Tma

Tma
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292755/bmid_tma-z7q-292755.jpg 4 1974 1974

Martin Servaz série

Na Štědrý den objeví Christine Steinmeyerová, rozhlasová moderátorka z Toulouse, ve své poštovní schránce dopis od ženy, která v něm oznamuje svou sebevraždu. Christine je přesvědčená, že se dopis dostal do její schránky omylem. Chyba? Hoax? Jenže druhý den ji zavolá do rádia neznámý posluchač, který ji obviní z toho, že nic neudělala. Brzy se urážky, hrozby a různé incidenty znásobí. Jako by se někdo snažil převzít kontrolu nad jejím životem, který se jí začne rozpadat pod rukama jako domeček z karet a promění se v noční můru. Martin Servaz se léčí na klinice pro policisty trpící syndromem vyhoření. Pronásledují ho zlé sny o bývalé lásce Marianne, unesené sériovým vrahem Julianem Hirtmannem. Jednoho dne dostane poštou obálku obsahující elektronickou kartu od hotelového pokoje, v němž před rokem spáchala sebevraždu jakási umělkyně. Někdo si přeje, aby se Martin vrátil do práce. A Martin Servaz se cítí být připravený. Co když naši nejbližší nejsou takoví, jací se zdají? Co se stane, když někdo převezme kontrolu nad vaším životem a vztahy? A co se skrývá ve tmě? Nezhasínejte světlo… a pokud to uděláte, připravte se na nejhorší!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

N'éteins pas la lumière , 2014

Jack Bauer
24.10.2018 5 z 5

Nevěděl jsem , že je kniha třetí v sérii a dle recenzí a úchvatného Zkurveného příběhu jsem se pustil do dalšího Miniera. Velice zajímavý a čtivý příběh plných emocí a beznaděje od kterého se už nedá odtrhnout až do poslední stránky. Knihu jsem hltal s odporem a znechucením a se zatajeným dechem, div jsem nedostal infarkt. Btw. letos jsem byl zrovna v Toulouse, tak prostředí znám a o to se mě kniha líbila víc. Minier se stal dalším z mých nejlepších autorů a to jsem zatím od něj přečetl jen dvě knihy, těším se nedočkavě na další, jen si dám od něho trochu oddech, nechci celou sérii zhltnout naráz, ale postupně si ji vychutnat.

Hustoles380
06.10.2018 4 z 5

První polovina příběhu nemá chybu přečteno jedním dechem.Ale závěr by mohl být trochu lepší, na to, jaké to bylo psycho, těším se na další pokračování se Servazem

Calinda
04.10.2018 3 z 5

Ztotožňuji se s hodnocením ZuzaZam. Tma je v pořadí moje třetí knížka od tohoto autora a i když toto téma bylo z těch, co jsem zatím od něj četla, nejzajímavější a děj nejnapínavější, opět mi vadila neuvěřitelná překombinovanost, někdy naprosto nelogické jednání oběti i policistů a opravdu hodně béčkový konec. Jeho knihy se mi čtou sice dobře, některé pasáže jsou napsané výborně, ale pak je "pohřbí" jedna věta a stane se z toho tuctová četba. Časem dám asi i poslední díl, ale obávám se, že mé výtky budou stejné. Škoda, přitom by stačilo trochu ubrat, protože Minier psát umí.

ZuzaZam
03.10.2018 3 z 5

Já nevím.. Miniera čtu víceméně jen z toho důvodu, že už jsem s ním začala a pořád čekám, že se něco zlomí.. ale nějak mi jeho styl prostě nesedí..

Milča66
30.09.2018 4 z 5

Líbí se mi tento styl thrillerů. Velmi dobře se mi četl.

Dukatka
18.09.2018 5 z 5

Vyborny!
Moc se mi libi jeho styl
psani.

