Tma

Tma
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292755/bmid_tma-z7q-292755.jpg 4 1972 1972

Martin Servaz série

Na Štědrý den objeví Christine Steinmeyerová, rozhlasová moderátorka z Toulouse, ve své poštovní schránce dopis od ženy, která v něm oznamuje svou sebevraždu. Christine je přesvědčená, že se dopis dostal do její schránky omylem. Chyba? Hoax? Jenže druhý den ji zavolá do rádia neznámý posluchač, který ji obviní z toho, že nic neudělala. Brzy se urážky, hrozby a různé incidenty znásobí. Jako by se někdo snažil převzít kontrolu nad jejím životem, který se jí začne rozpadat pod rukama jako domeček z karet a promění se v noční můru. Martin Servaz se léčí na klinice pro policisty trpící syndromem vyhoření. Pronásledují ho zlé sny o bývalé lásce Marianne, unesené sériovým vrahem Julianem Hirtmannem. Jednoho dne dostane poštou obálku obsahující elektronickou kartu od hotelového pokoje, v němž před rokem spáchala sebevraždu jakási umělkyně. Někdo si přeje, aby se Martin vrátil do práce. A Martin Servaz se cítí být připravený. Co když naši nejbližší nejsou takoví, jací se zdají? Co se stane, když někdo převezme kontrolu nad vaším životem a vztahy? A co se skrývá ve tmě? Nezhasínejte světlo… a pokud to uděláte, připravte se na nejhorší!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

N'éteins pas la lumière , 2014

Abikk
17.05.2019 4 z 5

Opět těch 616 stran knihy uteklo rychle. Na první díl to sice nemá, ale thriller výborný. Mám ráda styl psaní Miniera, že skoro až do konce mě nechává v nevědomosti.

Šárková
14.05.2019 5 z 5

Že všech knih mi tato přišla nejlepší. Zvrat na konci příběhu byl skvělý.

SilvieSisinka
11.05.2019 5 z 5

Tak tenhle díl mě bavil moccccc. Těším se na další pokračování.

Rania
27.04.2019 4 z 5

za mně mnohem lepší než Kruh. Jsem zvědavá na Noc!

kachis
26.04.2019 5 z 5

Tak dobře psaná kniha, vlastně celá série, že jsem tomu propadla a pár dní po přečtení jsem byla vyloženě vyhrabaná. Bála jsem se, že mě někdo pozoruje, když spím. :D

Warty
21.04.2019 4 z 5

Opět od počátku napínavý příběh se zajímavým a nečekaným rozuzlením. Doporučuji!

KLADIK
16.04.2019 5 z 5

Fajn !!

maja11231
15.04.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila

Princezna_V
13.04.2019 3 z 5

Tohle nebyl můj šálek, zbytečně dlouhé.

TeaPeter
02.04.2019 3 z 5

Tato kniha mi nějak nesedla. Na můj vkus byla až příliš divná a, nebojím se i říci, krajně nepravděpodobná. Az někam do tří čtvrtin jsem se stále sám sebe ptal, jestli vůbec má cenu se jí pokoušet dočíst. V poslední čtvrtině už to vypadalo lépe, nicméně epilog to zase pohřbil. Kdybych mohl, tak bych dal jen dvě a půl hvězdy za dobrý styl, takto dávám tři hvězdy za naději, že další díl bude lepší.

dezorientovana
31.03.2019 5 z 5

Opět nemůžu jinak než za 5! Minierovy knihy mě hrozně baví, od Tmy jsem se skoro nemohla odrhnout. Dle mého svůj styl Minier s každou další knihou jen zlepšuje. Nebojí se zacházet do detailů a svým postavám dává, co proto. Ty jeho neustále zvraty v ději, které se týkají i Hirtmanovy boční linie, jsou skvělé. Chápu, že někoho tyto "překombinované" motivy nemusí bavit, ale za mě TOP.

fincik
30.03.2019 3 z 5

Moc nechybělo, a knihu jsem nedočetl. Poslední 200 stránek můj dojem trochu vylepšilo. To, že se celá série pořád vrací k Hirtmannovi už je otravné. Kniha mohla být klidně o polovinu kratší a nic by se nezměnilo. Navíc Servaz a Cristen se z mého pohledu chovali často docela nepochopitelně. Musím hodně popřemýšlet, zda se pustím do pokračování.

Mišulenka
27.03.2019 5 z 5

Na Minierových knihách je dobré to, že lze s úsměvem na rtech jen prostě pozorovat nejen vývoj fiktivních postav, ale i jeho vlastní styl koncepce, vyjadřování a nástinů reality.
Baví mě, fakt!

klarence
20.03.2019 4 z 5

velmi dobře se četla.. svižné , příběh mě stále držel ve střehu.. těším se na další

SteoSG
18.03.2019 5 z 5

Tak klobuk dole. Kniha je pisana z pohladov viac zucastnenych, prepinanie medzi nimi je uzasne a prepojenie dejov ... no neocakavane :) . Servaz je akokeby na druhej dejovej kolaji, Christine to vsetko ... zvlada? Pri citani som tam normalne bol a vsetko okolo nej videl (chvalabohu toho bezdomovca som doma necitil :) ). Napinave az do konca, ktory je zaujimavy. Oproti predchadzjucim castiam ine ale ine v lepsom. Odporucam.

Veliskovat
17.03.2019 4 z 5

Napínavý příběh od začátku do konce. Od knížky se nechcete odtrhnout i přes její velký počet stran. Slabším povahám by ale nemusela sednout ????

anája
15.03.2019 5 z 5

Perfektní thriller, napínavý a když jsem si už myslela, že vím, zjistila jsem, že nevím nic. Bylo to opravdu děsivé a úžasně napsané. Rozuzlení překvapující, byl by to dechberouci film. Mohu jen doporučit a těším se na další knihy tohoto autora. Opravdu jsem se bála zároveň s postavami a byla ráda že čtu ve dne...

chamyl
11.03.2019 5 z 5

Opravdu příznačný název pro knihu, která je plná nejtemnějších zákoutí lidské duše a chování. Obsah i forma této temnosti je přitom chvílemi bolestně odporná.
Já jsem se tedy nebál tmy, ale často naopak toho, co vylézalo na světlo a nebo se na něm dělo. Je to o to děsivější, že řada z popisovaných situací není nijak nereálná.
Hodnotím o dost výše než Kruh a nevidím tak žádný důvod, proč se jakkoliv pitvat v ne úplně povedených drobnostech.
Každopádně čtení pro silné žaludky. A to jsem si myslel, že už mám leccos za sebou...

ydnac
11.03.2019 5 z 5

Minier je famózní autor. Má to příběh, napětí až do konce. Všechny jeho knihy zbožňuji. Po

Mindy
08.03.2019 5 z 5

Tak touto knihou mě Bernard Minier dostal. Zatímco první dvě (Mráz, Kruh) se vlekly a byly hodně zdlouhavé, tato byla výborná. Zápletka s kosmonauty mě bavila. Kniha není nervy drásající, ale je napínavá, čtivá a moc dobrá.

francouzská literatura napětí násilí manipulace (psychologie)

Bernard Minier
francouzská, 1960