Modrá

Modrá
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270607/bmid_modra-RKD-270607.jpg 4 416 416

„Co se stane, když je pravda unášena vlnami pryč z našeho dosahu…“ Poklidný výlet na moři? Ani náhodou! Koupání v průzračné vodě a popíjení tropických koktejlů se až příliš brzy promění ve zlověstnou noční můru… Lana a její nejlepší kamarádka Kitty se vydají hledat svobodu a dobrodružství. Jejich sen volně cestovat se jim splní, když získají možnost plavit se na Modré – jachtě, která pluje z Filipín na Nový Zéland. Spolu se svými novými přáteli rychle podlehnou kouzlu vzdálených ostrovů a divokých večírků na jachtě. Z ráje se ale brzy stává peklo – Lana a Kitty zjišťují, že každý na palubě má nějaké tajemství, a navíc jeden z jejich nových přátel po jedné hádce záhadně zmizí... Nebezpečné vlny nedůvěry a lží ohrožují nezávazné letní dobrodružství na lodi, někteří se však svého vysněného ráje nehodlají jen tak vzdát… a to za jakoukoli cenu!... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The blue , 2015

koniklecka
24.08.2018 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem, zpočátku trochu jednodušší jazyk se pak mění na skvělý popis změny atmosféry. Napětí se stupňuje.

verca0794
23.08.2018 5 z 5

Moc pěkné odpočinkové, dovolenkové počtení, které bylo napínavé až do poslední strany. Přímo Vás to v táhne mezi posádku na jachtu a prožíváte jejich dobrodružství s nimi. Doporučuji :-)

dee7
20.08.2018 5 z 5

Lana a Kitty - dvě nerozlučné kamarádky od dětství, se díky malé nehodě seznamují s Dennym a jeho přáteli, kteří je pozvou na projížďku jachtou.
Dívky jsou uchváceny nejen krásou "Modré", ale i náhlým dobrodružstvím - plavou v průzračném moři, šnorchlují, užívají překrásných scenerií západů slunce..
Jejich snem je plavit se spolu s novými přáteli až na Nový Zéland.
Sen se jim brzy vyplní - stanou se právoplatnými členy posádky. Počáteční euforie však rychle vyprchá, když jeden z jejich přátel náhle, beze stopy zmizí.
Co se té osudné noci stalo? Byla to nehoda, nebo s tím má někdo něco společného?
Zdá se, že každý člen posádky má své tajemství..

Čtivý, napínavý román - doporučuji všemi deseti :)

Mandlevest
12.08.2018 4 z 5

Taktéž jsem četla jako první knihu Poslední nádech, která se mi líbila a ani Modrá nezklamala. Stejně dobře se četla, mix exotiky, napětí a romantiky v jednom, čtenářsky velmi vděčném, balíčku. Určitě si půjčím i Stíny nad zálivem.

Toňula
02.08.2018 4 z 5

Jako první jsem četla Poslední nádech a zaujal mě. Ani Modrá nezklamala, lehce napínavý příběh kombinující současnost a minulost, postupně odhalující tajemství vztahů postav plavící se na jachtě s příhodným názvem a spějící k nečekanému rozuzlení.

Dida86
27.07.2018 5 z 5

Skvělá kniha,napinavá až do poslední stránky,úplně mě vtáhla k posádce na jachtu :-)

kiraa
26.07.2018 3 z 5

Žádný velký drámo, který jsem tak trochu očekávala. Spíš sonda do osudů všech účastníků zájezdu a jejich bebíček na duši. Plácání se na moři bylo už trochu moc, čekala jsem, kdy u mě propukne mořská nemoc, takže dnes si fakt zaveslovat nepůjdu.

Kekik
22.07.2018 5 z 5

Mám nový sen. Chtěla bych se plavit na jachtě, kolem vidět jen průzračné moře, korály na dně, šnorchlovat, plavat a k tomu partičku skvělých přátel. Autorka tak bravurně popsala prostředí, že jsem si vše dokázala snadno představit. Příběh Lany, její kamarádky Kitty a nově nabitých přátel, mě zpočátku příliš nezaujal. Jak ale stránky ubíhaly, atmosféra houstla, a já už nechtěla nic jiného než se dočíst, jak to vše dopadlo.

