Město červeného prachu
Ben Okri
Barvité příběhy ukazují realitu pro Evropana těžko pochopitelné současné Afriky. Nigerijský spisovatel Ben Okri žije trvale v Londýně. Česká čtenářská obec se mohla seznámit s jeho románem Hladová cesta (Volvox Globator 2000), za který dostal Booker Prize. Předkládaná knížka povídek nese název podle nejdelší a snad i formálně nejzávažnější povídky o chudém mladíkovi, absolventu střední školy, který se v Lagosu živí jako pouliční prodavač pochybných léků. Ben Okriho příběhy jsou inspirovány současnými politickými a ekonomickými poměry v Africe a nevyhýbají se ani takovým skutečnostem, jako jsou občanské a kmenové války, převraty, korupce, masová nezaměstnanost, násilí a neúcta k lidskému životu. V druhé vrstvě povídek Okri popisuje zážitky v jiných světech našeho vesmíru na základě jorubské mytologie. Autor sám o své tvorbě říká, že je realistická, ale jeho realismus má „mnoho dalších rozměrů“.... celý text
Literatura světová Povídky
Vydáno: 2003 , VyšehradOriginální název:
Stars of the New Curfew, 1988
více info...
Přidat komentář
Snažím se ke knihám nebýt subjektivně kritický, ale do dočtení této jsem se musel vyloženě nutit a vlastně o ničem nebyla. Pokud dočtete dobrou knihu, ještě Vám chvíli doznívá. Tato "nezní" ani při čtení. Přečtení a času do knihy vloženého spíše lituji.
Zajímám se o Afriku a tak jsem se jednou dostal úplnou náhodou i k této knize. Nemohu jinak než doporučit.
Štítky knihy
nigerijská literaturaČást díla
Až se znovu rozsvítí
1988
Co viděl sběrač palmového vína
1988
Město červeného prachu
1988
Ve stínu války
1988
Vzkvétající světy
1988
Většina povídek je vyložená ztráta času. Tedy pokud vás nebaví číst si o nesmyslných snech. Najdou se i světlejší momenty, proto 1*. Přečteno pro čtenářskou výzvu.