Dívka, která kopla do vosího hnízda

Dívka, která kopla do vosího hnízda
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36497/bmid_divka-ktera-kopla-do-vosiho-hnizda-zSO-36497.jpg 5 5619 5619

Milénium / Millennium série

Dva těžce zranění lidé byli přijati na pohotovost v nemocnici v Gotheburgu. Jedna z nich je hledaná vražedkyně Lisbeth Salanderová s kulkou v hlavě, která potřebuje okamžitou pomoc, druhá osoba je Alaxander Zalaščenko, starší muž, kterého Lisbeth napadla sekerou. Ve třetí části trilogie Millenium Lisbeth Salanderová osnuje pomstu - proti muži, který ji chtěl zabít, a což je důležitější, proti vládním institucím, které jí málem zničily život. Nic nebude tak jednoduché, jak se to jevilo ze začátku, někdo tentokrát sleduje ji. Také se musí zbavit obvinění z vraždy, které jí visí nad hlavou. Podle úspěšného vzoru minulých knih potřebuje pomoc novináře Mikaela Blomkvista. Konec přínáší pro Lisbeth šanci zbavit se tíživé minulosti a naději, že pravda a spravedlnost zvítězí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Luftslotter som sprängdes, 2007

valky
12.04.2019 5 z 5

Pro mě - nejlepší knihy vůbec. Měla jsem trochu problém se začíst do první knihy, ale zhruba od poloviny jsem četla už jedním dechem a nemohla jsem se odtrhnout. Druhá kniha byla svižná, ale ten konec... Nemohla jsem jít ani spát a musela jsem otevřít třetí díl, u kterého jsem bez dechu od první stránky. Třetí díl je určitě nejlepší z celé série. Komplikovaný příběh, do kterého Vás ale autor od prvního dílu vtáhne tak, že se v nitkách příběhu vůbec neztrácíte. Naopak. Po přečtení Milénia mám opravdu pocit, že tyto knihy nic nepřekoná.

danielpernik
10.04.2019 5 z 5

Fantastický závěr Stieaga Larsona, který vlastně ani není závěrem. Po otevíráku v podobě druhého dílu si moc času volna neužijete a musíte sáhnout po třetím. Začátek má spád, avšak pozvolna přechází do politikaření, vysvětlování a utváření kontextu pro nadcházející události.
Přiznám se, že se mi to malinko táhlo. S odstupem času tomu ale naprosto rozumím a nedovedu si konstrukci knihy představit jinak.
Následná část má spád, hromadu zvratů, vedlejších (zajímavých) linek a čte se naprosto fantasticky.
Největším vrcholem pro mě však byl samotný soudní proces. Ojojoj to byla grilovačka, kterou si každý dobromyslný čtenář zasloužil. No a když si s úsměvem podmáčeným slzou užíváte konec, zjistíte, že ještě není po všem. Jak tady k sakru někdo může chtít víc? :)

Yarwen
05.04.2019 4 z 5

Třetí díl Milénia překračuje o dvě třídy díly předchozí. Zprvu jsem myslel, že si autor ukousnul příliš velkého sousta, ale překvýkal to a spolkl s noblesou. Konspirační teorie ohledně Sekty uvnitř švédské bezpečnostní policie je složitá, ale prosta logických kiksů a vcelku reálná (kam se hrabe Umbeto Eco se svým Kyvadlem), což je na detektivní žánr velmi neobvyklé. Ačkoliv je příběh komplikovaný (což kvituji), je napínavý a vtáhne čtenáře do svých spletitostí tak, že nakonec prožije se svými hrdiny obrovské zadostiučinění s tím, že každý dostane to, co si zaslouží. Feministický extrémismus je zde spíše v pozadí (bojovné ženy - možná spojka na Monicu Figuerolovou?), slepých uliček minimálně (Plague a telefonické odposlouchávání Ekströma) a prožitek skvělý - od této knihy by se většina autorů detektivek měla učit. Dávám vysokých 83%.

Papinka1
04.04.2019 5 z 5

Jako wooooow! Za mě asi nejlepší z celé trilogie. Obrovský obdiv spisovateli, že dokáže napsat cca 1 700 stran tak, aby to celé dohromady dávalo od začátku do konce smysl.

LisbethS
08.03.2019 5 z 5

Jsem dlouholetá čtenářka detektivek.
Milénium u mě stojí na první příčce. Zanechalo vážnou stopu. Viděla jsem i zfilmované. Kniha je kniha. Jsou knihy, které se mi připomenou, že jsem je četla třeba přebalem knihy, názvem. Milénium s Lisbeth Salanderovou mám vryto pod kůži. A vím, že nejsem sama...

