Mnich, který prodal své ferrari

Mnich, který prodal své ferrari
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35569/mnich-ktery-prodal-sve-ferrari-35569.jpg 4 1426 1426

Kniha patřící mezi nejznámější klasická díla s duchovní a psychologickou tematikou. Tato „úchvatná knížka, která přináší potěšení i poznání“, jak se o ní vyjádřil Paulo Coelho, byla přeložena do třiačtyřiceti jazyků a inspiruje miliony čtenářů na celém světě. Vypráví příběh o slavném a bohatém právníkovi Julianu Mantlovi, jenž se ocitl na pokraji smrti, když jednoho dne v přeplněné soudní síni utrpěl infarkt. Jeho fyzický kolaps je provázen krizí duchovní, která jej donutí hluboce se zamyslet nad neutěšeným stavem svého života a vydat se hledat odpovědi na nejdůležitější otázky lidského bytí. V naději, že nalezne štěstí a splnění svých snů, vypravuje se Julián Mantle na putování do nedostupných indických končin obydlených prastarou východní kulturou. Zde se postupně seznamuje se starobylou moudrostí a filozofií, která jej naučí objevovat, kultivovat a ovládat skrytý potenciál vlastního vědomí, těla i ducha. Někdejší slavný advokát, který se postupně oprošťuje od svého dosavadního životního stylu, prochází hlubokou osobní proměnou. Příběh Juliána Mantla čtenáře krok za krokem provází na cestě k sebepoznání a ke smysluplnému a vyrovnanému životu.... celý text

Duchovní literatura New Age
Vydáno: , Portál

The Monk Who Sold His Ferrari, 1997

Dela111
02.05.2021 3 z 5

V této knize sice jsou některé myšlenky, které se dozvíme i na kvalitních kurzech osobního rozvoje a sebepoznání, ale zároveň je tu i pár hloupostí. Myšlenky jsou zde zpracovány do lehčí formy příběhu a já mám pocit, že kniha pomůže více autorově kapse než čtenářům.
Ale nechci jen hanět - přestože zpracování je spíš líbivější a zjednodušené než správné, něco si z toho odnést můžeme. Většina myšlenek vychází z velmi starých učení Východu a není problém poznat, co z tohoto zpracování je třeba brát s rezervou a co nás může obohatit. Nikdy není zbytečné pokusit se přemýšlet o věcech jinak.
50%

terezka1015
19.04.2021 5 z 5

Jedna z tých kníh, ktorú odporúčam prečítať všetkým.

RickyRicardo
30.03.2021 3 z 5

Knížka zajímavá, někdy tam jsou dobré postřehy, ale většina rad mi přijde trošku nepoužitelná v běžném životě. Po dočtení jsem měl chuť přidat se do nějakého kultu. O_o

PietroGrencik
27.03.2021 3 z 5

Neviem čo mám napísať k tejto knihe aby to nevyznelo negatívne,
pretože ťažko tam nájsť niečo vyslovene zle.
Mám zmiešaná pocity z takýchto príbehov.
Asi mám rád viac biografie skutočných ľudí.

len pripomínam:
The book, The Monk Who Sold His Ferrari, is not based on a true story but it’s a fable.

lernami
05.03.2021 5 z 5

Kniha ke mně vyloženě promlouvala. Skoro jsem ani nestíhala podtrhávat části, ke kterým bych se v budoucnu chtěla ještě vrátit.
Docela mě zaskočilo poměrně nízké hodnocení knihy. Chápu, že tenhle typ literatury nemusí být pro každého, přesto si myslím, že to není soubor nějakých povrchních a neužitečných rad (...tak, jako to v knihách podobného ladění mnohdy bývá).

Vivetkav
04.03.2021 4 z 5

Zajímavá nadčasová kniha .. kdo chce duchovní cestu příjemnou formou kniha určena pro něj

VeruMalfoy
06.01.2021 5 z 5

Úžasná kniha, co donutí člověka k přemýšlení nad svým životem. Je plná pravd a rad, jak svůj život efektivně změnit. Určitě jsem ji nečetla naposledy.

Kira283
24.11.2020 1 z 5

Kniha mě dost zklamala. Na to, jak je opěvována, čekala jsem víc. Styl, jakým je příběh napsán, je pro mě dost nešťastně zvoleným. Možná kdyby se jednalo spíše o populárně-naučný styl, přineslo by to víc užitku.

Vůbec nezatracuji to, co si máme z knihy odnést, bohužel díky formě jsem knihu ani nedočetla do konce...

Jodys.63
31.10.2020 2 z 5

...svoje “Ferrari” už jsem prodal, ale ještě je toho hodně , čím je moje duše spoutána ????

