Minútová múdrosť

Minútová múdrosť
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420250/bmid_minutova-mudrost-Qcg-420250.jpg 4 44 44

Anthony de Mello, jezuitský mních, ktorý žil v Indii, v tejto knižke prináša krátke anekdoty a dialógy s pomyselným Majstrom – duchovným učiteľom presahujúcim konkrétne náboženstvá. Čítať si tieto textíky nezaberie viac než minútu, no múdrosť, ku ktorej vedú, je nadčasová! Úryvok: Majstra vždy potešilo, keď niekto pochopil, aký je nevedomý. „Múdrosť má sklon rásť úmerne tomu, ako si uvedomujeme vlastnú nevedomosť,“ tvrdil. Keď po ňom ľudia chceli vysvetlenie, povedal: „Ak dnes zistíte, že nie ste takí múdri, ako ste si o sebe mysleli včera, potom ste dnes múdrejší.“ * * * Žiakovi, ktorý bol veľmi závislý na knihách, Majster povedal: "Jeden človek prišiel na trh so zoznamom vecí, ktoré mal kúpiť, a stratil ho. Keď zoznam na svoju veľkú radosť zasa našiel, držal sa ho, kým všetko nenakúpil - a potom ho zahodil ako nepotrebný kus papiera." * * * Žiakovi, ktorý bol nadmieru úctivý, Majster povedal: "Na stene je iba odraz svetla. Prečo sa klaniaš stene? Prejavuje úctu svetlu."... celý text

Duchovní literatura Náboženství Literatura naučná
Vydáno: , Eugenika

One minute wisdom

berau
30.08.2022 4 z 5

Některé autorovy moudrosti jsou skvěle využitelné, jako argumenty pro přesvědčení nevěřících a hledajících ... jako odpovědi na jejich nejobvyklejší pochybovačné otázky.

Zuck01
29.01.2019 5 z 5

Nebezpecna kniha... Postupne mi zacala menit pohled na zivot.

Mimir
14.03.2018 4 z 5

Pri tejto knihe som musel zápasiť sám so sebou, pretože som mal veľký problém ostať pri jednom príbehu na deň, ale spätne musím povedať, že je to tak správne - aj keď originalita príbehov navádza na zhltnutie knihy. Vyvarujte sa toho!!! :) Prinesie Vám to ovocie!

bleska
11.07.2014 5 z 5

"Neštěstí mohou přinést růst a Osvícení," řekl Mistr.
Pták měl svůj úkryt v uschlých větvích stromu, který stál uprostřed rozlehlé pusté planiny. Jednou vichr strom vyvrátil, a tak musel ubohý pták letět stovky mil, aby si našel nový úkryt - až nakonec dorazil k celému lesu stromů a všechny byly obtěžkané ovocem.
Kdyby uschlý strom přežil, nic by ptáka nepřimělo, aby se vzdal svého bezpečí a odletěl.

vipera
07.06.2013 3 z 5

Krátké příběhy pro hloubavé momenty...