Mnich, který prodal své ferrari

Mnich, který prodal své ferrari
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35569/mnich-ktery-prodal-sve-ferrari-35569.jpg 4 1426 1426

Kniha patřící mezi nejznámější klasická díla s duchovní a psychologickou tematikou. Tato „úchvatná knížka, která přináší potěšení i poznání“, jak se o ní vyjádřil Paulo Coelho, byla přeložena do třiačtyřiceti jazyků a inspiruje miliony čtenářů na celém světě. Vypráví příběh o slavném a bohatém právníkovi Julianu Mantlovi, jenž se ocitl na pokraji smrti, když jednoho dne v přeplněné soudní síni utrpěl infarkt. Jeho fyzický kolaps je provázen krizí duchovní, která jej donutí hluboce se zamyslet nad neutěšeným stavem svého života a vydat se hledat odpovědi na nejdůležitější otázky lidského bytí. V naději, že nalezne štěstí a splnění svých snů, vypravuje se Julián Mantle na putování do nedostupných indických končin obydlených prastarou východní kulturou. Zde se postupně seznamuje se starobylou moudrostí a filozofií, která jej naučí objevovat, kultivovat a ovládat skrytý potenciál vlastního vědomí, těla i ducha. Někdejší slavný advokát, který se postupně oprošťuje od svého dosavadního životního stylu, prochází hlubokou osobní proměnou. Příběh Juliána Mantla čtenáře krok za krokem provází na cestě k sebepoznání a ke smysluplnému a vyrovnanému životu.... celý text

Duchovní literatura New Age
Vydáno: , Portál

The Monk Who Sold His Ferrari, 1997

devilkaa
16.10.2012

Veľmi kvalitná knižka, obsah je skutočne veľmi obohacujúci, poskytuje návod ako môžeme duchovne rásť. Uvedomíte si pri nej veci, o ktorých viete aj sami, že sú pravdivé, len vám to musí niekto povedať aby ste si ich uvedomili. Momentálne sa nachádzam len v polovičke knihy, ale už sa začínam riadiť radami, ktoré nám autor servíruje ľahko stráviteľným spôsobom.

Ak sa vám táto knižka páči, odporúčam Silu prítomného okamihu, ktorá je na podobnú nôtu, len pre pokročilých.
Príjemné čítanie :)

Pilgrim
23.08.2012 5 z 5

Tohle byla knížka, ke které jsem musel nejdříve dozrát. Napoprvé jsem ji nedočetl ani do poloviny. Po více než roce jsem se k ní vrátil a přečetl ji skoro celou najednou. Pokud chcete dát svůj život do pořádku a jste na to připraveni, může vám tahle knížka pomoci najít správný směr, kterým vykročit.

dadu
05.06.2012 5 z 5

Každý si z této knihy může vzít rad kolik chce, aa každému slouží z jiného účelu než ostatním. Proto se hodnocení této knihy tolik liší. Pokud hledáte knihu, která vám otevře možnosti jak najít v životě to co hledáte, pak Mnich, který prodal své ferarri je pro vás ta pravá kniha na začátek.

James
12.12.2011 5 z 5

Tuto knihu můžu jedině doporučit...pokud budete chtít, může velice pozitivně ovlivnit Váš život...kéž by si ji přečetlo víc studentů práv, a nejen nich.

Luis
08.03.2011 4 z 5

Pro mě hodně přínosná kniha. Obsahuje v sobě spousty rad a pomáhá s nalezením smyslu života, jestli se to tak dá říct...

st.me
28.02.2011 2 z 5

Touhle knížkou jsem se doslova prokousávala. Příběh zabalený v příběhu mi přišel docela nešikovně napsaný. Možná, kdyby autor nehcal knížku skládající se pouze z rado do života tak udělá líp. Takhle mi to přišlo neslané nemastné. Četla jsem motivační knihy, které byly napsány čtivěji.

ŽabákDokvákal
28.02.2011 4 z 5

Po druhém přečtení měním své hodnocení.
Místo 3* dávám 4*.
Mnich je opravdu inspirativní kniha, ve které se skrývá spousta moudrých tipů, jak udělat svůj život šťastnějším.