Na západní frontě klid

Na západní frontě klid
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250/bmid_na-zapadni-fronte-klid-vvT-250.jpg 5 8912 8912

Popisuje krutou realitu války a hluboké odtržení od civilního života německých vojáků vracejících se z fronty. Román podrobně výstižně představuje válečnou realitu takřka s novinářskou precizitou. Neukazuje heroický boj vojáků na frontě, ale soustřeďuje se na jejich utrpení a nesmyslnost celého konfliktu, zvýrazňuje tragédii generace, „jejíž prvním povoláním bylo vyrábění mrtvol“.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Naše vojsko

Im Westen nichts Neues, 1928

Klarule7
01.05.2018 5 z 5

Autor krásně popsal hrůzy války. Jsem ráda, že to byla prvni volba k maturitni četbě.

Paulus.1987
27.04.2018 5 z 5

Patrně nejslavnější protiválečný román všech dob. Příběh idealistických mladíků, kteří jsou postaveni před brutální válečnou realitu. Během středoškolských let byl E. M. Remarque mým nejčtenějším autorem a tahle kniha byla první. Jeho romány mě velmi ovlivnily. Žádná z jeho knih není veselým čtením, ale o to více lidskosti v nich najdete.

Lucie Pfeifer.
24.04.2018 5 z 5

A tohle byl přesně ten moment, kdy jsem se do Remarqua neskutečně zamilovala.

Langosh
23.04.2018 5 z 5

Parádní dílo. Co dodávat. Snad jen škoda, že kniha nebyla delší.

Twinny
18.04.2018 5 z 5

Knihu jsem četla z jisté podvědomé povinnosti svému prapradědečkovi, který se z fronty nevrátil. A možná, že to pro něj bylo lepší.

Akana
17.04.2018 5 z 5

Remarqueovu protiválečnou klasiku jsem si dal jako takový beletristický doplněk k souběžně čtené bichli Katastrofa 1914 a byl to šťastný nápad. Tenhle zdánlivě nespojitý sled historek z fronty ani po stu letech neztratil nic ze své působivosti a dokonale mi ilustroval faktografický popis událostí ze zmíněné knihy, přestože se odehrává v jiném období války. Remarque bravurně a nenásilně zastřešil jednotlivé epizody pronikavým a stále platným myšlenkovým přesahem a spojil v jedno dvě obrovské přednosti: spisovatelský talent a osobní zkušenost. Té druhé by se jistě milerád zřekl, ale právě díky ní mohlo vzniknout jedno z nejvýraznějších protiválečných mement, co jich kdy bylo napsáno. Dokonalost.

Tomas97
05.04.2018 5 z 5

Doporučuji každému.

uhoř49
28.03.2018

Asi si budu muset přečíst ještě nějakou knihu......

Pilulka89
26.03.2018 5 z 5

Neboť to umíme: hrát v karty, klít a válčit.
To není tak mnoho na dvacet let - to je příliš mnoho na dvacet let.

V očích mám slzy.
Kdyby to šlo, dám 6*

pedroK
19.03.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetla kdysi na gymnáziu. Byla to povinná četba, tak co se dalo dělat. A ještěže tak! Od té doby jsem přečetla od pana spisovatele téměř vše. Dokáže psát o válce tak, že zaujme muže i ženy. Díky němu jste v zákopu s hladovými zmrzlými vojáky, v koncentráku bojujete o život mezi ubožáky, kteří už kráčí smrti v ústrety, ve studené dílně ztrácíte naději na živobytí celé vaší rodiny, když po ulici mašíruje hnědý mor. A se ztrácející se nadějí hledíte na lodě lisabonského přístavu, zda-li i na vás za oceánem čeká vysvobození. To je pan Remarque.

Gagarinuvbratr
15.03.2018 4 z 5

Remarque a jeho vojnové knihy sú neprekonateľné.

theMarty
14.03.2018 5 z 5

Ideální kniha k maturitě a minimum z válečné literatury. Jasné myšlenky, silný, poutavý příběh.

Romanka89
11.03.2018 5 z 5

Válečná literatura není můžj žánr ale Remarque se čte sám. Kniha se těžko odkládá, velmi silný příběh mladíků, kteří rovnou ze školy odešli na frontu a poznali hrůzu a nesmyslnost války.

Čtenářská výzva 2018: Kniha s válečnou tematikou.

Dagros
08.03.2018 4 z 5

K tomu asi není třeba psát komentář. Knížka, kterou by si měl přečíst opravdu každý z nás.

molt
03.03.2018 5 z 5

Drsné ale také hluboké. Oslovující svědectví o hrůzách, jaké nás Čechy nechaly stranou už víc jak sedmdesát let a snad to tak bude ještě déle.

Carra
03.03.2018 5 z 5

Silný příběh 1. Světové války z pohledu mladých kluků, kteří se dobrovolně nechali naverbovat. Žádné hrdinství ani romantika, pouze utrpení nebo smrt.

Ane1012
28.02.2018 5 z 5

Srdcovka, doporučuju !

Mechtylda
27.02.2018 5 z 5

Tak trochu opravdovější pohled na válku než poskytují hry na playstationu. Jsem strašně ráda, že jsem si tuhle knížku přečetla a vím jistě, že by mě doteď míjela, nebýt povinné školní četby. Takže pro ty, co váhají, zda si ji mají z kánonu vybrat: ano, udělejte to.

ElissAnn
27.02.2018 4 z 5

Ukázání války z jiného směru než pouze historického. :) Příjemné čtení osudu vojáku, hlavně kamarádů. Bavila jsem se nad jejich příhodami. Zároveň jsem i prožívala jejich utrpení, protože to ani při čtení těchto řádků nejde jinak.
Rozhodně přečtěte, zabere to chvilku. :)

martin9134
26.02.2018 5 z 5

Sice velice smutná kniha, ale krásná. Do detailu popisovaná realita první světové války z pohledu Němce – nic není bráno z pohledu politického, nýbrž čistě lidského. Kniha je plná zajímavé slovní zásoby a krásných metafor/metonymií. Doporučuji snad úplně každému.