Mrtvé od Tichého jezera

Mrtvé od Tichého jezera
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/539618/bmid_mrtve-od-ticheho-jezera.jpg 4 220 220

Případy Kay Sharpové série

Matka s dcerkou vyrazí na vysněný výlet k Tichému jezeru. Jen ony dvě, nádherné místo a podzimní barvy všude kolem. Netuší, že se ocitly na území zvráceného vraha. Když Alison a malá Hazel zmizí, inspektorka Kay Sharpová si přísahá, že je vypátrá živé. Jenže pak se najde mrtvola ženy, kterou kdosi pohřbil hrůzným rituálním způsobem s peřím ve vlasech, a inspektorka má neblahé tušení, že matku s dívenkou čeká stejný osud. Místní obyvatelé se bojí, že jsou další na řadě, a šeptají si o prastarých pohřebištích, zatímco Kay Sharpová zjišťuje, že ji někdo sleduje. Dostává se příliš blízko k nejzvrácenějšímu vrahovi celé své kariéry, nebo ji dohání vlastní minulost?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: audiokniha , Témbr

The Girl From Silent Lake , 2021

Interpreti: Jitka Ježková , Aleš Procházka , Alžbeta Stanková , Martin Stránský , Jana Stryková

AlenaF
08.04.2023 4 z 5

Napínavý thriller se sympatickými vyšetřovateli. Jsem zvědavá na další pokračování.

Mandlevest
06.04.2023 4 z 5

Nadějný začátek nové série se sympatickou zvláštní agentkou, doktorkou Kay, kterou zatčení jejího bratra přivede do kraje jejího dětství. Krátké kapitoly posunují děj rychle dopředu, ale není to tzv. rychločtení. Autorka nám dává , mimo klasického vyšetřování, nahlédnout do mysli obětí i vraha, vrací se i do minulosti, abychom pochopili "proč". Navíc vše se odehrává v atraktivním prostředí Tichého jezera, které skrývá nejedno tajemství původních indiánských obyvatel. Nevím, nakolik je zápletka uvěřitelná, ale což, v thrillerech je možné skoro všechno :-). Příběh Kay se bude určitě v dalších pokračováních rozvíjet a je zaděláno i na romantickou linku, Elliot je docela sympaťák. Takže spokojenost a snad vydavatelství počítá s dalšími díly, já bych si případné pokračování nenechala ujít.

Ajuszka
24.03.2023 4 z 5

Nakonec se z pomalého rozjezdu vyklubal docela slušný příběh.
Federální agentka Kay Sharpová je nucena všeho nechat a vydat se do svého rodného Mount Chesteru, hlídat dům svého bratra, který nastupuje do výkonu trestu po směšné rvačce v baru.
V ten samý okamžik je nalezeno tělo u Tichého jezera s rituálními prvky. Později těl začne přibývat a tak se Kay s místním šerifem Elliotem pouští do vyšetřování, které ji zavede až do jejího dětství.
Strašně se mi líbil návrat do vzpomínek, zjistíme, že i Kay má své kostlivce ve skříni.

Nakonec knihu hodnotím velice kladně , avšak k Bryndzovi či Marsons bych autorku nepřirovnala

biki
19.03.2023 5 z 5

Námět je trochu podobný jako u předchozí přečtené knihy (Uteč, dokud můžeš) - únosy a vraždy mladých žen, jenže tentokrát jsou do toho zapletené i děti. Musím přiznat, že když jsem četla scénu s Alison a Hazel, musela jsem si dát dost dlouhou pauzu, abych mohla pokračovat. Čím dál hůř totiž podobné situace snáším už i ve fikci. Také celý příběh je podstatně temnější, mimo jiné i s ohledem na tajemství z Kayiny minulosti. Pátrání je hodně složité také kvůli pachatelovým mimořádně zákeřným a rafinovaným manipulacím, které zasáhnou do života nejen Kay a Elliota, ale i dalších osob z městečka, v němž se příběh odehrává. Závěr je hodně dramatický a napínavý, ale že by znamenal happy end, to fakt ne.
A i když jsem se bránila začít další detektivní sérii, opět jsem neodolala a vůbec toho nelituju a také doufám v další pokračování.

katka.oo
13.03.2023 5 z 5

Výborný začátek nové série, perfektní čtení, napínavé, zajímavý případ spojený s indiánskými motivy a velmi nebezpečný sériový vrah, Kay a Elliot moc sympatická dvojice, fandím jim a doufám, že se spolu vrátí. Vřele doporučuji.

