Mŕtve duše

Mŕtve duše
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422357/bmid_mrtve-duse-ehk-422357.jpg 5 1462 1462

Pri rutinných archeologických vykopávkach sa nájdu ľudské kosti a pole v oblasti Black Country sa pre detektívku Kim Stonovú odrazu stane komplexným miestom činu. Po hlbšej forenznej analýze vyjde najavo, že v hrobe sa nachádza viac ako iba jedna obeť. Telá sú zahalené hrôzostrašným tajomstvom, čo dokazujú stopy po guľkách i pasciach na zver. Kim musí pri vyšetrovaní spolupracovaťs detektívom Travisom, s ktorým sa nerozišli práve v dobrom. Obaja postupne odkrývajú záhadné vzťahy rodín, ktoré vlastnia pozemky s nájdenými kosťami. Kim sa naplno sústredí na jeden z najkomplikovanejších prípadov svojej kariéry a jej tím sa zatiaľ ocitá vo víre nechutných zločinov z nenávisti. Pravda bola doteraz hlboko pochovaná pod zemou, no už viac sa ukrývať nedá.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Dead Souls, 2017

Kubajzz
28.11.2021 4 z 5

Angela Marsons opět nezklamala a šestý díl série o Kin Stoneové je opět super. Rozhodně doporučuji ke čtení.

Warty
21.11.2021 5 z 5

Opět skvělá detektivka, závěr strhující jako vždy. Autorka opět nezklamala.

oleg
09.11.2021 5 z 5

Opět napínavé,velice pěkné čtení,najednou zjistíte,že jste na konci......

hana4834
24.10.2021 5 z 5

Zatím nejlepší díl konečně tam nebyla Alex a víc se zapojili i další postavy

March
26.09.2021 5 z 5

I nadále spokojenost s knihami od autorky, hlavní hrdinka Kim mě baví, její tým také a ty její příběhy nemají chybu, napětí a zápletky, no paráda. U většiny knih šest dílů za sebou nedávám, ale autorka to skvěle míchá, že jdu na sedmý, zatím nejsem prekimiovana:)

astroweb
22.08.2021 4 z 5

Autorka, která mě doposud nezklamala.

Nunynka
21.08.2021 5 z 5

Knihy od této autorky vždy čtu s nadšením. Je to jako když stavíte puzzle. Nejdříve z mnoha dílků postavíte okraj a máte radost,že už tam jde trošičku něco vidět. Pak vidíte opět hromadu dílků,které zatím nikam nepasuji,ale víte,že je tam někam nakonec musíte dát. No a na konci jich zbývá už jen pár a vy máte ohromnou radost,že už jste u cíle. No a pak zbývá ten poslední dílek,který do všeho zapadne a vy máte úžasný pocit,že jste to zvládli. Tak takhle si vždy připadám s Kim. A ten konec u ní vždy stojí za to!

boruf
01.08.2021 5 z 5

Tak to byla jízda. Zatím asi nejlepší díl. Mělo to děj, spád i napětí. Rozdělení na tři "samostatné" linky bylo super. Dodalo to příběhu tu správnou šťávu. Nemohl jsem se od toho odtrhnout.

postrach
12.07.2021 4 z 5

Ozehave temata:Rasismus,sourozenecka rivalita,boj o preziti..predchozi dily me bavily vic...

Kami33
02.07.2021 5 z 5

Napínavé, příjemné čtení.

Adél784
25.06.2021 5 z 5

Tento díl je lehce jiný oproti předešlým, ale zároveň není o nic horší než předchozí autorčiny knihy.
Kim tentokrát bude vyšetřovat bez svého týmu a je donucena spolupracovat s bývalým parťákem, se kterým se nerozešla v dobrém. Obejde se Kim bez svého týmu? A co její tým, zvládne pracovat bez šéfky?
Pachatele jsem neodhadla:)

Celou sérii s inspektorkou Kim Stoneovou doporučuji. Autorka píše čtivě a kniha má krátké kapitoly, které téměř vždy končí nějakým zvratem:)

dikobraz
09.06.2021 5 z 5

Dnes som sa chcel v pohode vyspat, tak o pol osmej som si zobral mobil, ze precitam si par kapitol dalsej casti a idem spat. Je pol jednej v noci a tak skoro zas nezaspim...
Dalsia topka. Teraz som hlavneho smejda uhadol, ale to nic nemeni na tom, ze to bolo skvele. Jedine, co na mrzi je, ze sa nevyriesilo, ako si Woody podal svojho sefa. Na to som bol velmi zvedavy. Skoda, mozno sa to v dalsich castiach dozviem.

putpuda
08.06.2021 5 z 5

Samozřejmě opět super! Tento díl mě hodně bavil. Nechci ani pomyslet, že by se někde něco takového opravdu dělo.... Brrrr!
Už se těším na další díl.

Abia
06.06.2021 5 z 5

Tentokrát mají více prostoru kolegové Kim samostatně a to přeskakování v kapitolách je na jednu stranu náročné na pozornost a na druhou stranu to žene člověka kupředu, aby se dověděl, jak to tedy je. Jako vždy skvělé! Měla jsem velkou pauzu, protože knihovny byly zavřené a tak jsem si i dokázala všimnout, že mi styl Angely Marsons opravdu vyhovuje. Jen jsem začala číst první stránku, už to bylo jasné. Baví mě to a jdu na další.

Daneta
30.05.2021 5 z 5

Výborné. Čtu jednu knihu za druhou, tak mi nevadí množství postav.

Lenoulinka
11.05.2021 4 z 5

Po čase jsem se zase vrátila ke Kim a myslela jsem si, že si užiju detektivní zápletku.
Tentokrát na můj vkus moc komplikované a ze začátku jsem se v osobách a ději ztrácela.
Konec už byl lepší a svižný.

Lucaaa
31.03.2021 5 z 5

Opět super, kolikrát jsem se nemohla odtrhnout od čtení, jako vždy cteno jedním dechem, prekvapivy závěr. Těším se na další případ.

Majulle
30.03.2021 4 z 5

Byl to muj prvni pripad od KIm. Prvnich 100stran jsem se nemohla poradne zacist a zvyknout si na obrovske mnozstvi postav, dva tymy a kratke kapitoly ktere neustale preskakovaly do svych pripadu. Nakonec jsem tomu dala sanci a kniha byla opravdu povedena a napinava :)

rodak
21.03.2021 4 z 5

Rychle ubíhající detektivní román sahající do minulosti dvou rodin. A neúnavná Kim, tentokrát bez svého týmu.

martineden
19.03.2021 5 z 5

Mám několik oblíbených detektivních sérií. Tanu Frenchovou, Louise Pennyovou a Angelu! A nikdy je nepřestanu kupovat. Nikdy.