Mňága & Žďorp z nejhoršího jsme uvnitř!
Petr Fiala
![Mňága & Žďorp z nejhoršího jsme uvnitř! Mňága & Žďorp z nejhoršího jsme uvnitř!](https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61109/bmid_mnaga-zdorp-z-nejhorsiho-jsme-uvnit-662f80ece9e5d.jpg?v=1714389229)
V roce 1992 po úspěšném dokončení alba Radost až na kost, Fiala a jeho kumpáni vydali knihu Z nejhoršího jsme uvnitř, kde se informací chtivý čtenář dozví vše o M&Ž, ba co více, i o skupinách které vzniku M&Ž předcházely jako např. Slepé střevo či Happyend..!. Čtenář si tak může díky Filimu a jeho přátelům, kteří do této knihy také přispěli, vybavit dobu né dávnou, kdy zazpívat píseň s jediným náznakem nesouhlasu s režimem, či uspořádat undergroundový koncert znamenalo vyhazov ze školy a ponořit se hlouběji do "hudebního světa" tehdejšího šedého pochmurného pláště který byl minulou vládou odkázán k zániku, ale který přežíval pouze díky skupinám jako bylo např. Slepé střevo.... celý text
Přidat komentář
![Ladys Ladys](https://www.databazeknih.cz/img/users/45_/45523/ladys-Ddr.jpg?v=1541263289)
![5 z 5 5 z 5](img/content/ratings/5.png)
Trochu mě štvalo přeskakování mezi lety tam a zpět, ale jinak prima čtení.
M a Ž jsem znovu začal poslouchat vloni a tak, když jsem knihu objevil v bazaru, neváhal jsem, zakoupil a přečetl.
K tomu jsem průběžně poslouchal Mňágu, Slepé střevo a Happyend a bylo mi u knihy dobře.
Text doplňují ne moc kvalitně vytisklé fotky, ale ty i tak skvěle dokreslují atmosféru.
Editor by zasloužil! Takových chyb jsem v jedné knize nečetl snad nikdy!
Výhledově budeme všichni šťastní. V týhle době budeme všichni šťastní!
Jsem rád, že knihu vlastním a dávám jasných pět z pěti.
![Elf2010 Elf2010](https://www.databazeknih.cz/img/users/21_/218586/m_218586-NBh.jpg?v=1515346695)
![5 z 5 5 z 5](img/content/ratings/5.png)
Takze, tato kniha, ackoliv si moc nevybavuju zadne detaily, je husta nostalgie :D Mnaga a Zdorp byli moji favoriti hodne dlouho v letech dospivani, jezdila jsem na jejich koncerty do ruznych mest okolo Usti nad Labem cca v letech 1994-96..Pamatuju si dokonce i co jsem mela na sobe na koncerte v Teplicich - fialovou dzinovou kosili s kratkymi rukavy, a dlouhou, hnedou, kvetovanou sukni (kvitka fialova, aby ladila s tou kosili :D ). Doufam ze se mi podari se na jejich koncert zase nekdy dostat (tezke by to nebylo, kdybych nebydlela v Irsku!)
![lookie lookie](https://www.databazeknih.cz/img/users/empty.jpg?v=1446561771)
![5 z 5 5 z 5](img/content/ratings/5.png)
Vidím to jako dnes: léto 2002, potemělý vlak drkotá po kolejích někde mezi Prahou a Brnem, noc se za chvíli změní v ráno a já hltám každou stránku téhle knížky, kterou jsem si před pár hodinami koupil kde jinde, než na koncertě Mňágy, v pražském Lucerna Music Baru. Do uší mi k tomu hraje Made in Valmez, Chceš mě? Chci tě!, Furt Rovně... za daných okolností ani nemůžu dát jiné hodnocení, než 100 %. Tahle knížka navíc není jen výpovědí o pozadí Mňágy a všeho, co jí předcházelo. Je to docela pěkná sonda do života za totality a připomenutí toho, že se tehdy sice dalo životem docela dobře proprdět bez větších problémů, ale pokud jste chtěli jen něco málo navíc, třeba zpívat o tom, co Vás momentálně sere, už to taková legrace nebyla. V daném žánru vše, co si můžete přát.
Štítky knihy
životopisy, biografie hudební skupiny, kapely česká hudba populární hudba zpěváci koncerty, turné rockoví zpěváciAutorovy další knížky
1993 | ![]() |
2015 | ![]() |
1999 | ![]() |
2022 | ![]() |
2017 | ![]() |
Prostě Mňága a život v socialismu - Mě to bavilo