MemoRandom

MemoRandom
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248757/mid_memorandom-248757.jpg 4 202 202

MemoRandom série

Všetci klamú. Never nikomu! David Sarac je agent štokholmskej polície a na starosti má informátorov. Jeho prácou je získavať vysoko utajené zdroje a dohliadať na ne. Manipulácia, úplatky a vyhrážky sú uňho bežnou praxou, ale kým prináša výsledky, nikto sa ho nič nepýta. Po ťažkej autonehode David stratí pamäť. Príde tak aj o kontrolu nad rozvinutou sieťou vlastných podvodov a klamstiev. Zrazu sa sám stáva žiadanou korisťou pre tých, ktorí sa chcú dostať k jeho tajomstvám. Ako sa môže ubrániť nepriateľom, keď si nepamätá, kto medzi nich patrí a kto nie? Napínavý švédsky thriler, pri ktorom budete zatajovať dych!... celý text

vorenus
02.07.2015 5 z 5

Čerstvý vítr ze severu opět zavál.Absolutně nekompromisní záležitost.Pro toho, kdo má rád pohled do prostředí podsvětí, policie a v neposlední řadě do vysoké politiky, tak rozhodně nebude zklamán.A kdo jiný by nám to mohl zprostředkovat lépe než autor, který sám v tomto prostředí pracoval, jako policista.

Babouš
12.06.2015 4 z 5

Vynikající popis šedé zóny zákona, kdy policisté spolupracují s informátory z podsvětí. Hlavní hrdina trpí ztrátou paměti, takže nezná své přátele, nepřátele a vlastně ani sám sebe. Anders de la Motte v knihách Game, Buzz a Bubble dokázal, že severská krimi může být vtipná a originální. MemoRandom oproti tomu spíše připomíná Nesba, Larssona nebo Keplera - čili čtivé, napínavé a akční, ale dnes už trochu okoukané. Anders má podle mě silné stránky v tom humoru a nadhledu, který mi zde trochu chyběl, na druhou stranu - koho v jeho předchozích knihách iritovaly anglické věty nebo až nepřirozené náhody, toho MemoRandom potěší jako mnohem vyspělejší a propracovanější.