych toho litovala.

Anna 13
27.09.2015 5 z 5

Opravdu všem doporučuji, neboť se budete bavit, strhující příběh a jeho nevšední a zajímavé události vás budou nutit číst neustále dál a dál.

Knihu jsem se chystala číst už docela dlouho a byla jsem šťastná, že se mi už konečně dostala do ruky. Strašně se mi příběhy tří žen líbily. Oblíbila jsem si moc postavy i prostředí. V tom příběhu jsem byla šťastná až do stránky 169. Jelikož jsem tam nad jednou větou doslova vykulila oči. A od té doby příběh nabral na obrátkách. Cecilii jsem moc ráda neměla, ale pak jsem ji začala chápat. Sympatická mi byla Tess i Rachel a oblíbila jsem si všechny dětské hrdiny v příběhu. Hlavně malého Jacoba, kterým mi autorka udělala velkou radost už tím, že ho pojmenovala Jacob.
Strhující poslední stránky u kterých jsem skoro nedýchala byly brilantní.
Určitě si přečtu i další knihy autorky a vím, že na tento příběh NIKDY nezapomenu. Přála bych si mít knihu v mé poličce knih, které uctívám a opatruji.

Již zmiňovaný epilog je bomba...

DOPORUČUJI VŠEM!

Ditules
16.09.2015 5 z 5

Vynikající kniha, ve které se propojí osudy tří naprosto odlišných žen...A ten epilog je dokonalost sama!

Heyhey
16.09.2015 5 z 5

Nádherné čtení. Obdivuji promyšlenost zápletky, provázanost osudů. A jako třešinka na dortu byly hypotetické osudy hrdinů, "kdyby...."

Jitaku
15.09.2015 5 z 5

Skvělá kniha... zpočátku trvalo, než jsem se zorientovala množstvím postav, ale poté jsem se nemohla odtrhnout. Seděl mi styl psaní, myšlenka, která se odráží v celé knize... a na závěr Epilog - úžasný. Stojí za přemýšlení!

lenixka
11.09.2015 3 z 5

V druhé polovině knihy už se v tom autorka slušně plácá. Myslím, že je to škoda a nevyužitý potenciál nápadu. Jako oddechovka na dovolenou OK.

lucie8168
06.09.2015 5 z 5

Kniha se mi četla velmi dobře. Z začátku jsem si myslela, že jde o vykrádačku Prázdného místa, když jsem viděla množství postav a propojené děje, ale nakonec mě kniha mile překvapila. Doporučuji ji přečíst jedním dechem a určitě ve vás něco zanechá. :) Nebyla to jedna z nejlepší desítky, ale určitě stojí za přečtení, pokud hledáte něco oddechového.

Alpasstyle
05.09.2015 4 z 5

Mohlo to být o něco lepší, promyšlenější, ale i tak se mi kniha moc líbila. Byla jsem hodně zvědavá, jak se mají všechny příběhy proplést do sebe. Myslím si, že autorka měla hodně dobrý nápad, a proto dílo ohodnotím 4 hvězdičkami. :-)

martousek
30.08.2015 3 z 5

Bohužel ani mě kniha nenadchla, přišlo mi to celé trochu přitažené za vlasy, finální projení příběhů bylo takové nanásilné, ale určitě jsem četla lepší, nedejte se nalákat zlatou nálepkou.

melanie
24.08.2015 2 z 5

Cekala jsem vic. Bylo to utahane a zbytecne predimenzovane. Autorka se obecne vyznacuje ctivymi napady, ale zpracovani pokulhava. Bavilo me tak 15 stran na zacatku a 10 na konci.

Alienn
24.08.2015 3 z 5

Nemůžu napsat, že by kniha nebyla čtivá, styl psaní mi docela sedne. Že bych se u ní vyloženě nudila, nebo se do ní musela nutit, to také ne. Nicméně jsem asi čekala víc, nebo prostě nepřišla v pravý čas. Nechala jsem si pro hodnocení odstup, ale i teď mohu napsat, že ve mně nezanechala žádné pocity.

teacup
16.08.2015 5 z 5

Četla jsem v originále. Koupila jsem si knihu jen tak naslepo, abych měla co číst v letadle. A moc mě to bavilo. Líbilo se mi dilema, které se knihou line - zda jsme také vinni, když o věcech víme, ale nic neuděláme? Postavy a příběhy, které spolu zpočátku nijak nesouvisely, se postupně úžasně propojily a román tak skvěle vygradoval. Za mě dobrý :)

Luca287
02.08.2015 3 z 5

Po pravdě řečeno nic moc...čekala jsem víc... i když příběh zajímavý - taková odpočinková kniha na dovolenou...

Markét.t
31.07.2015 4 z 5

Krásný příběh.
Na začátku jsem sice trochu tápala o co v knize půjde, ale pak jsem se začetla a strašně mě zajímalo, co vlastně ten dopis obsahuje.
Kniha byla skvěle napsaná, takže jsem ani nevnímala, jak stránky ubíhaly.
Ovšem ten EPILOG! Už jen kvůli němu má cenu si knihu přečíst.

"Nikdo z nás nemá tušení, jakými všemožnými směry se naše životy mohly ubírat a možná i ubírat měly. Nejspíš je to jen dobře. Některá tajemství by měla zůstat tajemstvím navěky."