Modrá

Modrá
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270607/bmid_modra-RKD-270607.jpg 4 429 429

„Co se stane, když je pravda unášena vlnami pryč z našeho dosahu…“ Poklidný výlet na moři? Ani náhodou! Koupání v průzračné vodě a popíjení tropických koktejlů se až příliš brzy promění ve zlověstnou noční můru… Lana a její nejlepší kamarádka Kitty se vydají hledat svobodu a dobrodružství. Jejich sen volně cestovat se jim splní, když získají možnost plavit se na Modré – jachtě, která pluje z Filipín na Nový Zéland. Spolu se svými novými přáteli rychle podlehnou kouzlu vzdálených ostrovů a divokých večírků na jachtě. Z ráje se ale brzy stává peklo – Lana a Kitty zjišťují, že každý na palubě má nějaké tajemství, a navíc jeden z jejich nových přátel po jedné hádce záhadně zmizí... Nebezpečné vlny nedůvěry a lží ohrožují nezávazné letní dobrodružství na lodi, někteří se však svého vysněného ráje nehodlají jen tak vzdát… a to za jakoukoli cenu!... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The blue, 2015

ArwenAragorn
02.06.2018 5 z 5

Dvě nerozlučné kamarádky Lana a Kitty přijmou nabídku posádky jachty Modrá, plavit se s nimi. Plavba se z počátečního okouzlení a krásných zážitků postupně stává noční můrou pro všechny zúčastněné. Nejenže zjišťují, že každý má nějaké nepříjemné tajemství, ale jeden z přátel uprostřed plavby záhadně zmizí. A horší se všechno, včetně počasí. Trhliny získává i přátelství Lany a Kitty.
Kniha se mi líbila. Jde o napínavý, dobrodružný příběh s psychologickým podtextem a dramatickým koncem. Mohu ji s klidem doporučit.

Zdenas5
03.03.2018 3 z 5

Oddychové čtení, krásná místa, zajímavý námět, líčící život na plachetnici.

Arlenka
20.02.2018 5 z 5

Krásný příběh, kdo má rád cestování a svobodu s tím spojenou, ale i určité omezování sama sebe za cenu poznávání nového, krás přírody, to vše se zde najde a navrch se pomalu rozvíjející napínavý příběh v pozadí, který zapříčinil, že jsem knížku dočetla za dva dny :-)

11karina
10.02.2018 5 z 5

Příběh mi sedl do momentální nálady, sním o tom, že jen s batohem na zádech, v pohodlných kraťasích a keckách se budu toulat světem, třeba na jachtě s podobnými dobrodruhy...je to o svobodě a užívání si života. To co přišlo potom, bych už zažít nechtěla. Výborná kniha pro pošmourné zimní dny.

ivca7265
04.12.2017 4 z 5

Vzrušující příběh plný dobrodružství a tajemství, která vyplavou napovrch až na samém konci.

evulekotule
30.11.2017

Odpočinková knížka. Výborně popisuje , jak to na takové plachetnici chodí - šetření s vodou, nakupování zásob, svobodu a ztrátu soukromí. Doporučila bych ji všem, kdo se chystají do Chorvatska na jachtu.

Líbil se mi překvapivý závěr.

Urbana
16.10.2017 5 z 5

Krásná obálka knihy, napínavé čtení, mně se líbilo .... určitě doporučuji.

11karina
03.09.2017 5 z 5

Určitě 5 hvězdiček, když si odmyslím "thrillerovou" stránku příběhu, jako bych četla o snu, který by chtěl prožít asi každý z nás vč. úniku od šedi každodenního života...velmi dobře psychologicky vystavěno, zkrátka není co dodat.

Liduka
03.08.2017 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Popisování nejprve bezstarostného života posádky, kterou následně zasáhla ztráta jednoho člena. Napětí se pak dalo krájet. Čtenář se postupem času dozvídal o tom, co jednotlivé postavy zaválo na "Modrou". Zpestřením také byly střídající se kapitoly ze současnosti a minulosti. No a nejvíc mě dostal epilog.

kudrdlinka
31.01.2017 4 z 5

Téma se mi moc líbilo - plavba v exotických krajích, opuštené zátoky, širé moře, bezstarostný život, který ale jednou musí skončit. Knížka nenáročná, oddychová, která se hezky četla, i když pořádně mě v táhla až v poslední třetině, no a závěr, ten mě dostal úplně.
Poslední nádech se mi ale líbil víc.

Leniiis
15.01.2017 3 z 5

První polovina knížka se táhla skoro jako sopel, pak už to bylo lepší. No..ale bůh ví jakej pocit ve mě knížka teda nezanechala. Prostě takovej průměr, co neurazí ani nenadchne. A to ani nemluvím o gramatických chybách, který tam byly.Poslední nádech se mi určitě líbil víc.

Natiška
01.01.2017 4 z 5

Knížka se mi moc líbila určitě jí doporučuji. Jediné co bych z celé knihy odstranila jsou ty neustále sprostá slova.

