Na západní frontě klid

Na západní frontě klid
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250/bmid_na-zapadni-fronte-klid-vvT-250.jpg 5 8912 8912

Popisuje krutou realitu války a hluboké odtržení od civilního života německých vojáků vracejících se z fronty. Román podrobně výstižně představuje válečnou realitu takřka s novinářskou precizitou. Neukazuje heroický boj vojáků na frontě, ale soustřeďuje se na jejich utrpení a nesmyslnost celého konfliktu, zvýrazňuje tragédii generace, „jejíž prvním povoláním bylo vyrábění mrtvol“.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Naše vojsko

Im Westen nichts Neues, 1928

martina0954
15.07.2018 5 z 5

Miluji tu knihu.. pořád po tom všem, co jsem přečetla, je to má srdcovka.. Už jenom pro to, že moc dobře věděl o čem píše..

Barbora216
12.07.2018 2 z 5

Miluju knihy s válečnou tématikou, přečetla jsem jich už docela dost a většinou jsem byla hodně nadšená, ale tahle kniha pro mě byla nejen zklamání, ale taky docela utrpení číst. Vůbec mě to nebavilo, musela jsem se do toho nutit. Proč jsem se do této knihy tolik nutila bylo hlavně proto, že má tak dobré hodnocení a byla mi několikrát doporučována. Ale za mě ne, příběh mě nebavil, odpuzovaly me některé nechutné scény z války (což mi jindy nevadí, nevím proč tady ano) a knihu jsem v polovině odložila.

roman4029
11.07.2018

Kdo má rád téma první světové války, rozhodně doporučuji...a ne jen pro to, že jsem si četl o přibližně stejných klucích, jako jsem já.

Abnička
09.07.2018 5 z 5

Dechberoucí válečná kniha, která vás vtáhne do děje za každých okolností.

Jarka 55
03.07.2018

Klasika super kniha četl jsem ji už před 10lety .
Je to nejlepší kniha tohoto autora

Lethania
02.07.2018 5 z 5

Skvělý válečný román, který si nebral servítky. Otevřená brutalita některých pasáží byla až moc opravdová. Ale takhle to nepochybně v zákopech bylo. Neuvěřitelně čtivá a plná napětí. Nemohla jsem přestat číst a zároveň jsem nechtěla pokračovat, protože jsem věděla, kam to směřuje. Všem doporučuji.

Always a reader
20.06.2018 5 z 5

Ačkoli je kniha místama docela drastická a opravdu mi bylo špatně, strašně moc se mi líbila.

patrik0816
19.06.2018 5 z 5

Jakmile do války jednou vkročíte, už se z ní nikdy nevrátíte zpátky a je úplně jedno, jestli jí přežijete. Ani si neuvědomujeme, jaké máme obrovské štěstí, že žijeme v takhle klidném období dějin.

Sova15
06.06.2018 4 z 5

Četla jsem jí už dávno, ale kniha mě hodně zasáhla. A to nejsem na válečná témata. Díky ní jsem přečetla ještě několik dalších knih od Remarqua.

konicekbily
01.06.2018 5 z 5

Slavný spisovatel a slavný román se silnou protiválečnou tématikou. První světová válka nebyla o nic více milosrdnější než druhá světová. Žádné ideály nejsou takové, aby ospravedlnily utrpení běžného člověka.

boxas
26.05.2018 5 z 5

Válka je svinstvo v každé době... Remarque to věděl. Smutná kniha o ztracených a poničených duších.

Kuffenbach
21.05.2018 5 z 5

To už je nějaký pátek, co jsem tuto klasiku četl. Remarque mě jako jeden z mála dokáže dojmout, a že jsem pořádný cynik!

Smutné čtení, krásné čtení, povinné čtení. Tak šup do toho, dlužíte to sami sobě.

martunka
19.05.2018 5 z 5

Silná a krásná kniha. Pár knih už jsem od autora četla a tak jsem se těšila i na tuhle. Opět jsem nebyla zklamaná. Je to strhující příběh, od kterého nelze odejít dřív, než ho dočtu.

DuncanIdaho
12.05.2018 5 z 5

Obsah knihy je drsný, ale co jiného čekat od knihy, která popisuje hrůzy války. Nejde jen o popis bojů, ale i o život vojáků za frontou, o tom, jak se snaží s válkou vyrovnat, aby se nezbláznili, o vyrovnávání se se ztrátami kamarádů. Nejdůležitějším přínosem tu ale vidím myšlenky, které kolují hlavou hlavního hrdiny, myšlenky o nesmyslnosti války, o tom, že ji nechtějí ani vojáci z druhé strany, Ti druzí jsou nepřátelé, ale taky lidé a on je jeden z těch, kteří je musí zabíjet, ne proto že to chce, ale proto, že to chtí ti co vládnou. Jen kvůli takovýmto myšlenkám to stojí za to, aby si to každý přečetl.

NienorNíniel
11.05.2018 5 z 5

Takhle knížka mě vážně zasáhla. Jen díky čtenářské výzvě jsem si jí koupila a přečetla a jsem za to teď moc ráda. Bylo to tak krutý a strašlivý... Ale nádherně napsaný a několikrát jsem vážně měla slzy na krajíčku. Před chvílí jsem to dočetla a hned bych to četla znova. Opravdu mě to nadchlo. Tolik jsem od toho nečekala. Bylo to dokonalý.

stanza
08.05.2018 5 z 5

Děkuji "Čtenářské výzvě" že objevuji knihy které mě zatím unikaly. Další krásná klasika která nezklame a měl by jí přečíst každý.. ))))
Velmi silná kniha. Hrůzy nesmyslné války se nesmí zapomínat. Ještě dlouho po přečtení jsem cítila pocit smutku.

papaja
06.05.2018 5 z 5

V knihách Remarque je vše, aby člověk věřil všemu, co čte. Válečná literatura je mým oblíbeným tématem a když čtu mnohé autory, tak se všichni snaží o autenticitu, ale jedině dostanou člověka do fáze, kdy člověk přemýšlí nad reálností, zatímco u knih Remarque je člověk 100% vtažen do děje a věří všemu, co čte.

Majkrofon
05.05.2018 5 z 5

Ďalšia klasika, ktorá sa ku mne dostala až po určitom čase. ale vôbec neľutujem. Kniha je plná akcie, vtipu v danej situácii a hlbokých myšlienok, ktoré nestrácajú na svojej originalite ani dnes. Vrelo odporúčam každému, kto ešte nečítal.

rlupinek
04.05.2018 4 z 5

Tuto klasiku povinné četby jsem znal už od střední školy, avšak nikdy jsem ji celou nepřečetl (ačkoliv byla povinná). Po letech jsem se k ní vrátil i proto, že kromě Švejka neznám žádnou knihu z období 1. světové války. Kniha je spíše než popis válečných událostí jakousi sondou do duše a mysli přímého účastníka bojů, který postupem času ztrácí všechny svoje kamarády ze školy, kteří společně narukovali a kteří se stejně tak všichni z války nevrátili...

leona_m
01.05.2018 5 z 5

Touto knihou si mě Remarque úplně získal. Krásný silný příběh, který by si měl každý povinně přečíst.