Hračkář

Hračkář
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409345/bmid_hrackar-IET-409345.jpeg 4 1411 1411

Naturalista série

Od autora bestselleru Šelma Profesor Theo Cray se kvůli podezřením, která ho obklopila po smrti jeho někdejší studentky, a skandálním spekulacím poté, co byl zabit její vrah, nemůže vrátit ke svému univerzitnímu výzkumu. Pokouší se tedy začít nový život v jiné oblasti, ale téměř proti své vůli je vtažen do dalšího nevyřešeného případu. Zoufalý otec pohřešovaného dítěte, jehož úřady odmítají vyslechnout a odnikud se mu nedostává podpory, se obrátí o pomoc na Thea. Jediné stopy představují dětské kresby a městská legenda z chudinské čtvrti o bytosti přezdívané Hračkář. Aby Theo odhalil, co se za Hračkářem skrývá, musí odsunout stranou všechno, co mu říká věda, a vydat se do světa, v němž mají sny a noční můry stejnou váhu jako skutečnost. A čím hlouběji se do případu noří, tím zjevnější je, že za tím může být dalekosáhlé spiknutí – a nejspíš má i další oběti.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

Looking Glass , 2018

terez_knihomol
13.08.2020 5 z 5

Až na ten konec super kniha, která se dobře četla a neměla moc hluchých míst (někdy mi vadily ty vědecké poznatky, ale chápu, že Theo je Theo. :)

Arlienen
09.08.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila stejně jako předchozí díl - Šelma. Bylo to napínavé jako kšandy a nechyběl ani humor. Za mě to byl kvalitně zpracovaný druhý díl.

MartinJay
01.08.2020 5 z 5

Skvěle napsané. Doporučuji první přečíst knihu Šelma. Způsob vyprávění je trošku jiný než na jaký jsme zvyklí. Někomu nemusí sednout. Když knize dáte šanci, tak nebudete litovat. Chytne a nepustí

patricia8137
29.07.2020 5 z 5

Na druhý diel knihy zo série Naturalista som sa veľmi tešila, keďže prvá kniha Šelma sa mi veľmi páčila. Bavilo ma Theove vyšetrovanie a jeho metódy k chyteniu vraha. Knihu hodnotím 5 ⭐, aj keď začiatok knihy bol pre mňa trochu menej zaujímavý, ale potom bol dej napínavejší a zaujímavejší až ma ku koncu pohltil a nedokázala som sa od knihy odtrhnúť.

lenkaBajza
04.07.2020 2 z 5

Po Šelmě, která byla skvělá, nyní přišlo velké zklamání. Odborností ažaž, prvních 100 stran se neřešilo nic jiného než nějaké softwary. Postav na těchto stranách bylo taky moc, zbytečně.
Potom se sice děj dobře rozjel, bylo to napínavé a čtivé.
Ale konec, jak už v některých komentářích zaznělo, byl strašně odfláknutý. Theo a jeho vyšetřovací postupy byly opravdu trochu úsměvné, měl neuvěřitelné "štěstí", že mujeho teorie vycházely (odborné vysvětlení mě nepřesvědčilo:D).
Také mi přišlo škoda, že se více nevěnoval případu, kvůli kterému přišel Hračkáři na stopu. Škoda...

Marosusu
01.07.2020 5 z 5

Práve dočítana...a musím povedať že nesklamala po prvej časti...rada si prečítam odborné veci ktoré potom prerozprávam manželovi haha takže za mňa super a páči sa mi že záporáka neviem odhadnúť do konca knihy ;-)

markyticka
27.06.2020 4 z 5

Šelma mne chytla, bála jsem se, že v Hračkářovi se bude příběh podobně vyvíjet a tak hned budu vědět pointu a nebude mne kniha bavit. Naštěstí se to nestalo. Spíš než s odborností jsem měla trochu problém s přemírou postav.

TerezaaBaarova
19.06.2020 4 z 5

Další díl série Naturalista
Opět dobrý čtení, opět odborné pasáže, myšlenky a teorie Thea a opět morbidní vraždy.
Mně se kniha čte trochu obtížněji, musím se více soustředit, abych pobrala všechny odborné pojmy a zorientovala se v tom.
Po Šelmě jsem se ihned vrhla na Hračkáře, ale po Hračkářovi bych si měla přečíst něco jiného. Mám pocit, že si od Mayna musím trochu odpočinout.

Misute603
18.06.2020 2 z 5

kniha nebyla špatná,jen na mě moc odborná, chvílema jsem se ztrácela a kniha mi nebavila...