Gabusza
07.03.2023 5 z 5

První polovina se dost táhla, místama se tam mihlo dost nudných detailů, ale druhá půlka byla waw!!! A stálo to za to!!

Doktorka agentka Kay přijela do rodného městečka zjistit pravdu o bratrovi, jenže se přichomejtla do vyšetřování s místním policistou Elliotem a spolu se začali pídit po sériovém vrahovi, který vraždil dospělé ženy a pohřbíval strašlivým rituálním způsobem.

Bylo to skvěle zamotaný a propojený s její minulostí, která ji doháněla při každé její nepříjemné vzpomínce.

Mezi kapitoly jsou přidány vzpomínky jak agentčiny, tak i psychopata z jejich minulosti a dětství, ty odhalují zápletku a případ se tak dostává do hrůzných obrátek. Kay s Elliotem jsou nuceni riskovat svůj vlastní život!

Skvělý detektivní a napínavý thriller!

Katulinka69
04.03.2023 3 z 5

Důstojné uvítání nové série, uvidíme co bude dál

astra3
19.02.2023 5 z 5

Dobrý začátek nové série.

ctenarkaEva
17.02.2023 5 z 5

Kniha se mi líbila, určitě si přečtu další díl.

JustWomen
17.02.2023 5 z 5

Čtivá kniha, i když trochu opakující se téma, kdy se agentka/ vyšetřovatelka po letech vrací domů řešit případ spojený s jejím dětstvím. Ale pletení copů a indiánské motivy, to tu ještě nebylo...

jeny-v
13.02.2023 5 z 5

Přestože jsem si po krátké době opět vybrala knihu, kde se zlo v podobě agresora utká s mimořádnou a sympatickou vyšetřovatelkou, jedná se o znamenité a napínavé čtení. Obsah jde více do inkriminovaných detailů. Precizní vsuvky kapitol odhalují minulost vraždícího psychopata - zrod hrůzného jednání v jeho mozku.
Zvláštní agentka FBI Sherpová neměla šťastné dětství, které bylo završené děsivým činem a odchodem. Po zatčení bratra Jacoba se vrací ze San Franciska na ranč v Mount Chester. V té době je nalezeno u jezera rituálně pohřbené tělo mladé ženy. Kay nabídne své profesionální služby šerifovi Loganovi a detektivu Elliotu Youngovi. Po nalezení dalších těl už všichni tuší, že vraždy predátora mají silné spojení se životem Indiánů, jejich zvyky a náboženství. Čas se krátí i pro unesenou Alison a její dceru Hazel….

Rodaw
10.02.2023 4 z 5

MRTVÉ OD TICHÉHO JEZERA
Hodnocení Knihánkova: 4 ⭐️

Velice příjemná - taková oddechová - detektivka. Ke konci se z toho stává hodně mrazivý thriller! Jen škoda, že je ten konec trošičku uspěchaný:). V knize máme sériového vraha, který se zaměřuje na mladé ženy. Vše se "promíchává" s indiánskými zvyky, což byl zajímavý prvek navíc:).

V knížce najdete hodně vyšetřování, ale je to takové dynamické vyšetřování - živé a "šťavnaté" - nenudila jsem se:). Čtení bylo velice příjemné. Překvapivé, napínavé - pokud Vás zaujala svým námětem, běžte do ní ;).

Více v mém povídání na YouTube, kanál Knihánkov - video Přečteno 5/2022.

