Mesto padlých anjelov

Mesto padlých anjelov
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405918/bmid_mesto-padlych-anjelov-OYa-405918.jpg 4 2005 2005

Séria Nástroje smrteľníkov je už taká obľúbená, že sa o nej rozpráva na četoch i na Facebooku. Decká sa predháňajú, aby si nový diel prečítali ešte v angličtine a vyrozprávali dej ostatným. O čo teda pôjde vo štvrtom pokračovaní, ktoré dostalo názov Mesto padlých anjelov? Valentine je porazený a vojna sa skončila. Clary Frayová sa vracia späť do New Yorku k novému životu. Chce sa stať plnohodnotnou Tieňolovkyňou a zároveň sa učí používať svoju špeciálnu silu. Jej mama je zasnúbená so svojou celoživotnou láskou a Dolnosveťania a Tieňolovci si nažívajú v pokoji. A čo je najdôležitejšie: s Jaceom sú konečne spolu. Nič však netrvá večne. Niekto vyvražďuje Tieňolovcov, rozdúchava napätie medzi Dolnosveťanmi, a to môže viesť len k ďalšej vojne. Clary nedokáže pomôcť ani jej najlepší priateľ Simon. Jeho mama totiž zistila, že je upír, a vyhodila ho z domu. A aby toho nebolo málo, randí naraz s dvoma krásnymi a nebezpečnými babami. Clary napokon zisťuje, že nešťastnou náhodou dala do pohybu sled hrozivých udalostí, ktoré môžu zapríčiniť, že stratí všetkých, ktorých miluje.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

City of Fallen Angels, 2011

Micho86
30.08.2024 3 z 5

Celá série ve mě začíná budit lehký nezájem - když ji srovnám s naprosto odlišným seriálovým zpracováním, je to velká bída. Vážně mě moc nebavilo pořád číst, jaké má kdo v různých situacích oči, jak Clary stydne krev do mrazivých krystalků, ani jakým stylem jí zrovna tluče srdce, autorce nejspíš začala docházet fantazie.

Hlavní postavou je v tomto díle spíše Simon, jehož pletky se dvěmi slečnami byly občas trochu úsměvné. Clary mě ve svých pasážích pěkně štvala, ta holka nic nezvládne sama a nikdy nepřekvapí, to je podle mě hlavní postava naprd. Kromě toho je oproti ostatním lovcům stínů s výcvikem pěkně pozadu, měla by trochu makat, namísto toho absolvovala dva výcviky, které stejně proflákala s Jacem, jak má mít čtenář k té slečně nějakou úctu? Kromě toho si pořád čtu o tom, jak Clary ráda kreslí, ale kromě pár run, které čmárají i všichni ostatní, neudělala ani čárku.

Dávám tři hvězdy jen proto, že se to rychle četlo a že Jacovy hlášky byly protentokrát celkem vtipné.

Nevím. Bída, zklamání. Alekovy výstupy byly teda taky občas něco..

TomTomis
12.06.2024 3 z 5

Nedávno jsem si říkal, proč to vlastně čtu:) Nejsem příliš cílová skupina. Ale když už jsem přečetl kdysi začátek, rozhodl jsem se, že sérii pokořím. V rámci žánru pro dopívající tohle asi může fungovat. Já se díky tomu, že jsem občas přestal číst a šel na jinou knihu, začal brzy ztrácet. vztah hlavních postav je někdy plný naivity... Uvidíme, kam pro mě nějak nesympatická Clary příběh potáhne. Myslím hlavní postavu, ne autorku:) Nelezla někomu taky poněkud na nervy?

Teea
09.03.2024 5 z 5

Horská dráha emocí! Příběh rychle ubíhá, kniha se rychle čte a pokaždé se něco děje.
Skvěle napsané, hezky příběh navazuje, konec téhle knihy byl nečekaný, těším se na další díl.

Lioncz24
23.12.2023 4 z 5

(SPOILER) Asi nejlepší knížka
Jack je posedlý nejvyšší démonem. Má sen že ubližuje Clare ale sen je skutečný
Simon chodí se dvěma holkami, jedna holka je vlčice a druhá je lovkyně stínů
Lilith chce zachránit padlého Sebastiána kterého zavraždil Jack v minulém díle

MollyCornelia
13.08.2023 3 z 5

3*/5*
Oproti ostatním dílům zklamání. Sice jsem přečetla (nezvykle rychle) za 3 dny a příběh mě stále táhl dál, ale jsem nespokojená s obsahem.
Fantasy prvky a akce byly relativně potlačeny, děj táhla romantika a řešení vztahů.
Celou knihu si postavy řeší komplexy z války a posttraum. stres. syndrom, Clary byla taková nejistá.
Ale do dalších dílů se určitě pustím, miluju svět lovců stínů i podsvěťany.
Doporučuji fanklubu Cassandry Clare.

