Na co v učebnicích dějepisu nezbylo místo 2
Stanislava Jarolímková
Volné pokračování knih Co v učebnicích nebývá a Co možná nevíte o životě našich předků opět přináší mnoho zajímavostí, které se do učebnic dějepisu nevešly, ale které dokreslují a přibližují život našich předků.
Přidat komentář
Precizně sepsáné informace. Kdybych měla být upřímná, tak popisy hradů mě nudily, já jsem spíš na příběhy a lidi.
Knihu jsem si koupila kvůli anotaci a dostala jsem vše, co mi bylo slíbeno. I víc. Paní Jarolímková si skutečně dala velkou práci se sesbíráním všech informací.
Určitě to nebylo jen takové to "lážo plážo" napsat takovou knihu. V českých dějinách je určitě mnoho okamžiků, o kterých je třeba se zmiňovat a vědět o nic - i více. Nicméně tedy obdivuji autorčin výběr a kniha mě osobně nezklamala.
Název skutečně vyjadřuje obsah, spousta informací a zajímavostí o známých osobnostech, událostech, firmách a věcech, které v učebnicích obvykle nejsou. Kniha je napsána lehkým a přehledným stylem, dobře se čte, pobaví i poučí.
Kniha se dobře čte, je napsána jednoduše a zajímavě, kdyby takto byly napsány učebnice a učitelé by látku podávali v zajímavostech bylo by to skvělé. V knize se dočtete, že Baťa se inspiroval pásovou výrobou od Forda, v době Bati byl na trhu nějaký p.Rolný v oboru oděvním a měl ceny končící
číslem 6 a hlásil, že levnější než Baťa, avšak na trhu neuspěl. Laurin a Klement byli původně cyklisté. Wichterle vyrobil kontaktní čočky na stavebnici Merkur a mnoha dalších zajímavostí o známých lidech. Tato kniha se opravdu povedla.