Mnich, který prodal své ferrari

Mnich, který prodal své ferrari
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35569/mnich-ktery-prodal-sve-ferrari-35569.jpg 4 1426 1426

Kniha patřící mezi nejznámější klasická díla s duchovní a psychologickou tematikou. Tato „úchvatná knížka, která přináší potěšení i poznání“, jak se o ní vyjádřil Paulo Coelho, byla přeložena do třiačtyřiceti jazyků a inspiruje miliony čtenářů na celém světě. Vypráví příběh o slavném a bohatém právníkovi Julianu Mantlovi, jenž se ocitl na pokraji smrti, když jednoho dne v přeplněné soudní síni utrpěl infarkt. Jeho fyzický kolaps je provázen krizí duchovní, která jej donutí hluboce se zamyslet nad neutěšeným stavem svého života a vydat se hledat odpovědi na nejdůležitější otázky lidského bytí. V naději, že nalezne štěstí a splnění svých snů, vypravuje se Julián Mantle na putování do nedostupných indických končin obydlených prastarou východní kulturou. Zde se postupně seznamuje se starobylou moudrostí a filozofií, která jej naučí objevovat, kultivovat a ovládat skrytý potenciál vlastního vědomí, těla i ducha. Někdejší slavný advokát, který se postupně oprošťuje od svého dosavadního životního stylu, prochází hlubokou osobní proměnou. Příběh Juliána Mantla čtenáře krok za krokem provází na cestě k sebepoznání a ke smysluplnému a vyrovnanému životu.... celý text

Duchovní literatura New Age
Vydáno: , Portál

The Monk Who Sold His Ferrari, 1997

hackote1
30.12.2018 5 z 5

Tuto knihu mám rada :) hezky se četla a patří mezi mé oblíbené motivační knihy ;)

Stani95
17.12.2018 5 z 5

Velmi se me kniha dotkla a byla jsem z ni nadsena. Stoji za to, si vypsat nejake poznamky.

Tynulda
15.12.2018 4 z 5

Po přečtení knihy jsem se rozhodla, že si na ni udělám mnohem více času a vypíšu si určité pasáže do diáře, protože mne opravdu nadchla. Je to pomyslná noha, která vás kope vpřed. Vnímejte, co čtete. Pokud se vám zdála obtížná, vraťte se k ní za několik týdnů, měsíců, let zpět. Rozhodně stojí za to!

Parwana
12.12.2018 5 z 5

Skvělá knížka, byla jsem z ní vyloženě nadšená. A navíc velmi poučná, zvlášť v dnešní době, kdy se neustále za něčím honíme, bez ohledu na to, co nás to může stát...

Xylitka
30.11.2018 4 z 5

Velmi dobrá kniha plná optimismu, ve které pozorný čtenář může najít návod na šťastný život.

markéta783
23.11.2018 3 z 5

Na knihu jsem se velice těšila, ale jsem trochu zklamaná. Další z dlouhé řady motivačních knih, které melou na jedno brdo jako kolovrátek. Klidně by mohla být nejmíň o třetinu kratší a nic by se nestalo, jen by to prospělo věci. Sice jsem ji dočetla, ale s přemáháním.

katushah
06.11.2018 5 z 5

Vynikající příběh se spoustou rad a návodů na spokojenější život. :)

stastnyctenar
17.10.2018

Super knížka. Byla tak super, že jsem si koupil i audioknihu :-) Je to klasika a i kdyby nepomohla, tak alespoň v člověku vzbudí naději.

zuzka894
09.10.2018 5 z 5

Krásná kniha. Hodně mi to dalo, úplně jiný pohled na život.

