Mesto Skla

Mesto Skla
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176249/bmid_mesto-skla-176249.peg 5 2527 2527

Jocelynin život je naďalej v ohrození. Clary ju chce zachrániť, a tak musí navštíviť Mesto skla, domov všetkých Tieňolovcov, aj napriek tomu, že vstupom do mesta porušuje všetky zákony. Až na mieste sa dozvedá, že Jace ju tam vôbec nechce a jej najlepší kamarát Simon skončil vo väzení. Tieňolovci totiž nedôverujú upírovi, ktorému neškodia slnečné lúče. Valentine zoskupuje svoju armádu démonov, s ktorou chce zničiť všetkých Tieňolovcov. V zmätku prichádzajúcej vojny sa musia Tieňolovci rozhodnúť, či budú bojovať po boku s upírmi, vlkolakmi a ostatnými Dolnosveťanmi, alebo proti nim. Jace si postupne uvedomuje, čo všetko je ochotný riskovať pre Clary, ktorá musí sústrediť svoju nové schopnosti, aby ochránila Mesto skla - ale za akú cenu? Láska je jedným zo smrteľných hriechov a tiene minulosti sa načahujú za Clary a Jaceom, ktorí sa musia postaviť Valentinovi.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

City of Glass, 2008

MAXA71
03.03.2016 5 z 5

Stále napatie. Výborné

Xena011
27.02.2016 5 z 5

Úžasný příběh na oddechnutí plný emocí, postupně odhalujících se tajemství a nadpřirozena.

Mark2000
22.02.2016 5 z 5

Kdybych nevěděla o dalších dílech, považovala bych tento díl za úspěšné zakončení celé série. Ale další díly jsou a jsem opravdu velmi zvědavá, co přijde.
Toto je jedna z mála knížek, které nemají tak předvídatelný děj. Při čtení jsem někdy měla i strach otočit stránku... Například občasné Jaceovo chování ke Clary.... jednou byli spolu a na další stránce se už Jace tvářil, že Clary neexistuje. Nejlepší byl asi konec, který musel překvapit asi každého.
No .... uvidíme, co bude dál.

natalie2171
21.02.2016 5 z 5

ÁÁÁ je tu konec 3. dílu, na který jsem se vrhla zrovinka po dočtení toho druhého.

Přidám se k zoufalé skupince lidí, kteří touží po více scének Clary a Jace. Upřímně, občas jsem si vzdychala, jak moc chci jejich společné chvíle v knize. Konec byl libový, úžasný, občas i srdcervoucí. Tak moc miluju tohle tajemné rozzuzlení a přiznání. A tak moc miluju ten krvavý horror (i když, kdo by chtěl být propíchnutí dýkou a snažit se zachránit svou zoufalou kamarádku?) a random vtipné žertíky z civilského světa. Za což děkuju Simonovi, u kterého se mi zdá, že se ho autorka snaží vecpat nějak do děje, ale vlastně má dějovou linku on sám. Uvidíme, kam až je autorka schopna zajít, aby mě donutila k pláči. Což už se jí téměř povedlo.

Můj první pocit z otevření knihy. Skoro 450 stran?! O čem to sakra bude? Po zavření knihy. Páni, chci víc stránek.

Valys7901
14.02.2016 5 z 5

Úplně super díl se skvělým koncem. Posledních asi 150 stran jsem četla jedním dechem. :)

Nelly
21.01.2016 5 z 5

Zatím nejlepší z celé trilogie - děj nabitý akcemi již od začátku, poměrně málo hluchých míst, atraktivní scenérie v Idrisu - už se mi ani nechce číst další díly, aby to nebyla jen nastavovaná kaše...

mirkol
10.01.2016 5 z 5

Paráda a protože, jsem první četla Pekelné stroje tak jsem od konce 2 dílu začala tušit čí je Jace syn, takže jsem jenom doufala, že to sám zjistí. Jsem s tímto dílem spokojena. 5

milunka21
09.01.2016 5 z 5

Konecne!! :-D v to co jsem dlouho doufala se stalo :-D sem zvedava co me ceka v dalsich dilech

hancijar
01.01.2016 5 z 5

Parada, uz se mooc tesim na dalsi dil. Kniha je napinava, je v ni paradni dej, a dokonce nevite jak to vlastne skonci. Precteno jednim dechem.

EvaSupovic
29.12.2015 5 z 5

Pro mě opět lepší než předchozí díly :-)

sarkymplova
19.12.2015 5 z 5

Jak já jsem byla ráda, když jsem vzala třetí díl poprvé do ruky a zjistila jsem, že má tolik stránek! Předchozí díly jsem měla vždy rychle přečtené, jak jsem hltala každé slovo. A u tohoto dílu jsem věděla, že ho budu hltat o něco déle.
Myslím si, že Město ze skla byl zatím nejnapínavější díl. Musela jsem číst a číst a číst.
Tento díl byl dle mého názoru lepší, než předchozí dva. Miluji tuto sérii.

