Naturalista

Naturalista
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401379/bmid_naturalista-E9N-401379.jpg 4 2442 2442

Naturalista série

Profesor bioinformatiky Theo Cray vidí niečo aj tam, kde iní nevidia nič...Do Theovej motelovej izby sa dobýjajú policajti. V srdci montanských hôr sa od nich dozvedá, že jeho bývalú študentku Juniper, ktorá neďaleko pracovala na vlastnom výskume, roztrhal medveď. Vlastne to mohlo byť aj inak, preto je Theo podozrivý z vraždy. Našťastie sa všetko vysvetlí, ale Theovi prípad akosi nedá pokoj a má pocit, že policajtom čosi uniká. Začne pátrať na vlastnú päsť a po čase je presvedčený, že hrozný čin nespáchalo zviera. Policajti však vôbec neberú do úvahy jeho teórie, že vrah je mimoriadne prefíkaný, zručný a určite neudrel prvý raz. Theo cíti, že záhadné a silné monštrum nezastaví nič, len on sám. Rozhodne sa naprogramovať počítačový model, ktorý by mu prezradil možné miesta predchádzajúcich, doteraz nezistených vrážd. Pomocou svojho programu rýchlo nájde ďalšiu mŕtvolu, potom ďalšiu a ďalšiu. Policajti mu však stále neveria. Theo je krok pred nimi a neváha použiť všetky svoje vedomosti a zručnosti, aby sa dostal vrahovi na stopu. Uvedomí si, že to zvládne len tak, ak bude premýšľať ako predátor, ktorého hľadá, a sám sa nestane jeho obeťou.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

The Naturalist , 2017

Peta87
28.01.2019 5 z 5

Jedním slovem super.

blonďatá.luc
28.01.2019 4 z 5

Thriller, který mě překvapil a taky trochu zklamal. Překvapila mě míra propracovanosti celé knihy - hlavně tedy její odbornost (nad kterou mi zůstával rozum stát). Zklamala mě ale psychologie postav a to, jak se hlavně z počátku děj neuvěřitelně táhnul. Přesto považuji knihu za takový lepší průměr/nadprůměr a myslím si, že 4* jsou oprávněné.

Leniii
26.01.2019 3 z 5

No já nevím, ale mě to nebavilo. Moc odborných a možná i zbytečných názvů a vysvětlování. Knížku jsem dočetla, ale asi to ve mě nic nezanechalo....

Dela111
26.01.2019 4 z 5

Šelma je thriller tak trochu kombinovaný s učebnicí biologie, ale především je to thriller jiný, originální. Originální je i hlavní hrdina profesor bioinformatiky. Je to typický vědec s geniálním mozkem, ale s nepatrnými sociálními schopnostmi. Svým tvrdohlavým pátráním na vlastní pěst si mě získal.
Začátek je výborný, střed místy kazí až přemíra biologie a závěr je neskutečně vygradovaný, možná až moc hektický, ale naprosto mě ke knize přilepil. Působivá byla atmosféra strachu v lesích, tu autor vytvořil skvěle. Zato způsob odhalování vražd je až neuvěřitelný.
Určitě se v knize najdou nepravděpodobné věci, ale já je pominu, přivřu obě oči a ocením ten svěží vítr do žánru thrillerů, který Šelma přinesla.

lachtan77
25.01.2019 3 z 5

Podle reklamy a netradičnímu obalu bych čekal asi víc. První polovina mi připadala jako vědecká přednáška z biologie. Potom se to trochu rozjede, ale zazdí to  ten přehnaný závěr. Jako kdyby chtěl autor nacpat do posledních stránek co nejvíce akce. Kdyby vědecké popisy aspoň z části vyměnil za akci a napětí bylo by to lepší.

CleoXandra
25.01.2019 3 z 5

Z knihy mám rozporuplné pocity. Zhruba od čtvrtiny se to četlo samo, docela mě to pohltilo. Ve finále ale vě mně zůstal pocit, který mám po přečtení podobných thrillerů docela často: proč to vlastně ten člověk napsal?

Jirulka
25.01.2019 5 z 5

Této knize vadí hodně špatný rozjezd, který by mohl kde koho odradit od čtení, malém jsem odložila a říkala si co na tom maji, že je to označováno jako bestseller? Zhruba do 100 stran mě to nebavilo, ale pak se to rozjelo a nešlo odložit. Za mě osobně super thriller se skvělou obálkou!!!

EricNor
25.01.2019 4 z 5

Odted uz budu na 90% hodnocene novinky opatrny. Nynejsi hodnoceni je sice 79%, ale do nizkych cisel se kniha dostala i proto, ze slibovala naprostou, totalni, nevidanou, sokujici, dechberouci, neopakovatelnou, originalni bombu. Dostali me. Porad jsem mel Selmu nekde zasunutou v hlave, ze si ji musim koupit. Marketing odvedl dobrou praci. Jenze uz z anotace bylo jasne o co pujde me to cele bylo povedome. Porad jsem si predstavoval nekoho, kdo ma v ruce preparovanou medvedi tlapu s rukojetí a tim vrazdi - takhle to ale nakonec neni. Styl autora je celkem kostrbaty. Mozna za to muze preklad. Prvni tretina je dost nudna, ale pak se to dost vylepsi. Dej je sice hodně zkratkovity, ale to mi nevadilo. Na rozdil od nekterych ctenaru me ten konec nepripadal tak sileny a dost me bavil. Precteno za tri vecery. Necekejte zadny zazrak a pak si to uzijete.