L.Helena
17.07.2018 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, dobře se četla, obsahovala v sobě exotiku a skrývala tajemno. Snad až na to, že veškerá odhalená tajemství a poznání pravdy se dozvíme až v samém závěru a během několika málo stran. Asi by se mi víc líbilo, kdyby to bylo víc rozmělněno během děje. Nechci nijak snižovat závažnost všech těch odhalení pravdy, ale takto mi při čtení okamžitě vytanula na mysli scénka z Cimrmanů Hodina pravdy (- Já nejsem tvůj otec. Jsem tvůj syn. - A maminka? - Je tvoje babička... No, už jsem jen čekala, kdy přijde vichr z hor).
A za druhé - myslím, že člověk zodpovědný za korektury by měl vrátit honorář, protože tolik chyb (jak tiskových, tak i gramatických) jsem v jedné knížce ještě nezažila.
Ale jak už jsem uváděla na začátku - příjemný čtenářský zážitek, takže i přes všechna ta negativa dávám plný počet *.

eva2114
14.07.2018 3 z 5

Nerozumiem velmi tym vysokym hodnoteniam. Za mna - vôbec to nie je kniha, ktoru by ste nevedeli pustit z ruky. Skor som sa nutila citat, ze ved nieco na nej musi byt pri takom vysokom hodnoteni. Za mna - nebolo. Priemerna.

i.stefany
08.07.2018 5 z 5

Strhující příběh plný exotického cestování na jachtě s partou nových kamarádů. Pak se ale něco přihodí a z bezstarostné plavby se náhle stává drama. Kniha je velice napínavá až do samého závěru, ale tentokrát mi opravdu vadilo obrovské množství chyb.

lenka666
03.07.2018 5 z 5

Velmi hezky napsaná knížka, možná se mi dokonce líbila o trochu víc, než první kniha. Nyní jsem zvědavá ne autorčinu třetí knihu.

Heli20
29.06.2018 5 z 5

Přečteno za jeden večer.Moc se mi líbí autorčin styl psaní - prolínání minulého a aktuáního děje. U této knihy jsem obzvlášť vděčná za happy end, protože jsem už skoro nevěřila...

jamellinka
19.06.2018 5 z 5

Po autorčině novince Stíny nad zálivem, která se mi hrozně líbila, jsem si honem šla přečíst i její další knížky a rozhodně jsem nebyla zklamaná. Naopak!

Zdenička007
19.06.2018 5 z 5

Super napínavý příběh, od knihy jsem se nemohla odtrhnout, přesně toto mě dost baví, když Vám autor vše odhaluje postupně a Vy máte potřebu pořád číst, protože chcete vědět, co bude dál. Knihu velmi doporučuji.

Effka
11.06.2018 5 z 5

Pěkné, napínavé čtení, zároveň oddechové, vhodné na léto, jelikož se děj odehrává na jachtě na moři.

tess.de.veles
04.06.2018

Vůbec to nebyla špatná kniha....:-) Určitě jejím přečtením neztratíte čas :-) Přeju příjemné počteníčko :-)

ArwenAragorn
02.06.2018 5 z 5

Dvě nerozlučné kamarádky Lana a Kitty přijmou nabídku posádky jachty Modrá, plavit se s nimi. Plavba se z počátečního okouzlení a krásných zážitků postupně stává noční můrou pro všechny zúčastněné. Nejenže zjišťují, že každý má nějaké nepříjemné tajemství, ale jeden z přátel uprostřed plavby záhadně zmizí. A horší se všechno, včetně počasí. Trhliny získává i přátelství Lany a Kitty.
Kniha se mi líbila. Jde o napínavý, dobrodružný příběh s psychologickým podtextem a dramatickým koncem. Mohu ji s klidem doporučit.

Zdenas5
03.03.2018 3 z 5

Oddychové čtení, krásná místa, zajímavý námět, líčící život na plachetnici.

Arlenka
20.02.2018 5 z 5

Krásný příběh, kdo má rád cestování a svobodu s tím spojenou, ale i určité omezování sama sebe za cenu poznávání nového, krás přírody, to vše se zde najde a navrch se pomalu rozvíjející napínavý příběh v pozadí, který zapříčinil, že jsem knížku dočetla za dva dny :-)