Luigi1
25.02.2023 5 z 5

(SPOILER) Velká válka skončila,šestnáctiletá Clary Frayová se vrátila do New Yorku a budoucnost zdá se být růžová.Prochází vyvikem,aby se mohla stát právoplatnou lovkyně stínů,pro které má nadání.Její matka se vdává za životní lásku.Mezi podsvěťany vládne smír,Clary konečně chodí s Jacem

Fallenyard
22.01.2023 4 z 5

Oproti předchozím třem knihám je to trochu nuda a navíc mě celkem frustruje, jak pořád hází "osud" Jaceovi a Clary klacky pod nohy. Tento díl se věnuje především životním příběhům vedlejších postav a Simonovu vyrovnávání se s jeho novou podstatou, což je určitě na místě, krásně to podbarvuje a prohlubuje dojem z příběhu. Nechybí hlášky, je to pořád vtipné, velmi čtivé a nemůžu si pomoct, tahle série si mě naprosto podmanila, takže se přes všechny výhrady těším na další díl!

Eva_Skala99
16.11.2022 5 z 5

Krásná fantasy série. Čtivě napsaná, chronologicky i dějově na sebe dobře navazuje. Nenudí čtenáře, nemá žádná hluchá místa. Doporučuji!

Kaila146
21.10.2022 4 z 5

Kamarádku tenhle díl fakt nebavil, takže jsem toho od něj moc nečekala. Ale byla jsem příjemně překvapena. Čtivé to bylo, a i když tam nebyl tolik akce, bavilo mě to.

zuzule787
02.09.2022 2 z 5

Tato kniha byla trochu krok zpátky. Po dobrém třetím dílu, byl tento o něco slabší. Sice mě bavilo číst o Simonovi a jeho potížích s uvědoměním si faktu, že je velmi speciální upír, ráda jsem poznala i nového vlkodlaka, ale už je to takové nastavování děje. Vztah Clary a Jace by už po všech těch hrůzách, co zažili taky mohl být méně zkoušený, ale tak proč jim furt neházet klacky pod nohy, že? Snad bude další díl lepší a akčnější, protože opravdu zatím souhlasím s mnoha názory níže, že tato série měla skončit u třetího dílu..

Kate3003
07.06.2022 3 z 5

ento díl se točil hodně kolem Simona a jeho vyrovnání se, se změnami které v jeho životě nastaly. Celkově se kniha spíše zabývala vztahy mezi jednotlivými postavami a většinu času postrádala nějakou větší akci. Na knize je celkem znát, že staví na již v podstatě uzavřeném příběhu z předchozích tří dílů a má otevřít dveře k dalšímu pokračování. Ocenila jsem, že některé “vedlejší” postavy z předchozích knih dostaly tentokrát mnohem víc prostoru a dočteme se něco víc i o Alecovi, Magnusovi, Izzy nebo Maie. Přesto že se mi kniha celkem líbila označila bych ji za nejslabší z celé série.

Marthas
10.05.2022 2 z 5

No, co na to říct. Nudné to rozhodně nebylo, ale přitažené za vlasy ano, rozhodně. Nemluvě o častém nešvaru paní autorky plést si postavy, zde např. Camille s Lillith. Děje se to v každé knize, alespoň jednou si vždy poplete stěžejní postavy. Někdo by řekl kosmetická vada. Mně to ale říká cosi o schopnostech autorky... V tomto díle se ale opravdu projevovaly i jiné důležitější vady. Ty postavy, o kterých si člověk udělal obrázek jako o inteligentních bytostech, se najednou začaly projevovat jako totální paka a právě jen díky tomu, že autorka ponížila jejich intigenci na inteligenci mravenců, mohla navázat dalším dílem. O tom pitomém cliffhangeru na konci nemluvě. Zmítaly mnou emoce a ty nebyly většinou pozitivní. Strach o postavy, pochybnosti o jejich inteligenci a i inteligenci autorky. Jistě proč neudělat z trilogie hexalogii to se nabízí často. Ale ne každý to dokáže uchopit a zpracovat se ctí, zde se to úplně nepovedlo. Jelikož jsem ale tak daleko v sérii, budu se muset s tím vzrůstajícím znechucením porvat. Navíc stejně nebudu mít lepší čtivo. Musím si říkat, že horší to snad být nemůže, i když si nejsem jistá.

