Tma

Tma
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292755/bmid_tma-z7q-292755.jpg 4 1970 1970

Martin Servaz série

Na Štědrý den objeví Christine Steinmeyerová, rozhlasová moderátorka z Toulouse, ve své poštovní schránce dopis od ženy, která v něm oznamuje svou sebevraždu. Christine je přesvědčená, že se dopis dostal do její schránky omylem. Chyba? Hoax? Jenže druhý den ji zavolá do rádia neznámý posluchač, který ji obviní z toho, že nic neudělala. Brzy se urážky, hrozby a různé incidenty znásobí. Jako by se někdo snažil převzít kontrolu nad jejím životem, který se jí začne rozpadat pod rukama jako domeček z karet a promění se v noční můru. Martin Servaz se léčí na klinice pro policisty trpící syndromem vyhoření. Pronásledují ho zlé sny o bývalé lásce Marianne, unesené sériovým vrahem Julianem Hirtmannem. Jednoho dne dostane poštou obálku obsahující elektronickou kartu od hotelového pokoje, v němž před rokem spáchala sebevraždu jakási umělkyně. Někdo si přeje, aby se Martin vrátil do práce. A Martin Servaz se cítí být připravený. Co když naši nejbližší nejsou takoví, jací se zdají? Co se stane, když někdo převezme kontrolu nad vaším životem a vztahy? A co se skrývá ve tmě? Nezhasínejte světlo… a pokud to uděláte, připravte se na nejhorší!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

N'éteins pas la lumière , 2014

Makyt
14.01.2020 3 z 5

Mrzelo mě, že v tomhle díle je tak málo Servaze. Christine byla hodně zajímavá, velká hrdinka, odhodlaná vyhrát a taky tomu dost obětovala, ale Servaz je Servaz... Zaujala mě dějová linka Lea a jeho partnerky v kosmickém městečku. Jen jsem zase nepochopila, jak na to mohl přijít ;-)

Maryan
13.01.2020 4 z 5

Polovica knihy bola príliš natiahnutá. V pohode sa dali preskakovať celé strany, ktoré hovorili o súkromnom pohľade autora na svet. Často odbočoval od témy a rozprával svojej osobné pohľady. Taktiež opisy boli natiahnuté. Alebo na niekoľko strán bolo zbytočne pretiahnuté prenasledovanie Cordelie Christinou. No záver knihy mal spád, tam to išlo čítať na jeden nádych.

AnnaCZ
11.01.2020 2 z 5

Třetí kniha tohoto autora (kterou jsem četla) mě moc nenadchla (oproti předešlým)... Přišla mi zbytečně moc násilnická a depresivní.

Denisa232623
02.01.2020 5 z 5

Tak jako i v předchozích dílech to byla pořádná jízda. Prvně jsem si říkala že je to dost překombinované, ale ve finále mi to ani nevadilo. Jediné co bych vytkla tak chování Gerálda k Christin. Protože podlě mě když má žena snoubence tak ji miluje a věří ji a tím pádem chce řešit její problémy a strachy. V tomhle případě Geráld hodil zpátečku a to mi trochu nesedělo. Nicméně to neubralo na napínavosti knihy a v ději byla spousta zajímavých pasáží.
Každá jedna kniha od Miniera je super.

pavla.ba
22.12.2019 5 z 5

Výborný thriller, který se ještě odehrává na Štědrý den, co víc si přát?

radus
08.12.2019 5 z 5

Tak tahle knížka vás nenechá ani na chvíli vydechnout. Přečetla jsem ji na dva zátahy a myslím, že mě v hlavě nějakou dobu zůstane. Děj se řítí závratným tempem a nenajdou se tady žádné nudné pasáže. Kdo má rád napětí, tajemství, rád tipuje, kdo je oním "zloduchem", tak pro něj je tato kniha dobrá volba.

Jessie_K
29.11.2019 4 z 5

Na mě tam bylo moc málo Servaze :-) Ale jinak příběh vystavěný velmi dobře, skvělá zápletka, místy jsem se u čtení až bála, což nutně u detektivek nevyžaduji, ale samozřejmě to vítám. Takže Minier stále drží laťku velmi vysoko. Mimochodem, taky jste po přečtení přehodnotili kvalitu zámků u vchodových dveří? :D

Herča76
29.11.2019 5 z 5

Jedním dechem, zaslouženě 5*. Minier patří zaslouženě mezi TOPku autorů thrillerů (v tomto případě psychothriller). Výborně zpracovaný děj, zápletka i vyústění.

