Most sebevrahů

Most sebevrahů
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500738/bmid_most-sebevrahu-S4G-500738.jpg 3 190 190

Lenina sestra, dvojče, se zabila skokem z mostu. Jenže Lena této oficiální policejní verzi nevěří a je odhodlaná udělat cokoli, aby odhalila pravdu. A tak se rozhodne setkat se s policistou, který údajně nalezl mrtvé tělo. Ovšem na jeho líčení něco nesedí. A jakmile se začnou vyjasňovat poslední hodiny života její sestry, změní se Lenino pátrání v trýznivý, neúprosný boj o vlastní život – boj, který prověří vše, co si myslela, že kdy věděla o ní, a především o sobě samé... Most sebevrahů je novým strhujícím psychologickým thrillerem talentovaného Taylora Adamse, autora akčních bestsellerů Není úniku a Na dostřel.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Hairpin Bridge, 2021

MiraRunaway
06.08.2023 3 z 5

Třetí kniha autora. Věděla jsem, co čekat a opět se setkáváme s drobnou superhrdinkou, která má neuvěřitelné fyzické schopnosti. Lenu navíc podezírám, že je nesmrtelná. Zajimave rozuzlení, napětí a čtivost nechybí. Až moc přestřelek a honiček. Místy jsem se v příbězích obou sester ztrácela a nevěděla, o kom vlastně zrovna čtu.

zelda7
30.07.2023 5 z 5

Opravdu velmi akční a napínavá kniha. Líbilo se mi, že se kniha odehrávala v rámci jednoho dne.

veronika7608
11.07.2023 3 z 5

Kniha by šla zkrátit klidně na polovinu. Některé pasáže mě nebavily a přeskočila jsem třeba i deset stran najednou, protože na nich celou dobu probíhala přestřelka. Zajímavý námět, ale zbytečně dlouhé.

Didi15
07.07.2023 4 z 5

Nebylo to špatné , ale podle mě zbytečně moc dlouhé . A to je tak všechno ,co bych k tomu napsala.

chrudas
06.07.2023 4 z 5

I tato kniha byla čtivá jako dvě předchozí od Taylora A. I když je to málo uvěřitelný příběh tak napětí tam opravdu nechybí. Kniha se četla dobře, ale proč ten had ? To mi přišlo naprosto zbytečné a divné......

Kira747
30.06.2023 3 z 5

Zly to nebylo, ale az moc zdlouhavy... jsem ale rada za ten konec, Lena je super.

Januli
29.06.2023 3 z 5

No... Čím začít. Méně opakování, méně stránek. Tři skoro nesmrtelné postavy, to už bylo moc. Příběh sám o sobě není špatný, na začátku jsem i byla zvědavá, ke konci už mě to tolik netahlo.

Kalima206
24.06.2023 5 z 5

Tohle je jedna akce za druhou, která vás nenechá spát. Za mě něco možná trošku sci-fi, ale na druhou stranu, aspoň se pořád něco děje :D

Monni
12.06.2023 3 z 5

Na to, kolik jsem na autora a jeho knihy slyšela chvály, tak bohužel musím přiznat, že jsem byla docela zklamaná. Od knihy jsem teda čekala něco víc. Myslela jsem, že bude popisovat delší časový úsek a ne jen jeden jediný den, kdy ,,superdvojče" hledá pravdu o smrti své sestry a vše odhalí a vyřeší. Naštěstí se kniha četla rychle. Mám doma od autora ještě knihu na dostřel, tak jí dám ještě šanci a uvidíme, jestli si přečtu všechny nebo autora nechám plavat.

Bee240
12.05.2023 2 z 5

Před lety jsem četla Není úniku od tohoto autora a dala jsem jí na jeden zátah. Těšila jsem se tím pádem i na tuto novinku... bohužel jsem po přečtení spíše zklamaná. V první řadě mi neskutečně vadí nereálnost příběhu.... události které se v knize odehráli by nepřežil ani Chuck Norris. A hlavně většina knihy je jen rozhovor na mostě.... pořádně se začne něco dít až na konci a popravdě je to tak moc za hranou reálnosti až je to prostě špatně. Ano není to podle skutečnosti, ale zase je někdy lepší méně než více.

awkwardgaia
10.05.2023 3 z 5

Od knihy jsem čekala trochu víc. Na to, že měla přes dvě stě stránek, tam byl děj popsán pouze z jedné scény. Myslím, že se mohla odehrávat na více místech, ne pouze na mostě. Na druhou stranu byl děj dopodrobna popsán. Kdo má rád knihy, kde je vše dopodrobna, tak si knihu jistě užije. Kdo má radši více scén a méně dopodrobna, kniha asi nebude úplně tou pravou. I tak jsem si ale knihu dokázala užít, a ukázala mi, jak silné dokáže být sourozenecké pouto, které jsem já nikdy nepoznala.

