Mimino: návod k obsluze
Joe Borgenicht , Louis Borgenicht
S podtitulem: Rady pro první rok údržby a tipy pro řešení problémů Denně jste obklopeni technickými „zázraky“ – počítači, iPady, iPody, notebooky, netbooky, mobily, digitálními fotoaparáty... Umíte s nimi zacházet, využívat jejich nejpokročilejší funkce, ale ten největší technologický zázrak na světě, vaše právě narozené dítě, je pro vás zatím záhadou? V této situaci vám pomůže tato kniha! • Jak dítě přebalovat, ošetřovat, koupat a nosit a co k tomu potřebujete. • Co doma změnit, aby byl váš domov pro dítě bezpečný. • Jak dítě ošetřovat v době nemoci a kdy je nutné jít s ním k lékaři. • Co dělat, aby dítě v noci spalo, jak a čím ho krmit, a mnoho dalších praktických úkonů. Otec a syn – dva dětští lékaři – Louis Borgenicht a Joe Borgenicht pro vás tuto knihu napsali se svérázným humorem, ale jejich rady jsou naprosto seriózní a podloženy lékařskými zkušenostmi.... celý text
Literatura světová Literatura naučná Rodina
Vydáno: 2010 , Computer Press (CP Books)Originální název:
Baby Owner's Manual, 2008
více info...
Přidat komentář
Mimino - návod k obsluze, další z knih, kterou jsem četla v rámci přípravy na život s mrňouskem. I tahle provází prvními dny i týdny a pokračuje dál :) jeden z autorů je také lékař, takže se člověk nemusí bát informací v knize :)
Na téhle se mi moc líbil způsob, jakým je psána, tedy skutečně jako návod k obsluze. Připomíná to celé návod k obsluze strojů a to přináší do celé publikace vtip a humor. I když se jedná o útlou malou knížečku, je plná informací. O stravě a péči o miminko, ale také přináší nějaké návrhy na hry a třeba také rady, jak miminko zabalit, aby neplakalo
Knihu hodnotím 4,5 z 5 a určitě doporučuji!
Moc se mi líbí jednoduché ilustrace, styl, jakým je kniha napsaná a stručně vysvětlená témata. Informace nejsou nijak novátorské, pokud už si člověk něco před touto četbou o miminku zjišťoval. ale je fajn mít takovou stručnou příručku, kde vždy najde “návod”, když si není jistý.
Lepší než většina knih o dětech, ale v zásadě se opakuje to samé a mužům to zrovna situaci neulehčí, ale aspoň je to více vtipně podané.
Do knihy jsem se podívala párkrát po narození a spíše než jednotlivé návody mě uklidnila lehkost. Na rozdíl od jiných tolik nenutí, upozorňuje, že každý model je jiný. Nevyhrožuje, že to můžete pokazit (jako třeba v Něžné náruči, která vyhrožuje stále). Ve chvílích nabitých hormony mě kniha uklidnila, přinesla lehkost a podporu.
Nic světového v ní jinak není, až tak vtipná mi nepřišla. Mého muže pobavila, takže pro pány je zřejmě hodná.
Pokud z nějakého důvodu potřebujete knihu o dětech, která je stylyzovaná jako technický návod, tak Mimino - návod k obsluze je přesně ta publikace, po které byste měli sáhnout. Jinak ale nabízí to samé jako záplava dalších knih se stejnou tématikou.
Knihu jsem si koupila v roce 2013 když jsem čekala první dceru, společně s touto jsem měla ještě těhotenství a batole. Za mě super věcné knížky bez zbytečně omáčky.
Knihu jsem dostala od kolegů v práci, když jsem odcházela na mateřskou. Líbí se mi způsob zpracování (jednoduchost) a design, ale jinak jsem se nic extra nového nedověděla. Nejsem ten technický typ člověka, takže mi kniha spíš nesedla, protože jsem se nenaladila na jejich humor. A navíc i u mne vede způsob kontaktního rodičovství, tak mi velká část textu připadala zbytečná. Proto knihu raději nehodnotím hvězdičkami, ale pouze píšu komentář, pokud bude někdo mít podobné zkušenosti a smýšlení.
