Mŕtve duše

Mŕtve duše
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422357/bmid_mrtve-duse-ehk-422357.jpg 5 1462 1462

Pri rutinných archeologických vykopávkach sa nájdu ľudské kosti a pole v oblasti Black Country sa pre detektívku Kim Stonovú odrazu stane komplexným miestom činu. Po hlbšej forenznej analýze vyjde najavo, že v hrobe sa nachádza viac ako iba jedna obeť. Telá sú zahalené hrôzostrašným tajomstvom, čo dokazujú stopy po guľkách i pasciach na zver. Kim musí pri vyšetrovaní spolupracovaťs detektívom Travisom, s ktorým sa nerozišli práve v dobrom. Obaja postupne odkrývajú záhadné vzťahy rodín, ktoré vlastnia pozemky s nájdenými kosťami. Kim sa naplno sústredí na jeden z najkomplikovanejších prípadov svojej kariéry a jej tím sa zatiaľ ocitá vo víre nechutných zločinov z nenávisti. Pravda bola doteraz hlboko pochovaná pod zemou, no už viac sa ukrývať nedá.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Dead Souls, 2017

edith79
01.05.2019 5 z 5

No páni...Zase super kousek ze série o Kim Stone. Tentokrát je Kim odtržena od svého týmu, ale o její kolegy rozhodně nejsme ochuzeni. Naopak. Motivy a téma knížky jsou v dnešní době aktuální a opět se ukazuje jak zvrácení někteří lidé dokáží být. Lehce mě v jedné chvíli překvapilo hloupé a nezodpovědné chování jisté postavy, ale i hloupá rozhodnutí k životu patří. Závěr knihy byl opět dechberoucí a místy až téměř dojemně ukázal, že Kim a její tým k sobě prostě patří.

PetraBery
29.04.2019 4 z 5

Další případ Kim a jejího týmu, tentokrát v součinnosti s policií z vedlejšího okresu. Odkrývání starých vražd i zločiny z nenávisti ze současnosti mě stejně jako ostatní knihy ze série bavily.

BarBarBar
28.04.2019 3 z 5

Pro mě zatím nejslabší Kim. Ale i tak jsem jí zhltla za dva dny. Další díl prosím!

Arsi
24.04.2019 5 z 5

Jako každá detektivka od Angely - skvělá. Napětí, akce. Hltala jsem knihu a nemohla jsem se odtrhnout. Těším se na další díly inspektorky Kim.

Mája777
21.04.2019 5 z 5

Tak opět skvělé čtení, napínavé od začátku až do konce.

Vlcice72
17.04.2019 5 z 5

To byla tedy opět jízda! Hltala jsem stránku za stránkou a v závěru už jsem nedokázala přestat číst....
Kim má moje sympatie, těším se na její další příběh.

Dumicek
15.04.2019 5 z 5

Možná SPOILER !!!

Za mě rozhodně Angela opět nezklamala! To že Kim tu byla převelena vyšetřovat případ s jiným týmem, který vedl její bývalý kolega se kterým se z určitého důvodu nemusela,tak to rozhodně nebylo na škodu...díky tomu jsme odhalili proč se nemusejí a nakonec se dobře doplňovali i když na ni a Bryanta to nemá..Její tým pod vedením Bryanta vyšetřoval různá napadení z nenávisti a Stayci se rozhodla vyšetřovat na vlastní pěst...bylo to plné napětí, nenávisti k menšinám, zvratů a kniha měla spád od začátku do konce..Krátké kapitoly jsou plus, protože to čtete a čtete. Já rozhodně nemohu říci, že tato kniha je od Angely slabší..Dle mého si stále drží vysokou laťku a já se jen můžu těšit na další díl.

Greenfingers
14.04.2019 5 z 5

Autorka mě opět nezklamala: knížka má zajímavý námět, který poukazuje na aktuální rostoucí xenofobii ve V. Británii. Krátké kapitoly přispívají k větší dramatičnosti příběhu a jeho gradaci v závěru. Čtivý thriller, který mohu jenom doporučit.

ZuK1
10.04.2019 5 z 5

Ani šesté pokračování série nezklamalo, opět velice čtivé a napínavé a i já jsem měla problém od knížky se odtrhnout. Už teď se těším na další pokračování.

Clara_C
10.04.2019 4 z 5

Jako vždy, skvělá detektivka. Hodně zajímavé téma do dnešních dnů..
Zkraje mi tedy dělalo potíže soustředit se na víc vyšetřovaní najednou, o to víc, že jsem zkraje četla knížku po kousíčkách. Zato druhou polovinu jsem doslova zhtla.
Jsem ráda, že se konci vyjasnila i vzájemná nevraživost Kim a Travise, ani nevím, jestli už v nějakém předchozím díle ten jejich konflikt byl, ale číst, jak se nemají rádi kvůli něčemu z minulosti a nevědět nic k pozadí jejich sporu, bylo takové kontraproduktivní.

Atak
08.04.2019 5 z 5

Poutavě napsané, zajímavá zápletka na šílené téma.

astra3
07.04.2019 5 z 5

Tento díl se velmi povedl. Přečteno za dva dny.

Didi15
07.04.2019 5 z 5

Nemám co dodat. Kim mě bavit jistojistě nepřestane. A je skvělé, že autorka píše tak rychle. Prostě parádní příběh .)

Mandlevest
06.04.2019 3 z 5

Bohužel, hodnotím jako průměr, možná měla Kim smůlu, že jsem před ní četla skvělou detektivku Otec musí zemřít , a to bezprostřední srovnání vychází jednoznačně lépe pro Colombu, policajtku z výše zmíněné knihy. Jak už napsal někdo přede mnou, roztříštěnost příběhu a dvojí vyšetřování mě neuchvátilo, spíše naopak, a musím říct, že jsem byla ráda, že už byl konec. Tak snad příště.

certik003
05.04.2019

Občas přemýšlím, jestli jsou autoři normální, když vymýšlí takové způsoby vraždění, občas přemýšlím nad tím, jestli jsme normální my čtenáři, když tyhle knihy s oblibou čteme…. Typická knížka od Marsons, ve které je přiměřeně napětí, akce a nechybí ani zvrhlí šílenci. Těším se na další díly s Kim.

petrzel
04.04.2019 5 z 5

Skvělý příběh

alexis818
03.04.2019 5 z 5

Opět krásné setkání s mojí oblíbenou Kim.Tentokrát byl začátek trochu rozpačitý,takový roztříštěný,ale jinak nemohu nic vykknout.Paní spisovatelka fakt umí,Těším se na další díly.

Storm5007
03.04.2019 5 z 5

Další báječná kniha, opět přečteno závratnou rychlostí a teď už jen napjatě čekat na další díl.
-----------SPOILER-------------------------
Aktuální téma, až mi občas běhal mráz po zádech. Ze začátku jsem si říkala, že mě nebude bavit rozdělení týmu a byla jsem trochu zklamaná, ale kniha je tak dobře napsaná, že mi to ve skutečnosti nevadilo vůbec. Děj se nakonec prolnul všemi zúčastněnými v příběhu a konec knihy byl opět napínaví k zbláznění. Super :oD

Ticiana
03.04.2019 4 z 5

První půlka knihy mi prisla chaotická a vubec to nedavalo smysl. Postupně se vse začalo spojovat. Nakonec mi téma přišlo zajímavé.

ferda16
01.04.2019 5 z 5

Další napínavý díl s Kim. Opět zajímavé téma a napětí až do konce.