Ivulik7
10.09.2018 4 z 5

Napínavé čtení a splněné očekávání. I kdyz asi nejlepší byl první dil série. V této knize jsou některá místa zbytečné.

wlado
10.09.2018 4 z 5

Výborný Minier. Popis dvoch dejových línií, ktoré sa ku koncu spoja je výborný, na čo som si u tohto spisovateľa zvykol.

nocnymotyl38
03.09.2018 5 z 5

Niečo trochu iné ako prvé dve, nie je to tá klasika pátranie od indície k indícii, striedajú sa rôzne pohľady, detektíva, obete, vraha. Myslím, že sa mi tento spôsob páčil ešte viac. Zaujímavý námet, prostredie i spôsob. Odporúčam. :)

aneta.giraffe
26.08.2018

Líbila se mi,hodně se mi líbila. Asi zatim nejnapínavější. Strašlivá ukázka toho,čeho jsou lide schopní si navzajem udělat. Brrrr...

Lavender756
23.08.2018 2 z 5

Tak,jak mě první díl celkem bavil,dvojka už byla o něco horší a konalo se občasné vynechání odstavců o ničem,tak Tmu už můžete od strany 100 číst ob stránku. Nemohu upřít některé poměrně čtivé části,ale jinak mnoho textu pro nic. Nedočteno! NUDA

Nelly
13.08.2018 5 z 5

První dva díly byly skvělé a tento je ještě překonává. Strhující, pohlcující, chytne vás tak, že nebudete dělat nic jiného než číst a číst a číst.

andrea4468
30.07.2018 5 z 5

Kniha je naprosto perfektní! Od samého začátku mě vtáhla do děje a nešlo přestat číst. Už se nemůžu dočkat, až si přečtu další :)

niky0463
28.07.2018 5 z 5

První dva díly se Servazem byly vynikající. Čas od času se však najde kniha, která jako by se vás něčím dotkla, až v morku kosti.. a to je pro mě tato. Úžasné, jak Minier umí přesně vykreslit pocity postav

jana3526
16.07.2018 5 z 5

kniha ve mně probudila lásku k opeře :-) Napínavé od začátku do konce, hned jdu na další díl.

Alča I.
06.07.2018

Jak jinak než plný počet hvězdiček. Zase perfektní čtení, spád, zápletka, napětí ….

BlackWidow
01.07.2018 5 z 5

Tak třetí díl jsem dočetla a dost mě překvapil. Ze začátku jsem byla mírně na rozpacích,že Martina vyměnili za nějakou Christine,ale pak se to celé nějak rozjelo a bylo to super.Trochu mě mátlo vyšetřování,které probíhalo,neboť když už jsem si byla skoro jistá,kdo bude vrah,tak se vše změnilo a vyklubal se z toho úplně někdo jiný. Jen mě mrzelo,že Christine opravdu byla pozitivní,což si myslím,že si nezasloužila i když to nakonec dopadlo doře. Kniha byla plná napínavého děje a plná zvratů,až mě napadla otázka: A kde je Hirtmann?? Co se s ním stalo? No už teď se těším na NOC...:)

twiggynka
29.06.2018 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla s knihou moc spřátelit.... přišlo mi ze přístup policie i kolegů v práci k Christine byl přehnaný až neuvěřitelný ... ale konečný dojem je pecka a kniha mi bude v hlavě ležet ještě dlouho... teď si dám nějakou oddechovku a pak se hned vrhnu na Noc...

Balci007
17.06.2018 4 z 5

Velice zajímavé a mrazivé téma, jen se mi zdálo, že poslední čtvrtina byla v pomalejším tempu a trošku slabší. Za mě 80%

Colletka
12.06.2018 3 z 5

Kdyby celá kniha byla jako posledních pár stran, byla by úžasná. Momentálně si musím dát od Miniera pauzu .. na Noc nemám zatím chuť.

francouzská literatura napětí násilí manipulace (psychologie)

Bernard Minier
francouzská, 1960