Marťan

Marťan
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402345/bmid_martan-kID-402345.jpg 5 4314 4314

4. vydání. Je nejslavnějším mužem na Zemi. Má to však háček: není na Zemi… Mark Watney se jako jeden z prvních lidí prošel po Marsu. Zdá se však, že bude také prvním člověkem, který tam zemře. Ztratil se v prašné bouři a zbytek jeho posádky odletěl v domnění, že je mrtvý. Mark nemá jak odeslat zprávu, že přežil. A i kdyby se s lidmi na Zemi spojit dokázal, zásoby mu dojdou mnohem dřív, než by stačila dorazit pomoc. Mark se však nevzdává. Vyzbrojen svým důvtipem, technickými dovednostmi a nevyčerpatelným smyslem pro humor se pouští do tvrdošíjného boje o přežití. Jenže Mars mu přichystá nejedno překvapení…Strhující, podmanivý a přesvědčivý příběh o lidské nezdolnosti a vynalézavosti tváří v tvář beznadějné situaci obletěl celý čtenářský svět a stal se doslova hitem, robinzonádou 21. století. Zaujal i filmové tvůrce, režisér Ridley Scott natočil úspěšnou adaptaci‚ s Mattem Damonem v hlavní roli.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Kalibr

The Martian, 2014

Kačta
12.10.2017 5 z 5

Tohle se mi přesně trefilo do mého sci-fi vkusu. Napěrí a humor v jednom kompletním balíčku.

Manyna
08.10.2017 5 z 5

Sci-fi není zrovna žánr, který vyhledávám, ale tuhle knížku jsem si dala s chutí. Je totiž plná akce, napětí a výborného humoru. Marka si nešlo nezamilovat.

Thebookman
03.10.2017 4 z 5

Film je lepší. :-)

nycol
03.10.2017 5 z 5

Kniha je super, ani nevím, jestli chci vidět zfilmování :)

ewi
01.10.2017 5 z 5

krasny, dojimavy, napinavy, dobrodruzny i vtipny pribeh o nezlomnej ludskej voli, voli prezit... mozem len doporucit ...

deirdre
30.09.2017 5 z 5

No to bolo! Posledných dvadsať strán som ani nedýchala... Veľmi napínavé, ale aj poučné. Všetko vlastne už napísali viacerí komentátori nižšie. Takže: vrelo odporúčam!

Danago
26.09.2017 4 z 5

Mark Watney při výstupu na Mars málem zahynul. Nemá dost zásob na přežití než by pro něj mohla přiletět záchrana . Mark ovšem svým důvtipem a technickými dovednostmi se nevzdává . A snaží se přežít.
Příběh vypráví o lidské nezdolnosti a vynalézavosti. Je protkám spoustou humorných situací. Ja napínavý a zajímavý. Myslím, že tato kniha nadchne především muže. Mé tecnické myšlení občas něco nepobíralo.

Radovan_R
24.09.2017 5 z 5

Obvykle se snažím nejdříve přečíst knihu a pak jít na film, tentokrát to bylo naopak - netušil jsem že kniha existuje. Líbilo se mi oboje a řekl bych, že je to jedna z knih, která byla zfilmovaná dobře.
Úžasný příběh člověka, který se může spoléhat jen sám na sebe, přesto se nevzdává a udělá vše, co se dá, pro svoji záchranu. Má to spád, Mark si občas dělá vtipy sám ze sebe, prostě nemá to chybu. Kdo nečetl, ať lituje.

Pozde
21.09.2017 5 z 5

Za poslední dobu jsem přečetla hodně vážně dobrých knížek, ale od této jsem se navíc nemohla odtrhnout. Zajímavé, vtipné, má to švih a spád. Paráda.