georginaa
07.05.2022 4 z 5

Čtvrtý díl jsem louskala a dokonce přeskakovala stránky. Připadalo mi to už jako stále dokola, nic nového co by nadchlo. Až ke konci to dostalo trochu té šťávy a říkala jsem si před koncem pár stránek, takhle to přeci nemůže skončit? A vida, skončilo to přesně jak jsem chtěla. Jenže určitě se zase něco překroutí v dalším díle a budu se bát, aby to vše neskončilo tragicky, no musím se nechat překvapit.

leleia
04.02.2022 1 z 5

Dobře, jsem pevně odhodlaná předstírat, že se toto nikdy nestalo a Nástroje smrti jsou trilogie. Co to sakra bylo? Jak se autorce podařilo z fantasy udělat telenovelu? Všechny ty vztahové trable byly brutální otrava, super postavy byly najednou na zabití, děj byl nezajímavý. Všichni mi byli jedno. Mohli v poslední kapitole poumírat a bylo by mi to jedno, protože s postavami z předchozích tří knih měli pramálo společného.
Bohové, Alek byl inteligentní , pochybuju, že by mu nějak výrazně vadilo, že pro svého staletí starého partnera není ten první a jediný. Ale no tak!
Nejhorším prohřeškem této knihy je to, že je prostě nudná. Nemám v plánu sérii v nejbližší době dočítat, budu svůj drahocenný čas věnovat raději knihám, které za to stojí.

Nelíísek
06.11.2021 2 z 5

Na to jak rychle odsípal a četl se jedna radost minulý díl, tento se vlekla vlek až jsem měla sto chutí knihu zahodit a ten konec?! no jsem už daleko tak tu serii budu muset dočíst na sílu

onemikye
28.09.2021 4 z 5

Někdy trošku rozsáhlé, ale moc se mi knížka líbila.

Nikei
18.08.2021 3 z 5

První tři díly nastavily laťku poměrně vysoko, a tento díl ji bohužel nepřekonal. Na můj vkus se děj moc táhnul a téměř nikam nepokročil, to nejzajímavější se odehrálo až na konci. Doufám, že následující dva díly budou daleko lepší.

ZapisnikTerky
05.08.2021 3 z 5

Tohle bylo trochu zklamání na poměry této skvělé autorky. A ten konec? Uff. Víc se dozvíte v mojí recenzi.

Vjeerus
21.04.2021 3 z 5

Shoduji se s většinou, že tento díl je nejslabší z celé série (a tím nemyslím počet stránek, i když těch je také nejmíň). Cassandra Clare umí psát, takže se to čte dobře, ale něco zajímavého se děje až téměř na konci. Přišlo mi, že dost vymizel i typický humor. Jelikož to není tak úplně první díl, nebylo čím ten úvod nové série vyplnit (představení světa) a tak autorka zvolila dost nezáživně piplání ve vztazích.
Ústřední postavou je v tomto díle je Simon. Můj oblíbenec to sice není, každopádně dostal vcelku zajímavou zápletku, kterou bych asi v patnácti ocenila (teď už tolik ne, ale s tím se nedá nic dělat, když čtu YA). K nějakému vývoji Simona tedy dochází, ale oproti tomu se v kruhu zasekli Clary s Jacem. On má neustálou potřebu se stále tvářit jako tvrďák a ona se utápí v zoufalství. A to se opakuje neustále, celou knihu. A to na mě bylo trochu moc. Už už se to tvářilo, že krizi zažehnaj a v další kapitole jsou opět na začátku.

Babu002
04.04.2021 5 z 5

Bohužel jsem první viděla seriál a prvně, co musím dodat je, že to byla velká chyba. Ale co už nadělám. Kniha se hodně, ale hodně liší od seriálu (aspoň tento díl).
Bylo to čtivý, zábavný a taky velice napínavý.
Jsem hrozně ráda, že už se ví, že Jace a Clary nejsou sourozenci. To byla hrozná muka...
Sérii doporučuji!