RockMartina
28.10.2016 4 z 5

V průběhu celé knihy jsem měla dojem, že mi tam pořád něco chybí, napětí bylo jen otázkou několika málo okamžiků, vadilo mi, že je příběh psán v er-formě, bylo to takové celé zdlouhavé a vyloženě jsem se do čtení nutila. Pak ale přišel závěr, těch posledních pár stran, a já jsem si najednou uvědomila, jak je tato kniha propracovaná. Er-forma najednou dávala smysl, neboť i díky ní mohl být konec tak nečekaný a řekněme "zlý". Příběh přestal v mých očích být zdlouhavý, ale uvědomila jsem si tu poklidnou atmosféru protínající celý příběh a tu tichou chladnokrevnost, která se ukrývala v jednom z členů posádky, do kterého bych to bývala nikdy neřekla....vynikající závěr opravdu. Proto 4 hvězdičky.

MMacicekk
28.10.2016 5 z 5

Tuto knížku jsem si chtěla přečíst už strašně dlouho. Zaujala mě jak svou anotací, tak i krásnou obálkou. A nakonec mě nezklamala. Zprvu se to zdá jako poklidná plavba, ale poté, co zmizí jeden z přátel, se vše začne bortit. Každý má své tajemství a nikdo není takový, jaký se zdá. Když se vše ke konci začne rozplétat, můžete být mírně zklamaní, korunu tomu ale nasadí poslední kapitola, která, když se nad ní zpětně zamyslíte, opravdu v určitých detailech překvapí. Já teda nevěřícně koukala a nemohla to rozdýchat.

Lucie51
11.09.2016 5 z 5

Kniha "Modrá" je prvním dílem autorky Lucy Clarke, které bylo přeloženo do českého jazyka. Zaujala mě hned na první pohled svou překrásnou exotickou obálkou. Na obálce spatříte průzračně modré vody oceánu a na něm bílou jachtu. Za jachtou je připnutý nafukovací člun. Už jen ta obálka vás přenese do tropického ráje a provede vás jím se všemi jeho krásami :) knihu jsem si pořídila také kvůli tomu, že jsem letos propásla dovolenou u moře, tak jsem si chtěla léto zpestřit alespoň knihou s tropickou tématikou a musím říct, že jsem se s jejím výběrem trefila do černého a knihou jsem byla nadšena. Jak je již z názvu patrné, "Modrá" je o plavbě (sedmi) přátel po oceánu, kapitán vás při čtení vezme na Filipíny, Nový Zéland a také na ostrov Palau. Zastavíte se také na pár neznámých malých ostrůvcích a vychutnáte si popis tamní krajiny. Kapitánem na vaší jachtě je Aaron, dále se seznámíte s Dannym, Heinrichem, Josephem, Shell, Lanou a Kitty. Hlavní zápletkou našeho příběhu je situace, kdy jeden z členů posádky zničehonic zmizí. Byla to nehoda? Nebo o jeho zmizení některý z členů posádky něco ví? Či v něm má dokonce prsty? Nechte se překvapit :) prozradím jen to, že ne vždy se vyplatí soudit lidi na základě prvního dojmu. Čeká vás nezapomenutelný zážitek, při němž budete na vlastní kůži cítit mořský vánek, slanou příchuť moře a sluneční paprsky. Autorce se kniha neskutečně vydařila, v nejbližší době se chystám pořídit si druhou její knihu. Tleskám a smekám :) Lepší knihu jsem letos nečetla. ★★★★★

Marry123
28.08.2016 3 z 5

Ze začátku jsem byla trošku zklamaná, ale nakonec se děj rozběhl a nakonec jsem spokojená. Oddychové počteni na léto.

Misha11
27.07.2016 5 z 5

Letní pohodové čtení s postupným zvyšováním napětí, které je udrženo až do konce. Knížka mě moc bavila, prostředí bylo dokonalé, postavy skvělé, pocity krásně popsané a konec rozuzlený bez nezodpovězených otázek, takže.. proč ne. :)

zuzana2599
15.07.2016 5 z 5

Přiznávám, že jsem si díky autorce knihy, užila skvělou plavbu na Modré, příběh mě pohltil a já si prožila takovou malou dovolenou s hrdiny knihy, vychutnávala krásné prostředí, plavbu a pak i tu tíživou atmosféru, která nastala na lodi. Po dočtení jsem zatoužila po dalším dílku autorky, takže Poslední nádech je zarezervován :-)...a těším se !

Danago
01.07.2016 5 z 5

Nádherná knížka, přečtená za jednu noc. Nemohla sem přestat i když už byl půl druhé stejně sem musela číst dál. Moc sem si to užívala, prostředí , plavbu, úplně sem tam byla. Dlouho mě tak moc kniha nepohltila. Zajímavá, napínavá, čtivá.Rozhodně doporučuji dočíst pečlivě do poslední věty. Konec je šokující.

Marika Vanova
03.06.2016 5 z 5

Tak zase po dlouhé době super čtení, napínavé až do konce, hlavně poslední stránky. Líbilo. ;-)