TrueBookworm
25.01.2019 4 z 5

Původně jsem plánovala dát 5 hvězdiček, bohužel mě ale závěr zklamal. Celou dobu byl příběh velmi čtivý, napětí gradovalo a těšila jsem se na rozuzlení. To mi ale přišlo nevěrohodné, vysoce nepravděpodobné a co hůř, scény jako z akčního filmu, za něž by se nemusel stydět Schwazenegger ani MacGyver. To autor vážně musel ze závěru udělat takovou bombastickou senzaci? :-/

Pavlína67
24.01.2019 2 z 5

Napínavost knize rozhodně upřít nelze, což o to. Ani zajímavý příběh. Ale raději bych, kdyby policista Glenn přece jen prozřel o nějakou chvíli dříve než těsně před smrtí. I když se pravda nakonec zachoval hrdinsky. Kdybych byla slavný filmový režisér, hned po knize sáhnu. Nějaký dobrý scénárista a byl by to trhák. Z některých scén už mě mrazí teď. Ale určitě by v něm byla policie aspoň o ždibec schopnější.

Katuska88
24.01.2019 5 z 5

Detektivky a thrillery čtu velmi ráda, a proto dávám pět bodů za netradiční námět, netypickou atmosféru a originálního hlavního hrdinu.
Trochu dvojsmyslný konec mne mrzí, ale jinak souhlasím s hodnocením ostatních uživatelů. Kniha stojí za přečtení.

pinussilv
24.01.2019 3 z 5

Detektivka, kterou přečtu se zájmem, ale nelíbí se mi natolik, abych se k ní znovu vracela. Náročným čtenářům bych ji asi ani nedoporučila.

Niraj
23.01.2019 3 z 5

Škoda té poslední třetiny knihy. Od kontaktování hlavního hrdiny vrahem to šlo z kopce. Začaly se tam kupy takové do očí bijící náhody a superschopnosti hlavního hrdiny, že to celý, do té doby zajímavý, příběh zkazilo. Ten úplný konec, ten už byl vůbec přes čáru.
Jsem na vážkách, jak hodnotit. Málokdy hodnotím knihu jen podle uvěřitelnosti příběhu. Spíš je pro mě důležité, jak mě kniha zabavila. Jestli jsem ji hltal každou volnou chvíli a vyloženě se těšil na další čtení. Nebo jestli se mi válí knížka někde u postele a musím se nutit ji číst dál. Tato knížka je ten první případ. A nebýt toho mizerného konce, tak je to 4-5*. Ale takhle? Ten závěr je tak mizerný, že nemůžu jinak a dám za 3*, mrzím mě to. Možná, že to časem ještě přehodnotím.

Dumicek
23.01.2019 4 z 5

Já musím hodnotit kladně. Kniha mě vyloženě bavila. Prostě geniální vědec Theo si mě opravdu dostal a já mu věřila opravdu vše. Neschopná a nevěřící policie a Theo který sype mrtvoly z rukávu. Bylo to napínavé pro mě i úsměvné a tak nějak hollywoodské a prostě mě to dostalo. Na konci Theo ukáže, že může být superhrdinou a já mu to přála. Prostě hrdina jak má být ☺

milan7208
22.01.2019 1 z 5

Nelogické, nudné, plné upadání do bezvědomí, nesympatický hrdina...

booklaboratory
22.01.2019 3 z 5

Ocakavania vzhladom na boom ktory nastal ohladom tohto titulu boli vysoke. Po precitani tejto knihy nastalo mensie sklamanie. Dej zaujimavy, taktiez spracovanie pomerne kvalitne, avsak chyba tejto knihe nieco, co by citatela sokovalo a nedovolilo mu odlozit knihu. Verim ze v dalsej knihe to uz bude, tesim sa na nu.

Minah
22.01.2019 4 z 5

A mě se to líbilo. Bylo to "hollywoodské", "cliché" a neschopnost policie až do nebe volající a přesto mi je tato kniha něčím sympatická.

zelenoockaa
22.01.2019 3 z 5

Kniha mě vůbec nenadchla, dočetla jsem ji jenom proto, že prostě knihy dočítám. Nuda, nuda, nuda :(.

hana8062
22.01.2019 4 z 5

Šelma bylo hodně rychlé čtení. Za dva dny bylo po Šelmě :). Líbil se mi netradiční vyšetřovatel, který díky své vědecké práci přišel na kloub záhadným napadením šelmou. Líbilo se mi i to, že mu nikdo moc nevěřil a tak postupoval na vlastní pěst. Jediné, co mě už je konci trochu dráždilo, byly jeho přepálené superschopnosti vyváznout vždy a ze všeho, ideálně za pomoci vědy. Jak trefně pravil můj kamarád Ondra, z uťápnutého vědce se stal téměř Terminátorem????. Konec byl ryzí zběsilost. Ale i tak jsem si to užila a moc mě to bavilo. Jestli máte rádi detektivky, thrillery, MacGyvera, Superman a Marťana.... Bude vás to bavit taky ;). Nebo takhle, na zadek jsem si z toho nesedla, ale bylo to dobré 85%

elis189
21.01.2019 4 z 5