-markéta-
06.10.2018 3 z 5

Upřímně já nevím, co o této knize napsat.
Strašně jsem se na ni těšila, a když už jsem se do ní pustila, tak nevím.
Podle mě jsem na knihu moc mladá. Rozhodně kniha nebyla ztrátou času, jsem ráda, že jsem si ji přečetla a určitě mi i něco dala, ale myslím, že by mi více dala za takových 20 let, až budu mít rodinu a práci. Takhle jako studentce mi řekla, čemu se mám v budoucnu vyvarovat, a jak se chovat a právě nechovat.
Čekala jsem od knihy asi více.

Lotka
29.09.2018 3 z 5

Taková ta klasická motivační kniha.

čtenářka4
27.09.2018 4 z 5

Kniha pro všechny, kteří chtějí změnit svůj život, sebe a své okolí k lepšímu a spokojenějšímu.

7988
26.08.2018 5 z 5

Kniha se mě velice dotkla.I když mám v celku spokojený život,netrpím nedostatkem,za což velké díky,vždy je co zlepšovat a v čem se zdokonalovat.
Už dlouho jsem nečetla knihu napsanou s takovou lehkostí,srozumitelnou všem lidem,kteří rozumět chtějí a neustále se snaží procházet svou životní cestou hledajíc správný směr.Sice tam není nic,co už nebylo řečeno,přesto nutí k zamyšlení nad tím,zda je člověk spokojen v přítomném okamžiku a zda je schopen se poučit z chyb minulých.
Bude to vánoční dárek pro většinu lidí,na kterých mi záleží.

Wendyyy93464
24.08.2018 odpad!

Klišé za klišé. Předvídatelnější a trapnější knihu jsem snad nikdy nečetl. S myšlenkami samozřejmě souhlasím, ale to jak jsou odvyprávěné a jak je kniha pojatá je zoufalost.

Jejda
21.08.2018 2 z 5

Nedočetla jsem.

AnnaBa
14.08.2018 5 z 5

Kniha se mi opravdu moc líbila. Hodlám si některé pasáže vypsat a rady zkusit aplikovat do svého života. Doporučuji.

Meaki
14.08.2018 3 z 5

Myšlenky jsou v knize skvělé. Jen kdyby to celé nebylo zasaženo do tak falešného příběhu.

greyw9278
12.08.2018 odpad!

Naivně jsem si myslel, že to bude o jihokorejských buddhistických mniších, kteří prý kvůli sociálnímu statutu jezdí v supersportech. Bohužel se naplnili mé obavy, a je to rychlokvas západní trubky. Z knihy jsem měl pocit, jako kdybych seděl na srazu nějaké jehovistické propagandy, které sám řečník ani nevěří. Skončil jsem v půlce, takže berte mé hodnocení a názor s rezervou.

martin6098
01.08.2018 3 z 5

Mám rád typ knih, které pomáhají k rozvoji osobnosti a duchovnu, ale tahle kniha není vůbec taková pecka, jak jiní říkají. Z knihy vypadlo pár chytrostí které jsem si poznamenal a určitě je dobré si je čas od času připomenout, ale to je tak všechno. V podstatě by se kniha dala sepsat v bodech na 1 stranu, protože její poslání je sdělit vám pár životních mouder k zamyšlení. Ten umělý příběh na kterém je to postaveno mi prostě vadí, je tak průhledně falešný...vytvořený v podstatě jen proto, aby se tam dobře napasovaly ty moudra.

Barbora216
31.07.2018 4 z 5

Čas od času se rozhodnu přečíst si knihu, která je zaměřena na duchovno, vnitřní rozvoj a tak podobně. Tuto knížku mě dlouho lákalo si přečíst, ale možná jsem od ní čekala víc. Má velmi jednoduchý, vlastně téměř žádný příběh. Moudra, která se v knížce objevují, jsou vlastně už dávno známá. Knížka není ničím převratná, ale i tak jí dávám čtyři hvězdičky, a to proto, že rady, které jsou v ní obsažené, je potřeba si často připomínat. A i když tyto návody čteme ze všech možných stran a různých knih, kterých je na toto téma taky dost, vždycky mi to něco nového ukáže nebo připomene. Čtivě napsané.