Mne tenhle format knizky plne vyhovoval. Dozvedela jsem se dost novych info a zaroven jsem nebyla zahlcena a neztratila chut dal cist.
Základní informace k prvním dvanácti měsícům života prcka. Nejde úplně do hloubky, ale dostačující, když hledáte rychle nějaké info.
Je to čtivo spíše pro muže, neboť ženy všeobecně nerady čtou návody, za to pro chlapy je to běžná věc. Ale přečetla jsem to, i když jsem žena, četlo se to vcelku dobře. Docela se mi líbilo pojetí jako návod k přístroji, je to takové trochu odosobněné, což jako žena, kterou lomcují hormony a pořád někde čte, jak něco musí a nesmí s dítětem, jinak to mu nezajistí správný vývoj a péči, vítám jako příjemnou změnu. Nicméně knihu bych brala trochu s rezervou - je to takový základní návod co a jak, určitě to obsahuje užitečné tipy a informace, i když ve finále každý "uživatel" si to musí přizpůsobit, jak to vyhovuje jemu. Jen bych upozornila, že kapitola o držení dítěte je hodně stručná a ať si rodiče dají pozor na pasivní sed, ke kterému kniha vede, ale který není v našich končinách doporučován jako zdravý a prospěšný pro dítě (ale v Americe, odkud je kniha přeložena, ano).
Na první pohled velmi zajímavé zpracování, které zaujme i chlapy. Obsahově stručné a přehledné, ale nějaké věci až zkratkovité a kapitolu o nemocech mohli klidně zredukovat....
Knihu jsem si přečetla po doporučení manžela, který se při čtení dobře bavil. Skvěle napsaná příručka pro nastávající rodiče, ze které si každý vybere a ještě se pobaví.
Vtipně a stručně popsané základy péče o dítě. Vhodné i pro tatínky, kteří většinou nechtějí číst zbytečně zdlouhavé popisy. Za mne fajn kniha a pro neznalé určitě přínosná.
Kniha je hezky stručně, bodově napsaná. Jen si člověk z ní musí vzít to, co potřebuje, ne se vším bych souhlasila (primárně bych rituálně spálila kapitolu o nosítkách...). Jinak jak už bylo řečeno, oproti jiným "vážnějším" knihám na toto téma je to hezký souhrn prvního roku dítěte, podaný s humorem.
Nejsem fanda knizek s navidy a radami jak na deti. Ale tohle bylo vripne pohato, dobre se cetlo. Dulezite informace tak nejak pekne po kupe. Urcite necham v knihovne.
V podstatě všechno sedí (až na jednu medicínskou chybu) a to, že je to napsáno jako návod, je přece účel...Je to hrubě orientační návod, ale pravdivý...
Publikace se opravdu tváří jako návod se všemi technickými věcičkami, které by spíš mohly zaujmout drahou polovičku, ale nenechte se zmást, je to podáno vtipným a lehce stravitelným způsobem, takže i antitalent na jakoukoliv příručku - jako já - je schopen to pochopit. Takže byť se o miminku mluví jako o "stroji", dá se z toho inteligentně vybruslit. Uznávám, ne všechny informace, ve světle nedávného předporodního kurzu, byly úplně "nové", ale v těch základních věcech se shodovaly. V některých - kdy byla přítomna nejen porodní asistentka, ale i fyzioterapeutka - se rozcházely, jako třeba, že dítě má spát jen na zádech, viz. problém se zploštělou hlavičkou, atd. Je tam takových pár věcí, které si trochu protiřečily, ale nezavrhuji je. Jsou prostě další alternativou, jak se o dítě postarat.