Pan_Skala
15.09.2017 5 z 5

Sice jsem viděl první film, který byl výborný, ale knížka ho minimálně dorovnala a nejspíše i předehnala v kvalitě. Četlo se to naprosto suprově, že byl spíše kolikrát problém, abych stíhal i něco jiného.

essterkaa
11.09.2017 5 z 5

Naprosto skvělá kniha! Dobře, musím uznat, že vědecké popisování postupů, atd. klidně nemuselo být pravdivé a vůbec bych to nepoznala, což ale neznamená, že třeba pravdivé bylo. Kniha má prostě svoje kouzlo optimismu, bezprostředního humoru a dobrodružství, které je naprosto perfektní! Doporučuji :)

wiolca
03.09.2017 5 z 5

Úžasný. Kdo nečte přichází o hodně. Tentokrát jsem se mohla podívat na Mars a zažít boj o přežití. Je fakt, že spoustě technickým věcem jsem vůbec nerozumela, takže i kdyby tam byly bláboly, tak nevím ani ň. Ale příběh to byl perfektní. Líbila se mi Markova houževnatost a optimismus s kterým šel pořád dál. Budu teď muset zhlédnout i film.

Dogwood
03.09.2017 5 z 5

Velm zajímavá kniha je vidět že autor o všem přemýšlel a propočítával.. Hodně napnavé a zábavné čtení...

Petroff
30.08.2017 4 z 5

Dost dobrá základní premisa, a ještě lepší zpracování. Je to napínavý, je to vtipný, je to vědecky popisný, nejsou tu lasery, teleporty a vybuchující lodě, vesmírný princezny ani černý díry. Je tu jen jeden chlapík, technik/biolog/konstruktér. Proti němu prázdná, pustá planeta a s ním naděje celýho lidstva na jeho záchranu. Dobrý čtení!

willovw
27.08.2017 5 z 5

Skvělá knížka!!

lisbeth_s
24.08.2017 5 z 5

Nejlepší kniha co jsem poslední dobu četla. Jako vážně. Po knize jsem sáhla prvotně, abych si mohla splnit další položku do Čtenářské výzvy. Film se mi líbil tak proč ne. Od první stránky jsem byla naprosto pohlcena do děje. Osobitý humor Marka Watneyho si zamilujete a nebudete v klidu, dokud nebudete vědět jak to s ním teda nakonec dopadne. Pasáže, kdy se vám chce hlasitě smát střídají pasáže, kdy se vám chce nekontrolovatelně brečet. Deníková forma tomu jen přidává na puncu reálnosti a občas jsem skoro zapomínala, že to je vlastně "jen jako". Skvělé!

Plážovýbarman
19.08.2017 5 z 5

Kniha byla naprosto skvěla, nejlepší jsou vtipné pasáže kterých je opravdu dost (i rakovina dostane rakovinu :D).

Eorin
07.08.2017 5 z 5

Byla jsem namlsaná filmem a při knize jsem si opravdu smlsla. Skvělé, forma deníku mě bavila, Markovi jsem fandila a "přežívala" jsem s ním. Nedalo se od knihy odtrhnout a tak mohu jen vřele doporučit. Strhující!

asanita
05.08.2017 5 z 5

V případě této knihy je nutné říct, že jsem nejprve zhlédla film a až poté jsem přečetla knižní zpracování. Tato skutečnost mi však ani trochu nevadila, jelikož mě Markovo deníkové vyprávění vtáhlo natolik, že jsem na film skoro ani nevzpomněla. Mark má spoustu vlastností, které stojí za zmínku a to například neutuchající optimismus a schopnost zlehčit jakoukoliv životně nebezpečnou situaci, což se právě na Marsu rozhodně hodí. Vyzdvihnout mohu třeba pojmenování kabelu jako "můj šťastný kabel" (nebo tak nějak), vtipné bylo také používaní jednotek pirát-nindža nebo "velmi obsáhlé" zprávy v morseovce pro NASA. Technické popisy mi vůbec nevadily, podle mě naopak ke knize patřily. Stejně tak ke knize patřily pohledy z NASA a také kapitoly ukazující život na Hermesu. Zkrátka a dobře - nenechte se od čtení Marťana odradit jen kvůli tomu, že je kniha vlastně sci-fi, může vám toho totiž nabídnout mnohem více.

Warty
04.08.2017 5 z 5

Úžasné čtení. Kniha je napínavá až do konce. Díky tomu, že jsem první viděla film, jsem si i docela dokázala představit, co vlastně hlavní hrdina vyrábí :-D Přestože hlavní hrdina uvízne na Marsu, neztrácí vtip a nadhled nad celou situací, takže kniha i pobaví. Nelze jinak, než vřele doporučit.