Muž, který sázel stromy

Muž, který sázel stromy
https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57005/bmid_muz-ktery-sazel-stromy-Rl5-57005.jpg 5 3833 3833

Povídka prostoupená fascinací prostým člověkem a jeho dokonalým splynutím s přírodou. Obraz provensálského pastýře je oslavou neokázalé vytrvalé činnosti, která si nedělá nárok na odměnu, a přece se svým výsledkem blíží aktu stvoření. Jean Giono vzbudil touto povídkou zájem o zalesňovací program. Stala se pro ochránce přírody inspirací k zalesňování celých oblastí. 1.vydání... celý text

Literatura světová Novely Duchovní literatura
Vydáno: , Vyšehrad

L’homme qui plantait des arbres , 1953

barca7361
21.12.2018 5 z 5

Nádherná kniha vedoucí k zamyšlení nad tím, že i jeden člověk dokáže velké věci, pokud svou pílí pokračuje v dané činnosti. Po přečtení mám chuť jít sázet stromy a zachraňovat naši matičku zemi! :)

blowfish
18.12.2018 4 z 5

Krátka kniha, která pohladí na duši.

Dela111
16.12.2018 5 z 5

Krátký příběh o obdivuhodném díle člověka, který nežil nadarmo. Vyprávění o naději a síle jednotlivce. Stojí za přečtení a hlavně za zamyšlení.
Nehodnotím literární kvalitu nebo malý rozsah, 5* dávám za tu mimořádnou sílu příběhu a poselství.

maja2712
13.12.2018 5 z 5

Kratičká kniha o jednom malém - velkém rozhodnutí. Jak prosté a přitom po duši hladící...

haski
07.12.2018 5 z 5

Knihu jsem četla, protože jsem ji potřebovala do čtenářské výzvy. No a vyplatilo se. Byl to takový milý, malý příjemný bonbónek.

Mikkinnen
03.12.2018 4 z 5

Tuze kratičká kniha v krásném provedení. Proč 4 *? Inu proto, že jsem možná čekal malinko víc. A jsme opět u těch očekávání. Stejný mor, jak domněnky. :-)

PetraBery
01.12.2018 5 z 5

Pro mne opravdu veliké překvapení, jak silný a krásný příběh se skrývá v několika málo stránkách. Příběh s hlubokou myšlenkou i přesahem jsem rozhodně nečetla naposledy a v mojí knihovně nebude chybět.

zelena_zabicka
25.11.2018 3 z 5

Toto ilustrované vydání je kouzelné. Poselství příběhu i když jen v tak kratičkém rozsahu velice silné (Vytrvalý jednotlivec dokáže neskutečně velké věci), právě ten minimalismus napomáhá tomu, že tato ústřední myšlenka pěkně vynikne. I když pro mě by to přece jen o kapku víc jít do hloubky a víc to nechat čtenáře prožít mohlo.

Silmarien
22.11.2018 5 z 5

Poviedka na obednú prestávku. O tom, že jednoduché veci môžu byť tie najlepšie a že konanie jedného človeka môže veľa zmeniť.
Ja som navyše čítala pekné vydanie s nádhernými ilustráciami, ktoré boli samy o sebe zážitkom.

nadali
18.11.2018 5 z 5

Nádherný dojemný příběh. Vždycky u něj brečím :-D

Korsika
08.11.2018 5 z 5

Dostala jsem se k této knížecce, když ji po mě chtěl v knihkupectví pro sebe vyzvednout kolega zahradník, přečetla jsme ji jedním dechem než jsem mu ji donesla. A přemýšlela o ní mnohem déle než jsme ji četla. Vlastně se mi na mysl vrací stále ...

uminaa
06.11.2018 5 z 5

Na zamyslenie...

Lessana
03.11.2018 2 z 5

No... pre mňa značné sklamanie. Hoci sa to dalo čakať, keďže veľa kníh, ktorým sa robí reklama v takej miere ako tejto, je dosť preceňovaných. Ale aj napriek tomu som od tak často skloňovanej knihy čakala oveľa viac. Príbeh samotný nebol nezaujímavý, no neprichodil mi výnimočný. Neoslovil ma ani štýl poviedky (žiadalo sa mi v ňom viac lyriky), ani preklad (až sa mi nechcelo veriť, že jeho autorom je Hečko), ani ilustrácie a ani sadzba (tá ma skôr vyrušovala).

kuska
23.10.2018 5 z 5

Tak tahle knížka je skvost a je to jedno jestli ji poslouchám na youtube jako audioknihu doplněnou krásnými animacemi a skvělou hudební kulisou, nebo čtu knihu. Ten pocit z poslechu nebo ze čtení těch krásných slov, které tvoří hlubokou myšlenku je prostě k nezaplacení.

Sasanka173
22.10.2018 5 z 5

Krása..s hlubokou myšlenkou. Měl by si přečíst každý!

cernydrak
19.10.2018 5 z 5

Úchvatné pojednání o člověku beze škol, který zcela sám proměnil pustinu v pozemský ráj.

jfialova
14.10.2018 4 z 5

Krátká knížečka o tom, že každý člověk může udělat velké věci, které ovlivní život mnoha dalších lidí. A netřeba k tomu peníze ani vzdělání, jen vytrvalost a odhodlání. Vynikající námět.

Bee.M
11.10.2018 5 z 5

Krásná povídka s hlubší myšlenkou napsaná s dokonalou lehkostí a jednoduchostí. Donutí k zamyšlení nad tím, co je správné a co je snadné, a jak jeden člověk může ovlivnit celé generace, když myslí na druhé. Rozhodně doporučuji přečíst, myslím, že se bude líbit každému, a když ne, ztratíte půl hodinky tím, že si přečtete něco smysluplného.

Jana512
06.10.2018 5 z 5

Povídka, napsaná v roce mého narození, mně ukazuje, jak člověk pílí a obětavostí může být prospěšný druhým, a tak splnit své poslání, které jej naplní.

antonin0999
30.09.2018 3 z 5

Pěkná kniha, která si zaslouží místo v knihovně. Pěkná myšlenka, která si zaslouží, abychom ji měli na paměti. Má pro mě hodnotu kvalitního motivačního citátu, ale z průměru vybočuje tím, že si lze daný obraz pěkně představit. Více by se mi líbilo, kdyby byl příběh zpracován více do hloubky. Abychom mohli sledovat nejen šumění lesa, ale i drobné radosti a strasti hlavního hrdiny.
Četl jsem verzi s krásnými ilustracemi Pavla Čecha, které by příběh samy o sobě odvyprávěly možná s vyšším hodnocením.