Myslete jako Steve Jobs
Daniel Smith
Z podivína a outsidera nejúspěšnějším mužem světa. A když ON, tak pro NE VY? „Jedno jablko snědla Eva, druhé spadlo Newtonovi na hlavu a třetí stvořil Steve." Mají vás za podivné existence a táhne se to s vámi už od školy? Vždycky jste byli průšviháři? Připadáte si jako outsideři a ostatní vám to dávají znát? Ani tak ale není nic ztraceno. Naopak. Z jednoho kluka, který šel z extrému do extrému, od undergroundu k fanatickému veganství, moc se nemyl a nečesal, se stal jeden z nejúspěšnějších mužů planety. Jmenoval se STEVE JOBS. Svými vizemi od základu proměnil počítačový i hudební průmysl a přinesl nám některé z nejvyspělejších technologií, po kterých prahne celý svět. V roce 1976 založil se svým přítelem Stevem Wozniakem společnost Apple. Když z ní o devět let později musel odejít, jako vždy vytěžil z nepříznivé situace maximum a zakoupil společnost Pixar, studio animovaného filmu. Po jedenácti letech se znovu vrátil do Applu, aby ho transformoval v jednu z nejpopulárnějších firem na světě. Seznamte se s životní filozofií nekonformního podnikatele a jeho vypilovanými schopnostmi. Jobs věřil, že outsideři a buřiči posouvají lidstvo kupředu, protože se nebojí neustále zkoušet a měnit svět. Zkuste tedy myslet a pracovat jako on. Chce to opravdu kuráž, ale nyní i vy můžete být jako Steve Jobs.... celý text
Přidat komentář
Kniha se četla dobře. Pěkně se v ní střídaly jednotlivé pasáže jako povídání o jobsovi s například jeho oblíbeným hudebním stylem, stylu oblékání atd. V knize sice ve finále nebylo moc, co bych o Jobsovi už nevěděl z knihy Steve Jobs od Kevina Lynche, ale i tak mě kniha bavila a nebyla nudná.
Hodnotím 7/10.
Takových technologických podnikatelů jsou mraky a já nevidím příliš důvod takto glorifikovat toto technopako. Jako šéfa bych ho poslal hodně rychle někam a změnil práci, případně se sním rovnou soudil.
Na charitu by nedal ani pětník, hlavně že cestoval po Indii za poznáním a moudrostí. Nalezls prd jak je vidět.
A taky dělat z obyčejné technologie náboženství proto se asi ty ajfóny šíří více u amíků, než u nás oni se tam nechají zblbnout kdejakým kultem.
Co se týče autorova psaní - nic moc. Jestli ještě někdy zatoužím po čtení něčeho o tomto technopaku, tak zvolím někoho, kdo mu nepoleze do zadku.