Soukromá sbírka
Jean-David Morvan
Příběh o fascinujících dobrodružstvích, která čekají uvnitř obrovského konvoje mimozemských kolonizátorů, který pod názvem Meteor putuje vesmírem. Mimozemské bytosti, které zde spolu žijí, se dělí na dvě skupiny - na tvory zvané psypasivní a psyaktivní, přičemž ti druzí mohou číst v mysli těch prvních. Toto rozdělení ztrácí svůj význam ve chvíli, kdy se celý konvoj setká s Nävis, první lidskou dívkou, která se kdy dostala do blízkosti Meteoru. Nävis má totiž nevídanou schopnost utajit své myšlenky, její mozek je pro ostatní bytosti na Meteoru absolutně neproniknutelný a to jí dává nejen určitou svobodu, ale i moc. (mlp.cz)... celý text
Literatura světová Komiksy Sci-fi
Vydáno: 2003 , BB artOriginální název:
Sillage - Collection privée, 1998
více info...
Přidat komentář
Druhý díl Meteoru nezaujal tolik jako jednička, ale pořád jde o velice slušný komiks, jen toho zlouna poznáte už na první pohled.
Tak jsem se ke druhému dílu dostal dřív, než jsem myslel ... druhý díl už není tak vulgární jako první. posuďte sami, slovo "krucipísek" (dosavadní nejsprostší slovo) je zde jen jednou - oproti prvnímu dílu, kde bylo asi 5x .... Příběh se posouvá do prostředí Meteoru a více odhaluje z jeho zákulisí. Hlavní hrdinka je pořád pěkná kočka. Sice vyměnila pralesní džungli za džungli vesmírných lodí, pořád je ale stejně odvážná a nekompromisní. Samotný příběh mi sám o sobě moc nedává smysl, takže se zde nejspíše začíná rozehrávat něco většího, co se na mě chystá v dalších dílech. Škoda, že příběhy nejsou o trochu delší. ne o moc, stačilo by o trochu.
V dalším díle se dozvídáme více o tom, co je celý Meteor zač. Popravdě organizace této společnosti, letící vesmírem, je v celé sérii zpracována velmi reálně a uvěřitelně. Naše uplakaná a všemi zrazovaná a využívaná hrdinka už trochu povyrostla a zjevně se podvolila sociálnímu tlaku okolí a začala se oblíkat, i když ji kozy moc neporostly. Její asimilovaná planeta, kde prožila celý dosavadní život ji zjevně vůbec nechybí a sociofobie, kterou bychom čekali u dítěte, které vyrostlo v zemi zapadlém vraku, přerostlém tisíciletým megastromem, sama v divočině jen s nějakým tygroidem, ji jakýmsi zázrakem zcela obešla, má dokonalé znalosti jazyka a v komunikaci s lidmi a jednání je sebejistá a tak pevná v kramflecích, jakoby by vyrostla někde na předměstí nějakého City. Ostatně, kde vlastně byli její rodiče, pokud vrak spadl na planetu už před generacemi, jak naznačuje “fosilnost vraku“? Dalo by se předpokládat, že přeživší založí už dávno kolonii a rozrostou se, jaktože 13leté dítě je na planetě úplně samo? Předpoklad, že by přežili např. pouze dva lidé, kteří zplodili pár dětí, které...měly spolu další děti a tak dále, je jaksi mimo realitu...no nic nebudu hnidopichovat, cílovou věkovou skupinu takové drobnosti nezajímají a to je pro autory rozhodující. Pokud se dostane v panelech na kolonu kosmických lodí, je to opět paráda, s tímhle si Buchet opravdu vyhrál. A to je věc, kvůli které přidávám pořádnou porci bodů, které by si jen příběh nevysloužil. Stále celkem spokojenost.
Autorovy další knížky
2018 | Conan z Cimmerie. Svazek I |
2002 | Než bude pozdě |
2003 | V osidlech revoluce |
2003 | Soukromá sbírka |
2003 | Znamení démona |
Bohuzel jsem se dostal ke cteni jenom tohoto druheho dilu, prvni nejspise uz neobjevim. Kresba je velmi povedena, ale dej mne nejak zvlast nezaujal.