Mezi náma

Mezi náma https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342722/mid_mezi-nama-zZ5-342722.jpg 3 8 8

Debutová básnická sbírka mladého českobudějovického autora zaujme čtenáře svou kompaktností a rozhodností tvůrčího gesta. V nestrojených, silně prozaizovaných promluvách se Šimon Leitgeb vrací do doby vlastního dětství a raného dospívání, která pominula teprve nedávno. Jako zúčastněný pozorovatel přibližuje prostřednictvím řady mikroportrétů tragikomických figurek ze své blízkosti svět předměstské banality i osudovosti. Třebaže autorův výraz působí dost syrově, jeho spodním tónem zaznívají bolestná nostalgie a (snad poněkud opožděný) soucit.... celý text

OHložek
23.01.2018 4 z 5

Dost se mi to podobá Skýpalovým Příběhům písmen. Jazyk holý, až práchnivějící, ale obsah to převálcuje. Slušný výkon, jako prvotina nepřehlédnutelné.

Metcheque
28.05.2017 2 z 5

Šimon Leitgeb není básník, co by inspiroval. Jeho básně jsou pokračováním linie současné prozaizované poezie, v níž ku škodě básní samotných nemají barvité metafory místo. Sbírka tak překvapuje zejména určitou generační zpovědí, protože českobudějovický rodák Leitgeb patří mezi nejmladší generaci současných českých poetů.

prvotina česká poezie

Šimon Leitgeb