Duchoslp
08.05.2023 3 z 5

Ze tří vydaných knih je za mě tahle úplně nejhorší. Ve dvou předchozích vás děj zcela úplně pohltí. Tady jsem se nemohla začíst a prokousat se první polovinou knihy byl fakt boj. Jsem docela zklamaná

samkko
07.05.2023 3 z 5

Adams mě zklamal. Po dvou dech beroucích akčních thrillerech přijde s nezáživným průměrem. K postavám vás žádná empatie netáhne, příběh je propleten až moc "klasickým" způsobem, a celkově se prostě jedná o knihu toho typu, na kterou se za měsíc zapomene. Pochválit musím autorův osobitý a výrazný rukopis, čtivost a samozřejmě, i pár těch lepších úseků.

TessaJean
07.05.2023 2 z 5

Rozhodla jsem se autorovi dát ještě šanci, jelikož jsem od něj četla knihu Není úniku a líbila se mi. Na dostřel už byla celkem slabota a v případě knihy Most sebevrahů je tomu zrovna tak...na mě až moc akce, samá střelba, jízda v autě...obracela jsem stránky a pořád to nekončilo. Autor se snaží udržet čtenáře v neustálém napětí, ale přijde mi to místy přehnané a zbytečné. Nevím, zda se k autorovi ještě vrátím...

Katania
28.04.2023 2 z 5

Průměrný thriller. Celkem se vlekl a ani ten konec nebyl žádný wau efekt.

genduna
27.04.2023 4 z 5

Příběh dost přitažený za vlasy, ale čtivý a chvílemi dost napínavý. Přesto jsem ráda, že jsem knihu přečetla.

katerina0952
24.04.2023 1 z 5

(SPOILER) Není úniku byla mnohem lepší. Možná neuvěřitelná, ale napínavá a plná zvratů. Tady bylo rozuzlení DOCELA zajímavé, ale na prvních 200 (a to už je prostě moc!) stránkách se nedělo téměř nic.

SPOILER!
I kdybych připustila, že kluk přežil pád do studny, jak mohla najednou střílet na 50 metrů, když jí předtím vypadly čočky a skoro nic neviděla?

sgjoli
02.04.2023 3 z 5

Již před delší dobou jsem od pana autora četla knihu Není úniku, což jsem hodnotila tuším že průměrně. Nyní jsem se rozhodla dát autorovi ještě jednou šanci, tentokrát jsem sáhla po Mostu sebevrahů - v podobě audioknihy, kterou namluvili Martin Stránský a Jitka Ježková. No a opět budu hodnotit průměrně - a tentokrát je to asi fakt už naposledy, co se s autorem setkávám, protože to asi fakt nebude autor úplně pro mne.
Začnu pozitivy - námět zní zajímavě, anotace lákavá. První polovinu knihy bych označila za vcelku svižnou - vtáhne vás to a prostě chcete vědět, co se stalo. Kdybych knihu četla v tištěné podobě, označila bych je za čtivou - v případě audioknihy bych ji označila jako dílo, které se prostě dobře poslouchá a je velmi dobře zpracované - po té audio stránce. Navíc Jitka Ježková je moje oblíbená interpretka, takže o to víc mne to z tohoto hlediska bavilo.
Jenže tady moje nadšení jaksi končí. Hlavně po té obsahové stránce, protože čím víc se děj blížil ke konci, tím víc jsem měla pocit, že je to prostě příliš překombinované a čím dál tím hůř uvěřitelné. A to byl pro mne hlavní kámen úrazu. S každou další stranou přibývá akce, přibývají určité zvraty - což by u thrilleru mělo být i žádoucí. Ale pro mne to bylo od určité chvíle prostě za hranou toho, c je pro mne ještě snesitelné, a moc mne to nepřesvědčilo.
Postavy nejsou úplně důvěryhodné, což na jednu stranu může být plus - v tom smyslu, že to autor nechává na čtenářích, komu co uvěří. Nespolehlivý vypravěč je poměrně obvyklá záležitost, hlavně v thrillerech - a to tu najdete. Pokud je tohle prvek, který vás baví, asi si to užijete. Ale mně tu úplně nesedělo to zpracování. K postavám jsem si nedokázala najít nějaký vztah, jejich osudy po mně ve výsledku spíše stekly.
Ve výsledku to je tak pro mne průměrné dílo, na které časem prostě zapomenu. Nic významného to ve mně nevyvolalo. Nebylo to vysloveně špatné čtení, pár kladů jsem tu našla, ale mělo to i své mouchy. Takže 3 hvězdy a tímto panu autorovi dávám sbohem.

Sandruš
01.04.2023 3 z 5

Od autora byla za mě nejlepší hned jeho první kniha Není úniku 5*.
Na dostřel 2* a Most sebevrahů 3* - chtěla jsem dát autorovi po jeho druhé knize ještě šanci, bohužel mě u této nezaujal děj a přišlo mi to takové ne moc uvěřitelné..

Tereyciiik
27.03.2023 4 z 5

První kniha od tohoto autora a líbila se.
Rychlý a jednoduchý příběh. Zápletka se mi líbila. Konec sice nebyl tak překvapivý, ale rozkrývání tajemství během celého příběhu se mi libilo. Hlavní hrdinka se mi taky líbila, že to nebyla ta naivni hloupá holka.
Určitě ještě přečtu i ostatní knihy.

sebevražda kriminální thrillery

Taylor Adams