Shirlei
15.09.2020 5 z 5

Báječná knížka ze sekce osobního rozvoje, kterou by si měl přečíst úplně každý. Spousta mouder, uvedených v této knize, mě velmi ovlivnilo v mém smýšlení a pohlížení na život, v širším slova smyslu. Autor je velice moudrý člověk, který rozhodně ví, o čem mluví. Kéž by se tímto dílem inspirovalo ve svém jednání a chování více lidí. Kniha vypráví o právníkovi, který se po vážných zdravotních problémech zamyslí nad svým životem a rozhodne se, zcela ho změnit. Popisuje svoji cestu za moudrými mnichy a s tím spojené hledání smyslu života.

Hermiona419
11.09.2020 5 z 5

Krásná kniha v oblasti osobního rozvoje! Doporučuji :-)

JaniMa
13.08.2020 2 z 5

Ke knížce jsem se dostala skrze doporučení. Duchovní literatuře příliš pozornosti nevěnuji, proto nemohu knihu porovnat s dalšími podobnými.
Předkládaný příběh mě zprvu zaujal. V polovině knihy se ale začal ztrácet a zbyly jen na můj vkus až příliš manipulativní pasáže. V knize jsou dobré myšlenky, ale myslím, že k jejímu čtení je potřeba přistupovat kriticky a s odstupem.

Layyen
11.08.2020 4 z 5

Kniha je pěkná, čtivá ale cvičení co tam mají mi nesedí, každopádně ladí s mým přístupem k životu a něco jsem si z ní vzal

helena4103
06.08.2020 5 z 5

Kniha se mi čte dobře. Nemohu ji ale číst podobně jako beletrii. Přečtu část, kterou nechám vstřebat a až později pokračuji dál. Není to na závadu. Jde u duchovní rozvoj a to je, myslím, práce na celý život :-). Co jsem zatím přečetla, se zdá, že funguje.

Ashi
27.07.2020 3 z 5

Přiznám se, že ač jsou popsané techniky zajímavé, místy mě kniha nebavila. O den dříve jsem četla "Muž, který chtěl být šťastný" a ten se mi líbil řádově víc. Ale převedení technik do příběhu a jeho následné vysvětlování se mi opravdu líbilo. Techniky mi přišly celkem povrchně popsané. Ocenila bych důkladnější popis života mezi mnichy.

Marciem
26.07.2020 5 z 5

Hodně povzbudivá kniha. Poznej sám sebe........

Bibionyka
02.07.2020 4 z 5

Krásně pozitivní kniha. Jedna z nejlepších knih pro dobrou náladu.

PT_
18.06.2020 5 z 5

Nejlepší kniha o seberozvoji, kterou jsem četl.

Mojepočteníčko
02.06.2020 4 z 5

Mnich, který prodal své ferrari je kniha, kterou řadíme do motivační literatury. Já osobně tento žánr nevyhledávám, knihu jsem dostala darem s krásným věnováním a nedávno přišla chvíle, kdy jsem po ní s chutí sáhla.

Ústředním bodem je příběh Juliana Mantla, úspěšného a velmi bohatého právníka. Své peníze investoval především do majetku, drahých aut a bujarých večírků. Při jednom ze soudních přelíčení Julian zkolaboval následkem těžkého infarktu. Po této události pověsil Julián právničinu na hřebík, prodal svůj majetek a vydal se do Indie objevovat nejen památky, ale především najít sám sebe.
Po mnoha letech se objevuje v právnické kanceláři svého společníka Johna, kterého si vybral jako partnera v období studií. John je Juliánovým vzezřením velmi překvapen. Stojí před ním silný, energický člověk, ze kterého čiší vyrovnanost a vnitřní klid. Oba muži si na druhý den večer domluví schůzku. Během ní vypráví Julian Johnovi celý svůj příběh a na samém konci odkryje i jedno celoživotní tajemství.

Musím říct, že mi tato kniha skvěle sedla. Přála jsem si klidné, povzbuzující čtení a přesně to, jsem od ní dostala. Pokud máte chuť vyzkoušet tento typ literatury nebo jen získat návod jak rozvíjet sám sebe a posunout se v životě lepším směrem, věřím, že se tento příběh bude líbit i vám. Navíc nám autor veškeré informace předkládá jasnou, čtivou a srozumitelnou formou.

Doporučuji bez výhrad!

Ternem
15.05.2020 3 z 5

Z knihy mam rozporuplny pocity.
Cetla se mi spatne, musela jsem do ni nutit, rozecitala jsem ji snad na 4krat.
Na druhou stranu nevim proc - obsah mi je blizky, psana byla srozumitelne a za kazdou kapitolou bylo shrnuti. A tak i pres ty nesnaze ji prelouskat to beru jako prinos.