Tma

Tma
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292755/bmid_tma-z7q-292755.jpg 4 1974 1974

Martin Servaz série

Na Štědrý den objeví Christine Steinmeyerová, rozhlasová moderátorka z Toulouse, ve své poštovní schránce dopis od ženy, která v něm oznamuje svou sebevraždu. Christine je přesvědčená, že se dopis dostal do její schránky omylem. Chyba? Hoax? Jenže druhý den ji zavolá do rádia neznámý posluchač, který ji obviní z toho, že nic neudělala. Brzy se urážky, hrozby a různé incidenty znásobí. Jako by se někdo snažil převzít kontrolu nad jejím životem, který se jí začne rozpadat pod rukama jako domeček z karet a promění se v noční můru. Martin Servaz se léčí na klinice pro policisty trpící syndromem vyhoření. Pronásledují ho zlé sny o bývalé lásce Marianne, unesené sériovým vrahem Julianem Hirtmannem. Jednoho dne dostane poštou obálku obsahující elektronickou kartu od hotelového pokoje, v němž před rokem spáchala sebevraždu jakási umělkyně. Někdo si přeje, aby se Martin vrátil do práce. A Martin Servaz se cítí být připravený. Co když naši nejbližší nejsou takoví, jací se zdají? Co se stane, když někdo převezme kontrolu nad vaším životem a vztahy? A co se skrývá ve tmě? Nezhasínejte světlo… a pokud to uděláte, připravte se na nejhorší!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

N'éteins pas la lumière , 2014

Peetullka
28.02.2019 5 z 5

Zatím nejlepší kniha od Miniera. Promyšlený a velmi napínavý krimithriller, který jsem hltala jedním dechem . A to jak se vše otočilo? Závěr mě velmi překvapil.

Majdusak
16.02.2019 5 z 5

Skvělá kniha, a přestože dávám pět hvězd, tak mi dala ale opravdu hodně zabrat. Chvílemi jsem si až říkala, co proboha ta chudák Christine tomu Bernardovi udělala, že ji tak moří!!! To vyprávění je tak syrové, že jednoho mrazí v kostech. A hlavně: Minier je typ autora, který opravdu necouvne před drsnými detaily, naservíruje vám to naprosto bez obalu.

Joges
14.02.2019 5 z 5

Velmi dobře promyšlený, skloubený a mnohovrstevnatý námět. Krimithriller jsem od prvních stránek jen hltal a hltal. Někde v polovině knihy mě však překvapil pocit marnosti a zbytečného protahování děje. Výrazně bych krátil a redukoval. Všechny kapitoly však směřují k závěru, který je překvapivý a neočekávaný, autor si v něm se čtenáři jen pohrává. Samozřejmě zavládly i pochybnosti, mohl bych hledat chyby, ale neudělám to. Tentokrát jsem si thriller vychutnal. Minier se stále zdlouhavě rozepisuje, zároveň se ale s každou knihou zlepšuje a čtenáře dál mistrně napíná, proto si další příběhy Martina Servaze nenechám ujít.

Neopol
25.01.2019 5 z 5

Bernard Minier mě baví každou přečtenou knížkou víc a víc

Anie.M
22.01.2019 3 z 5

oceňuji propracovaný příběh, nečekaný konec, promyšlené postavy. ale kdyby to bylo stáhlé na polovinu asi bych hodnotila vyšším skóre. úplně mě nezaujala ta linie s kosmonautiou, ale to je zřejmě můj osobní problém, že k této vědě nemám vztah. mráz se mi líbil více.

Kaprov
13.01.2019 5 z 5

Nejlepsi kniha od Miniera. Libilo se mi jak se na konci vse otocilo. Za jedno odpoledne jsem dala 350 stran. Neslo to odlozit.

petr1613
07.01.2019

Zatim nejslabsi dil, nebo presneji nejzmatenejsi, nicmene porad nadprumer. Velice neprijemne tema zlocinu. Prvni polovina me temer odradila od dalsiho cteni, druha pulka to zachranila. Velice zvlastni nepomer citelnosti zacatku a konce

Awča
04.01.2019 3 z 5

Bylo to napínavé -a jak již někdo psal-spíše psychodrama. Tím pádem byl ale hlavní vyšetřovatel navíc, postava se víceméně objevila aby příběh zapadl do série. Kdyby Chrtistine zůstala v příběhu sama hlavní hrdinkou i tím, kdo pátrá, bylo by to lepší. Na mě tam bylo až příliš mnoho zbytečné brutality. Snaha šokovat? Kdyby to zůstalo v psychické rovině napětí by možná bylo i větší. Ty závěry jsou u autora takové chaotické. Souhlasim se ZuzaZam a Calinda.
Další díl si přečtu, ale moje srdcovka to není.

katst
02.01.2019 5 z 5

Tma je pro mě nejlepším dílem série, tohle se povedlo.