Iva B.
17.06.2020 5 z 5

Hračkář nebyl ani lepší ani horší ne Šelma. Líbil se mi stejně. Nejsem žádný literární kritik, takže me se kniha bud líbí nebo ne, nerozebiram ji. A Hračkář se mi líbil moc. Theo je chudák, zase na všechno sám, na něco přišel a opět mu nikdo nevěří, tak to prostě musí vzít do vlastních rukou jako minule. Krátké kapitoly mi vyhovují, prijde mi to čtivější.

pavlusci
16.06.2020 5 z 5

Řekla bych, že Hračkách není tak napínavý jako Šelma, ale má zase jiné výhody. Rozhodně doporučuju a těším se na další díl!

mi-380
15.06.2020 5 z 5

Mám rád ich formu, vědu i hrdinu, který je o něco chytřejší, než je obvyklé. Vyhovuje mi i autorův styl, kdy newholmesovské pátrání prokládá příklady z historie vědeckých objevů. Takže je to kniha pro mě.
Občas sice sklouzneme do bondovské nepravděpodobnosti, zabalancujeme na hraně sci-fi, ale se ztrátou pouhých 10 % se na pěti hvězdách udržíme.
90 % (aktuálně 765 hodnotících je s průměrem 80 % o něco více kritických).

JanzPardubic
10.06.2020 4 z 5

Kniha se velmi dobře čte, je svižná a v podstatě zaměřena jen na děj. Když pominu zásadní vědecko-technickou stránku vyšetřování, trochu mě rušila odlidštěná, a tím pádem dost jednoduchá laboratorní kauzalita přírodního vědce při vyšetřování. Zajímá ho jen dopadení pachatele, vůbec neřeší motiv. Ten je zcela mimo uvažování hlavního hrdiny. Rozdíl mezi Crayem a sériovými vrahy, které honí, je tak opravdu jen v morálním pohledu na jejich činy, jinak jsou to stejní lovci. Na druhou stranu toto zploštělé vidění světa hlavního hrdiny – přírodovědce oceňuji, protože splňuje klasický literární postulát na charakteristiku hlavního detektiva, který ve své genialitě musí mít nějakou vadu, a zároveň tím nastavuje zrcadlo přílišné víře v pozitivní exaktnost přírodních věd. Někdy rád sáhnu po dalším dílu.

marti7729
09.06.2020 4 z 5

Trosicku slabsi nez selma, ale moc povedena detektivka o chlapkovi co unasi, znasilnuje a vrazdi male chlapce. Detektivka je celkem vydarena, Teo je vic netrpelivy s policisty a taky to dava razne najevo. V knize je o dost mene toho vedeckeho vysvetlovani coz pro nekoho lepsi, pro me mene zajimave. Kniha se cetla sama, vlastne v tomto pripade slo o audioknihu, coz musim pochvalit, nacteno velice poutave, delala mi spolecnost u skladani pradla, u behani a uklidu. Za me kvalitne vyplneny cas. Dekuji a mohu doporucit. Urcite sezenu dalsi knihu od autora, jeho styl psani je mi moc blizky.

PéEm
06.06.2020 3 z 5

Nebylo to špatné. Vědecké vysvětlování má jistě pro někoho význam, mě spíš rušilo a odvádělo od děje. Navíc mi byl Theo méně sympatický, než v Šelmě. Ale vcelku to nebylo marné čtení, asi zkusím i další díl série.

Veveruška320
03.06.2020 3 z 5

Od této knihy,jsem čekala víc..

hajrys
01.06.2020 5 z 5

Opět skvělá volba. Baví mě celé to vyšetřování a odhalování pravdy. A souhlasím naprosto se vším, co napsal čef :-) Není k tomu co dodat.

klarinka9974
31.05.2020 4 z 5

Musela jsem se po Šelmě pustit i do Hračkáře a vůbec nelituji. Přišlo mi ale, že v tomto případu bylo více vědy než samotné akce, což je škoda, protože když už došlo na akci a odhalení tak to stálo za to. Jen by to chtělo více toho napětí, více akčních kapitol a tak nějak vynechat ty odborné kapitoly. Mě se Šelma líbila víc. Ale každého baví něco jiného a tak si nejspíš u této knihy přijde každý na své. Líbí se mi odhodlání Thea, že se ničeho nebojí a chce rozdělané věci dokončit ať to bude stát cokoli.

Katania
28.05.2020 4 z 5

Tahle se mi líbila než více než první díl.

čef
28.05.2020 5 z 5

Všichni víme, že nejlepší na detektivkách je samotné pátrání, nikoliv detaily vraždění a utrpení obětí. Tato kniha je hlavně o vědeckém pátrání a tak jsem samozřejmě navýsost spokojen. Dozvěděl jsem se alespoň něco o genové předurčenosti povahy a zjevu, které lze při pátrání lehce využít a také cosi o využití stopovacích baktérií, které však u mne evokují lehce spikleneckou teorii o využití virů pro biotechnologické a farmaceutické koncerny. Raději to nikomu neříkejte, jó?