Muffi
24.11.2015 5 z 5

Nejdelší a pravdě podobně nejnapínamejší díl z nástroju smrti. Hodně nabitej díl hodne akce. Jediné co bych vyčetla je Max. CHUDINKA!!!! JO s Jace se ze začatku choval ke Clary fakt jak pitomec. Jinak za me to ma Pět hvezdiček. A že to bude Seb by me fakt nenapadlo.

verulik196
07.10.2015 5 z 5

Tento díl mi zatím přijde jako nejlepší. Nechybělo tam napětí, konečně jsem se dozvěděla, jak to mezi Clary a Jacem je, no prostě super díl. A ten Sebastián... nad tím jsem zůstala stát s otevřenou pusou.
Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat!

Roselunda 1928
22.09.2015 4 z 5

Hlavní postavy se tam chvílemi chovaly strašně divně, něco (např. ta věc s Jocelyn) mi přišlo odfláknuté nebo bych to udělala jinak, ale dobrý. I když, to zrcadlo bylo jasný už na začátku. Ale ta věc se Sebastianem... to bylo wow. Seděla jsem s takovým výrazem, že ani nechci vidět tu fotku, kterou táta vyfotil, když jsem si četla (pokud ji taky vyfotil, můj táta je schopný všeho :D ) :D Povedlo se to. A při epilogu jsem se culila skoro tak jako moje oblíbená zpěvačka :D
Na další díl se těším celkem dost.
Doufám, že se Simon a Izzy dají dohromady! Prostě musí! :D

A když se na to dívám zpětně, strašně mi to připomíná Harryho Pottera a relikvie smrti.

Nikiny
01.09.2015 5 z 5

Skvělá, v celku nečekaný závěr, už se těším na další díl

Jordyz
01.08.2015 4 z 5

Tak tento díl je mnohem lepší než předchozí dva. I když překvapení tam moc nebylo a děj se dal odhadnout, tak i přesto se mi kniha líbila a musím říct, že u tohoto dílu jsem už neměla tak silný pocit, že je pro mladší ročníky :-)

Denčaa
16.07.2015 5 z 5

Zase další úžasné pokračování! Do knihy jsem se docela hodně začetla. Hlavně z důvodu odhalení jak že to vlastně mezi Jacem a Clary je? Bylo to docela jasné, ale i tak jsem byla napjatá jak kšandy u kalhot. Pořád si nemůžu oblíbit postavu Simona. Nevím čím to je, ale tento pacholek mi příjde v příběhu docela zbytečný. Konečně se toho hodně objasnilo ohledně okruhu osob, s kterými měl Valentýn co dočinění. Ale mám ten pocit že o pravém Jonathanovi jsme neslišeli naposledy.

Misha11
23.05.2015 5 z 5

Obsahuje spoiler, možná.
Super pokračování - zatím asi nejlepší knížka ze všech. Město ze skla bylo moc dobře vymyšlené, příběh, jako vždy, nikde nevázl a zápletka se Sebástiánem byla dobrým oživením.
A konečně se vyřešila ta největší záhada, ten sestersko-bratrský vztah, což jsem ráda, měla jsem totiž obavy, aby se to netáhlo až do konce, což se naštěstí nestalo. :)
Tato série je prostě skvělá, sarkasmem přetékající a plná (mně) příjemných postav.
Doporučuji! :)

,,Já tě miluju a budu tě milovat, dokud budu žít, a jestli existuje život po životě, budu tě milovat i v něm." J.
A asi tak nějak já miluju tuhle sérii.

MGT
21.05.2015 3 z 5

Série byla prý původně zamýšlená jako trilogie a proto touto knihou končím...radši
Nevím, asi už jsem na tohle (ve svých 27 letech) stará. Nesdílím totální nadšení jako předchozí komentující i když špatná ta kniha určitě taky není.

Spoiler detail:
V knize se řešilo, že zrcadlo nikdo neví kde je a na co je, jak ho použít. Možná mi nějaký kousek neutkvěl v paměti, ale Valentýn přesně věděl. A Anděla si rozhodně nepředstavuju jak mluví sarkasticky, uraženě, čekala jsem velkolepou bytost s nezměrnou inteligencí, ale jeho popis a mluva mi tuhle představu nedal.

Petra Ďat
30.04.2015

Kniha se mi libila, akorat na konci bych ubrala trochu té romantiky:D