elena2054
27.12.2018 5 z 5

Velmi dobrá kniha a zase velice čtivá.
Není to horor, není to klasická kriminálka, není to opravdová detektivka.
Je to tradičně mnoho stran (stan knihy), které se dají přirovnat spíš k psychodramatu.
Během čtení mě občas něco i štvalo. Třeba chování psa nebo hlavních postav.
Celkový dojem mám dobrý, ale k dokonalosti to má daleko.

dikobraz
26.12.2018 5 z 5

Je to dobre. Ine, ako prve dve casti. Ten psycho horor a teror, hruza. A Martin na psychiatrii, teda na nemocenskej. ????. U mna to fungovalo, len na konci som uplne tusil, ako sa to otoci. Ale aj tak dobre citanie. A zapletka na konci otvara nove moznosti. Tak dobre, ideme na to.

pet_pet
21.12.2018 2 z 5

Velice zdlouhavé, děj neubíhá...vlastně jsem knihu dočetla jen do poloviny. Nadále jsem se musela k dalšímu čtení stále přemlouvat...

Kocourek
14.12.2018 5 z 5

Přečetla jsem všechny tři díly za sebou a Tma mě zatím dostala asi nejvíc, nakonec to rozuzlení bylo překvapivé.. Autor nás po celou dobu udržuje v napětí, zda se opět neobjeví Hirtmann z prvního dílu... Není za tím náhodou on ??? A už si jdu pro další díl...

miuk
20.11.2018 5 z 5

Autor opět nezklamal, napětí až do konce. Dobře vykreslené postavy, hodně zajímavé psycho typy...

DavidKeller
13.11.2018 5 z 5

Opět jsem se při čteni zahriznul do přiběhu. Je to paradní psycho kde nevite kdo co udělá..a jak to vubec skonči. Rozzuzleni prekvapi

Lady Jane
10.11.2018 5 z 5

Z trilogie se mi Tma líbila nejvíc...bylo to tak "neuvěřitelně zběsilé", že jsem nebyla schopna přestat číst...s Christine jsem opravdu upřímně soucítila, připadá mi naprosto nepředstavitelné být vystaven tak brutální psycho-šikaně, kdy vám někdo rozbombarduje život až do samých základů, dostane vás na samé dno, téměř všechno vám vezme, zbytek rozdupe a zničí, pokusí se vás připravit o zdravý rozum a ve finále i o holý život...ale, zaplaťpánbůh, člověk v krajních situacích extrémního ohrožení a kdy už nemá co ztratit, dokáže zmobilizovat své síly a pak se můžou dít věci...jak by řekla teta Kateřina ze Saturnina..."kdo jinému jámu kopá..." ;) Velmi kvalitní román ve své kategorii, vřele doporučuji!!

hana2111
31.10.2018 5 z 5

Na úvod, zle se mi popisují mé dojmy bez toho, abych spoilovala, tak pardon... :)
No sláva! Mráz byl super, Kruh mi moc nesedl a Tma je opět návratem "na moji vlnu"! Je pravda, že tedy prostředí vesmírných kovbojů je pro mě trošku abstrakt, nicméně příběh jako takový je skvělý. Christine mi vyloženě sedla (i když bych jí občas jednu plácla za její pro me něpochopitelné reakce) a ten konec, no teda! Čekala jsem, co se bude dít, kdo to byl a jak a hlavně proč. Vyhovovalo mi, že se vina střídavě přelévala z jednoho podezřelého na druhého a celkově konec byl vážně překvapivý... Hurá na další díl... :)

Sudin
29.10.2018 5 z 5

Pane Miniere ano, konečně jste se trefil touto knihou do mého vkusu. Po poměrně nudném Mrazu a o něco lepším Kruhu přišla pecka v podobě Tmy. Skvělý psychologický thriller chladný jako Pyreneje, místy na hraně vkusu a zvrácenosti, ale to je přece přesně ten důvod proč ty thrillery čteme, nebo snad ne? Doporučuji otrlejším čtenářům.

Knihomol1466
25.10.2018 5 z 5

Přečetla, resp. přeposlechla jsem všechny tři - Mráz, Kruh, Tma. Šetřím oči unavené od počítače, tedy teď dávám přednost audio.
Všechny tři jsem si moc užila :-)!
Jsem ráda, že jsem tohoto autora objevila.

Wargo
24.10.2018 5 z 5

Do knihy sa mi začítavalo o niečo ťahšie ako pri dvoch predchádzajúcich, ale postupne, ked som sa v deji našiel som opäť hltal každú stránku a tešil som sa za nasledovnej. Servaz a "bláznivá" Christine boli dejovo tak fantasticky prepojený, že opäť vyše 600 strán bolo len k dobru, pretože niečo tak dôkladné nemôže byť iba na 400 stranách. Opäť veľmi dobrý diel.

francouzská literatura napětí násilí manipulace (psychologie)

Bernard Minier
francouzská, 1960