PolBara
09.02.2023 4 z 5

Knížka byla docela fajn, v rámci žánru asi takový průměr. Hlavní postava mi připomíná oblíbené hrdinky z jiných detektivních sérií (např. Kim Stoneovou, Josie Quinnovou) a je mi sympatická. Pachatel i jeho motiv jsou zajímavé, i když určitě ne nějak výjimečné či ojedinělé. Těším se na další díl série.

emilieselden
08.02.2023 4 z 5

Skvělý thriller. Dobře vystavěný, napínavý, originální, bez klišé. Sympatické postavy. Už se těším na pokračování. 4,5*

Hella
06.02.2023 3 z 5

(SPOILER) Příběh dobrý, až se mi skoro chce říct výborný.... ale neřeknu to, protože - jak zde pravidelně komentuji, nesnáším výpadky mozků u hlavních hrdinek, kdy dotyčné dobrovolně vlezou do pasti padouchům, a zde je to taky lahůdka.... dokonce má u toho Kay pistoli v ruce a dobrovolně ji odevzdá ! - čili nebýt této stupidity, bylo by to za 4,5*, takhle "jenom" za 3,5 *.

BlaV.
26.01.2023 5 z 5

včera jsem dočetla a kniha se mi hodně líbila, určitě si ráda přečtu i další knihy této autorky

ArwenAragorn
22.01.2023 4 z 5

75%
Křivý úsměv se vrátil na jeho tvář, zatímco dokončil jeden cop a zajistil ho řemínky. Pak jí ho zastrčil za ucho, přehodil na hruď a upravil peříčka jemnými prsty, které nevypadaly na to, že by dokázal způsobit taková zranění, jaká viděla na tělech obětí.
________________________________________________________________________________________________________________
Kay Sharpová přijíždí na rodinný ranč k Tichému jezeru. Její bratr je kvůli obvinění z hospodské rvačky ve vězení a ona nechce nechat ranč opuštěný. V té době se u
Tichého jezera najde první rituálně pohřbená žena s peříčky ve vlasech. Kay je přesvědčena, že mají co dělat se sériovým vrahem a začne na případu pracovat s parťákem Elliotem. Přesvědčení Kay se záhy potvrdí. Čeká je honba za chytrým a nebezpečným sériovým vrahem, který je ke Kay blíž než ona tuší.
Kay i Elliot jsou sympatická dvojka a myslím, že to mezi nimi začíná jiskřit.
Velmi dobrý thriller, dostatečně čtivý a napínavý. Musím si ale postěžovat na neustále se opakující -"ehm" v překladu v dialozích prakticky u všech osob.
Knížku doporučuji.

koubinda
21.01.2023 5 z 5

Kniha se mi líbila, doporučuji.

ydnac
30.12.2022 4 z 5

V OKOLÍ TICHÉHO JEZERA NENÍ BEZPEČNO...

Vrah je velice přizpůsobivý.
Velice chytrý, nebezpečný, neskutečně trpělivý a jeho oběti spojuje jediná věc.
JSOU TO ŽENY!
Navíc ještě unáší i jejich děti, ale proč?
Případ vyšetřuje nejlepší detektiv okresu Elliot - no je vlastně jediným místním detektivem :-) a k němu se nečekaně přidá profilerka FBI Kay Sharpová.
Tvoří spolu dobrý team :-) Kay vede, Elliot poslouchá :-)
Knížku jsem dostala k Vánocům a autorku jsem neznala, ale rozhodně si její další knihy přečtu :-)
Dobrá volba :-)

Knižní střípky
26.12.2022 4 z 5

Pecka, bylo to výborné! Je možné, že na úspěch této knihy u mě mělo vliv to, že jsem se už fakt třepala na něco napínavého, ale myslím si, že i za jiných okolností bych byla spokojená. Sice i zde máme v poslední době velmi oblíbený motiv hlavní hrdinky, která si nese stigma z dětství, naštěstí však aspoň nechlastá, necpe do sebe kvanta prášků a nemá žádné další sebedestruktivní sklony, takže to bylo velice osvěžující a přineslo to v mých očích body k dobru. Elliot byl také sympaťák, prostředí maloměsta, kde se pod povrchem skrývá něco shnilého, já mám vždy ráda, při čtení jsem cítila drobné mrazení v zátylku, tudíž i v tomto směru nemám co vytknout... Jediné co vytknout mohu a udělám to, tak bylo docela velké množství chyb v textu, což je velmi nemilé.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

jezera

Leslie Wolfe