maxim248
24.11.2019

Kniha opět vynikající..ale některé pasáže jsem přeskakoval,na děj nemají vliv...zdály se mi zbytečné,ovšem pochvala za super zážitek..

sioux
14.11.2019 5 z 5

Výborný věc. Kvalitní, bez hluchých míst, zajímavé hlavní postavy. Trochu jsem se bál, že mě bude nudit to prostředí francouzského kosmického výzkumu, tedy prostředí, které má pro mě minimální úroveň přitažlivosti, ale nakonec to bylo tak napsáno, že mi to nevadilo

oleg
14.11.2019 5 z 5

Tak tady nešlo nic jiného dělat,nežli číst,vše šlo stranou,tento díl byl nejlepší a závěr super,dlouho ji budu mít v hlavě....

March
09.11.2019 5 z 5

Tak to byla jízda, napětí, očekávání a hlavně neustálá nejistota...kdo...no, thriller se vším všudy.

gaaabi
02.11.2019 5 z 5

Tato kniha si plně zaslouží označení thriller. Minier je mistr svého oboru! Plně zasloužená pětihvězda!

regulax
21.10.2019 5 z 5

Parádně psaná detektivka! Ovšem to téma - psychický a fyzický teror, ztráta důvěry snoubence, spolupracovníků, život jak ve tmě - hrůza!

Atak
20.10.2019 5 z 5

Výborně napsané jako všechny předešlé díly.
Jen je tu menší změna od začátku se vše točí kolem Christine

mapet85
13.10.2019 5 z 5

Bernard Minier je pre mňa jedným z najobľúbenejších spisovateľov súčasnosti v tomto žánre. V knihe Tma, v doslovnom preklade Nezhasínaj svetlo aj naďalej sledujeme príbeh hlavnej postavy Martina Servaza. A keďže sú opisované situácie z predchádzajúcich dvoch kníh (Mráz a Kruh) odporúčam čítať celú sériu od začiatku. Kniha je trošku iná ako predchádzajúce. Hlavná dejová línia príbehu je vystavaná na psychickom terore jednej z hlavných postáv Christine, ktorá by svetlo určite nemala zhasínať a verte či nie, to čo si táto dáma musí vytrpieť by zložilo asi aj silných chlapov. Kniha je takisto ako tie predchádzajúce veľmi napínavá, prekvapivá a plná zvratov. Proste komu nevadí trošku a niekedy trošku viac psycha sa táto séria bude páčiť. :)

evaicka
10.10.2019 5 z 5

Dlouho jsem nečetla tak dobrou detektivku!

Swycar
09.10.2019

Miniera mam velmi rada a druhy díl ze série, Kruh, jsem doslova “zhltla”. To se však neda říci o knize posledni. Toho fyzického a především psychického násilí je v prvních dvou třetinách knihy tolik, ze jsem musela několikrát přestat číst a nabrat dech. Posledni třetina uz je ale opet starý dobry Minier a závěr strhující.

v.e.v.er.ka
30.09.2019 5 z 5

Za mě super kniha, hodně silná a prostřední část hodně emotivní... Musela jsem ji na týden odložit pac to na mě bylo až moc ... Ne že by mě nebavila ale potřebovala jsem trošku pozitivnější myšlenky... Jinak zápletka dej skvěle propracované od začátku do konce... Teď si dám něco pozitivního a pak se vrhnu na předchozí díly kruh a mráz!

Mrňous1
25.09.2019 4 z 5

Tak já mám z knihy rozporuplné pocity, což ale svědčí o její kvalitě. Kniha, která vás nutí přemýšlet, je dobrá kniha.
Miniera mám velmi ráda, ale tento třetí díl mi asi tak úplně nesedl. Možná je problém ve mě, už toho bylo možná moc, některé pasáže mi přišly překombinované, nelogické...
První třetina se četla dobře, druhou třetinou jsem se prokousávala, no a závěr byl výborný, tak jak jsme u Miniera zvyklí. Ale to úplné finále, no nevím... Jsem moc zvědavá na další díl.
SPOILER:
Nevím, jestli lze s takovým cejchem a hrůzným tajemstvím založit rodinu a být šťastný, podívat se těm dětem do očí, tady hlavně Thomasovi. Chápu, že Christina si prožila své, ale v závěru klesla na úroveň své soupeřky, bylo to úchylné, stala se stejnou...Zlo prostě plodí zlo. A to proti pravidlu zub za zub nic nemám, ale tady to na mě působilo destruktivně.
J

francouzská literatura napětí násilí manipulace (psychologie)

Bernard Minier
francouzská, 1960