Mŕtve duše

Mŕtve duše
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422357/bmid_mrtve-duse-ehk-422357.jpg 5 1462 1462

Pri rutinných archeologických vykopávkach sa nájdu ľudské kosti a pole v oblasti Black Country sa pre detektívku Kim Stonovú odrazu stane komplexným miestom činu. Po hlbšej forenznej analýze vyjde najavo, že v hrobe sa nachádza viac ako iba jedna obeť. Telá sú zahalené hrôzostrašným tajomstvom, čo dokazujú stopy po guľkách i pasciach na zver. Kim musí pri vyšetrovaní spolupracovaťs detektívom Travisom, s ktorým sa nerozišli práve v dobrom. Obaja postupne odkrývajú záhadné vzťahy rodín, ktoré vlastnia pozemky s nájdenými kosťami. Kim sa naplno sústredí na jeden z najkomplikovanejších prípadov svojej kariéry a jej tím sa zatiaľ ocitá vo víre nechutných zločinov z nenávisti. Pravda bola doteraz hlboko pochovaná pod zemou, no už viac sa ukrývať nedá.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Dead Souls, 2017

jana14
08.11.2019 2 z 5

Bohužel, tento díl se mi líbil méně. Na můj vkus příliš politicky angažovaný.

Marosusu
07.11.2019 5 z 5

Ako vždy som sa nesklamala ..ťažšie sa mi vracalo čo bolo predtým keďže prvé knihy som čítala skôr ale kniha peckova záver som čítala do noci a už otváram ďalší diel a teším sa čo tam nájdem ;-)

Pavcitko
05.11.2019 4 z 5

Případy Kim jsou pro mě už taková jistota, vím, že nesáhnu vedle. Tato kniha mi zpočátku přišla jaksi nesrozumitelná, děj skákal, příliš mnoho zločinů a míst činu a ikdyž jsem od začátku tušila, že vše má nějakou souvislost, dlouho mi to nedávalo smysl. Zhruba v půlce knihy vše nabralo rychlý spád a dílky skládačky do sebe začaly zapadat. Potom už jsem přečetla takřka jedním dechem. Miluji svižné kapitoly díky nimž se kniha velice dobře čte. Na pět hvězdiček mi ještě něco chybí, ale vřele doporučuji.

gadra
02.11.2019 5 z 5

Miluji tuto sérii. Zase top díl. Těším se na další.

baruska91
30.10.2019 5 z 5

Napínavá kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem (jako zatím všechny knihy o Kim Stoneové). Z tématu knihy opravdu mrazí...

vincek1
28.10.2019 4 z 5

Pěkně napsané i když jsem se občas ztrácel ve spoustě jmen. Závěr byl sice zřejmý, ale přesto strhující.

DominaCZ
23.10.2019 4 z 5

Dobré, ale řekla bych příliš v tom násilnickém nenávistnictví přehnané-vážně někdo bude někomu házet cihly do oken jen proto, že je Polák ???
A je to taky poněkud sluníčkovsky výchovné, ale jinak dobré!

iLuciferie
21.10.2019 4 z 5

Velmi povedená série.

Jana65
16.10.2019 5 z 5

Jedním slovem perfektní.

Pav
07.10.2019 4 z 5

Moc dobré čtení. Jako vždy to mělo spád. Trochu jsem se zamotala do mnoha jmen, ale dalo se to zvládnout. Jen bych se obešla bez "pohledu zpět", jelikož bylo zřejmé, že oběť nepřežila.

cetriolo
29.09.2019 5 z 5

Zase za 100 %. Jedna z mála autorek/autorů jejichž knížky se dají číst hned za sebou a stále máte pocit, že čtete něco nového :)

SPOILERY!!!

Tématem asi nejodpornější zločiny (i když jsem téma lovu lidí četl i v jiné knížce tak tady to na mě zapůsobilo mnohem silněji). Docela dost jsem se bál o Stacy (přeci jen jsem si říkal, že by její smrt sérii i ostatní postavy posunula zajímavým směrem v dalších knížkách)

koki.veru
20.09.2019 5 z 5

Wauuu,zatím rozhodně nejlepší díl :-) strašně se mi líbilo,že to celé nebylo jen o Kim,ale i o ostatních členech týmu. Prostě super thriller a jdu se vrhnout na další díl :-)

gigi77
18.09.2019 4 z 5

Tento díl bych vyjádřila jako fest zašmodrchané klubíčko, kde hlavním tématem je aktuální rasová nesnášenlivost. Zároveň autorka dala prostor vyvinout osobnost některých kolegů hlavní hrdinky. Bylo to originální, čtivé, závěr akčně vrcholil, hlavního negativního protagonistu jsem neodhalila ... překvapeni na konec.

ivana1924
11.09.2019 5 z 5

Nemám co vytknout, knihy chytnou a nepustí dokud nedočtete, a pak.....stejně chcete další a další....takže jsem vlastně zjistila, že jsem na "Kim" závislá :D. Už teď se obávám toho, jak dočtu poslední stránku zatím vydané knihy...

Lucek
06.09.2019 5 z 5

Jedna z top sérií! Pořád baví!

twiggynka
05.09.2019 5 z 5

kniha se četla úplně sama, stejně jako předchozí!

amanek
02.09.2019 4 z 5

Moje první knížka od této spisovatelky. Příjemná oddechovka.

munka
31.08.2019 5 z 5

Oproti predchádzajúcim dielom zmena, Kim nespolupracuje so svojím týmom. Drsný príbeh poskladaný z viacerých prípadov, ktoré nakoniec majú spoločné rozuzlenie.

Termina
28.08.2019 4 z 5

Kim, Kim, Kim... vždycky se budu ráda vracet k dalším příběhům jejího týmu a od knihy jsem opět dostala co jsem očekávala.

Všechny série na mě působí spíše oddechově než jako k zamyšlení poutavé mrazivé příběhy ... to ale rozhodně není žádné mínus. DÍK!

bacouch
23.08.2019 4 z 5

Kniha, kterou jsem neustále nazývala (a nazývám) Pohřbené kosti, se četla velmi lehce. Jako ostatně všechno od A. Marsons. Na začátku mě pletlo množství případů a trochu jsem se v tom ztrácela, ale pak to do sebe všechno hezky pěkně zapadlo a já mohla jít konečně spát. Moc se mi to líbilo.