Medúza

Medúza
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/1960/meduza-1960.jpg 4 220 220

Blanka přijela do Prahy hledat slávu a bohatství, ale našla jen pár prchavých známostí, lidskou špatnost a nespokojenost s vlastním údělem. Ale: potká muže, ušlechtilého muže, umělce - její zkázu i spásu. Milostné opojení i trápení promění nezralou dívku v ryzího člověka a silnou ženu.

josska
19.08.2018 3 z 5

Knížku jsem četla do výzvy a kdybych ji četla tak před 25 lety tak určitě super,ale ted jsem teda trochu jinde.

Petrush
26.07.2018 3 z 5

Kniha je velmi čtivá, místy vtipná, celkově smutná. Umožňuje nahlédnout do každodennosti v době ne až tak dávno minulé. Postavy se mi ale zdály nevěrohodné a nejspíš proto pro mě bylo jejich jednání občas nepochopitelné. Poetičtější pasáže na mě působily uměle. Přesto ale kniha zanechala dojem.

makyla
12.10.2017 5 z 5

Moje jedna z nejoblíbenějších knih. Poprvé jsem ji četla kolem sedmnácti let a od té doby se k ní neustále vracím. Je napsaná opravdu čtivě, že mě vždy zajímalo, jaký osud má Blanka po skončení knihy. Takže já doporučuji.

Popko
17.08.2017 4 z 5

Tuto knihu jsem si přečetla na doporučení. První polovina mě moc nebavila,od druhé jsem se nemohla odtrhnout. Konec však byl rychle ukončený a pro mě nečekaný. Dobrý román pro letní večery.

gnocchi
12.08.2017

Další knížka, ke které se vracím.

intelektuálka
10.08.2017 4 z 5

Poprvé jsem přečetla v mládí, už tehdy mě zaujal příběh mladé dívky a její proměny. A po letech nic ze své hodnoty neztratila. Doporučuji.

ivanaci
23.06.2017 4 z 5

Moje orvní kniha od této autorky, moc se líbila.

angelice
14.05.2017 4 z 5

Prostě nevím, co napsat...zůstávají ve mě hlavně emoce, které kniha vyvolala. Touha žít si po svém, ponížení, zlost, láska, pokora, cíl ublížit za každou cenu, přátelství, zoufalství, poezie hraničící s patosem, ale vyvážená... Výborná kniha, rozhodně vyhledám i další od autorky

Žofie
02.03.2017

Dočetla jsem asi před čtyřmi měsíci a často se přistihnu, že na tento příběh myslím... Má neopakovatelnou atmosféru.

knihovniceS
21.01.2017 5 z 5

Děj se odehrává se v době mého mládí. Žila jsem v Praze, ale v jiném prostředí než hrdinka románu. Příběh se mi líbil ... jen ten konec mohl být jiný ....

medvedice3
08.01.2017 5 z 5

Knihu jsem četla jako vyjevená náctiletá. A dodnes se divím, že mohla vyjít v době nejtužší normalizace.

zlatka2001
21.02.2016 5 z 5

Fantastické!!! Nikdy bych nevěřila, že se takhle mohlo psát za komoušů. Úplně jiné než Navzdory básník zpívá. Moderně napsané, zvláštní motiv lásky, zvláštní vztah mezi kamarádkami.

panjan
01.01.2016 5 z 5

Loukotková, pro mne autorka úžasných historických románů, které mají všeobecně také tu vlastnost, že jaksi autora omezují. V Medůze byly Loukotkové sebrány spartakovy okovy, a tím jest to dílo pestrobarevné, živé až divoké, napsané nádhernou češtionou s břitkým humorem. Tohle je světové dílo.

Damato
10.11.2015 5 z 5

Úplně náhodou jsem o ni v knihovně "zabrkla" a znovu po letech ji přečetla - na jeden zátah. Prostě suprová kniha

Hanuja
15.08.2015 5 z 5

Jedna z mála knih, kterou jsem přečetla několikrát v životě. Nádherná.

elle.r
26.03.2015 5 z 5

Medúza na mě opravdu zapůsobila a budu o ní ještě muset přemýšlet, než zase budu schopná zase číst. Styl Jarmily Loukotkové se mi velmi líbí a rozhodně plánuju v budoucnu přečíst i jiné její knihy. Přestože je Blanka taková potvora, vážím si jí už proto, že má svou hrdost a nenechala se vydírat.

wooloong
22.03.2015 5 z 5

Jedna z knížek, kterou si v sobě nesu i po mnoha letech.

Blanice
16.02.2015 5 z 5

Hlavní hrdinka neslýchaná potvora, paní Loukotková ji mistrně vykreslila a stejně tak i ostatní postavy tohoto románu, jakož i dobovou atmosféru. Třeba jak nebyly k sehnání spodní kalhotky - cheche, to už je pomalu k neuvěření.

Iveta Černá
18.01.2015 5 z 5

Sice smutná, ale zato hodně citlivá a přesto moc krásná kniha, přečetla jsem si ji už potřetí, patří mezi mé nejoblíbenější knihy, které jsem přečetla.

galiana
29.10.2014 3 z 5

Loukotková patří mezi mé oblíbené autory, ale tahle kniha se mi tolik nelíbila, jako jiné. První polovina kniha mi přišla lepší, druhá byla trochu slabší. A samotný závěr poněkud nepravděpodobný. Přesto je tato kniha v podstatě čtivá a dobrá. Proto tři hvězdy.