PaulaHortensie
18.02.2019 5 z 5

Kniha me vtáhla do deje ,žila jsem Lisbetin příbeh a mela jsem toho plné kecky :-)))) ale stálo to za to.....

povi
04.02.2019

Strašně se stydím,ale četla jsem to 3týdny a dostala se do půlky.Ta tam je čtivost a švih předchozích dílů,zčehož 1.díl je nepřekonatelný.Tady jsem se jen ztrácela v ústavách a švédských zákonech a vůbec se mi nechtělo pokračovat.Dělala jsem tisíc jiných věcí,jen abych nemusela číst a to se mi nestává.Jednou se k Miléniu vrátím,ale teď to nejde.Ani nebudu hodnotit,protože jsem v půlce skončila....

el-zbych
26.01.2019 5 z 5

Kniha je čtivá jako předchozí díly.

Lukeronka
24.01.2019 5 z 5

Nemám slov, naprosto TOP kniha, nejlepší díl série a nejlepší kniha, co jsem kdy četla!

Sofós
19.01.2019 5 z 5

Opravdu nemám slov! Třetí díl byl opět lepší než ten předchozí. Autor si dal nesmírně záležet, aby čtenáře neustále ohromoval. Děj byl tak napínavý, že mi nejednou hrozila srdeční zástava :-) Takže když to shrnu: KNÍŽKA BYLA ÚŽASNÁ, FANTASTICKÁ, NESKUTEČNÁ!!!

RuzovaPanterka
15.01.2019 5 z 5

Parádní tečka za touhle sérií! Budou mi chybět Pippi i Kalle :)

Petula.N
05.01.2019 5 z 5

Musím říct, že se mi knížka líbila nejvíc z těch tří dílů. Od začátku do konce to bylo neskutečně napínavé ! Doporučuji

MilanCFC
02.01.2019 5 z 5

Napíšu jediné - přál jsem si, aby kniha nikdy neskončila.

sheldon8410
31.12.2018 5 z 5

Ač na detektivky moc nejsem, tak celá série Milénium mě fakt vzala a přečetla jsem jedním dechem.

Stupino
20.12.2018 5 z 5

Tak finito, je to za mnou. Knihy super, ale teď jsem zhlednul film, a je to katastrofa. Film nemá hlavu ani patu. Ani se mi nechce koukat na ty předešlé filmy. Kdo nikdo nečetl takový to žánr, asi krimi nebo triler, tak by měl začít na Milénium. Jen ty jména Lárson, Klakson, Hřebenson to mi dělalo menší problém tak jsem si to počeštil.

Akana
12.12.2018 5 z 5

K množství postav z druhého dílu přibylo hejno dalších, ale tentokrát mi to nijak nepřekáželo. Snad proto, že už jsem byl srozuměný s tím, že se trilogie vyvíjí jiným směrem než jaký nastavila jednička. Nevadí mi ani spousta politických čachrů, které se tu řeší, ani to, že výsledek celého propletence se dá celkem snadno předpovědět a prudké zvraty jsou tu pouze dva nebo tři. Larsson totiž píše tak, že mu to všechno zbaštím a ještě bych chtěl přidat. Paráda.

Mája777
07.12.2018 5 z 5

Super, co víc napsat.

Řihis
19.11.2018 5 z 5

Jooo, tak tohle byla jízda! Ty woe, to bylo drááááma! Neskutečná akce, od začátku, až do konce. Lisbeth a všem okolo ní jsem moc a moc fandil a nebylo to úplně snadné. Tajní agenti, zkorumpovaná tajná policie, krvelační novináři... :-) Dechberoucí příběh, od kterého nešlo odlepit oči. Čtu převážně při večerním uspávání syna, ale tuhle knížku jsem nacpal do všech volných chvilek.
Jen víc podobných knížek a příběhů. Můžu jen a jen doporučit. Za mě opět palec nahoru.
A už čtu další, brzy na počtenou. :-)

jfialova
12.11.2018 4 z 5

Další pokračování série Milénium se opět "čte samo". Škoda, že už je konec. Od autora bych pokračování uvítala.

Alex.rrr
09.11.2018 3 z 5

Pokud bych měla hodnotit celou sérii, tak rozhodně jde o dobré čtení, ale moje nadšení upadalo s dalšími díly. Poslední díl má velké plus, že vše ukončí a vyřeší. Nicméně je tam hodně pasáží, které jsou až neuvěřitelné, některé zbytečné a některé moc zdlouhavé. Nicméně doporučuji přečíst. Lisbeth se mi dostala i tak pod kůži.

zfilmováno krimi švédské detektivky poslední kniha autora

Stieg Larsson
švédská, 1954 - 2004
2008  93%Muži, kteří nenávidí ženy
2009  92%Dívka, která si hrála s ohněm
2010  92%Dívka, která kopla do vosího hnízda
2010  96%Milénium 1–3 (box)
Skrýt reklamy