Naturalista

Naturalista
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401379/bmid_naturalista-E9N-401379.jpg 4 2441 2441

Naturalista série

Profesor bioinformatiky Theo Cray vidí niečo aj tam, kde iní nevidia nič...Do Theovej motelovej izby sa dobýjajú policajti. V srdci montanských hôr sa od nich dozvedá, že jeho bývalú študentku Juniper, ktorá neďaleko pracovala na vlastnom výskume, roztrhal medveď. Vlastne to mohlo byť aj inak, preto je Theo podozrivý z vraždy. Našťastie sa všetko vysvetlí, ale Theovi prípad akosi nedá pokoj a má pocit, že policajtom čosi uniká. Začne pátrať na vlastnú päsť a po čase je presvedčený, že hrozný čin nespáchalo zviera. Policajti však vôbec neberú do úvahy jeho teórie, že vrah je mimoriadne prefíkaný, zručný a určite neudrel prvý raz. Theo cíti, že záhadné a silné monštrum nezastaví nič, len on sám. Rozhodne sa naprogramovať počítačový model, ktorý by mu prezradil možné miesta predchádzajúcich, doteraz nezistených vrážd. Pomocou svojho programu rýchlo nájde ďalšiu mŕtvolu, potom ďalšiu a ďalšiu. Policajti mu však stále neveria. Theo je krok pred nimi a neváha použiť všetky svoje vedomosti a zručnosti, aby sa dostal vrahovi na stopu. Uvedomí si, že to zvládne len tak, ak bude premýšľať ako predátor, ktorého hľadá, a sám sa nestane jeho obeťou.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

The Naturalist , 2017

Ankavi
13.01.2019 3 z 5

Pomalý rozjezd, uspěchaný závěr. Podivný příběh, který má zvláštní námět - a ten měl být využit. Bohužel nebyl. Řada nepravděpodobných situací - co všechno Theovi prošlo? ... ani génius by za krátkou dobu nemohlo objevit to, co Thea napadalo v průběhu jediného večera... Příliš mnoho náhod a pokud lze hovořit o napětí - pak u mě opravdu jen chvílemi. Velmi průměrná kniha, rozhodně ne thriller. Reklamu kterou měla, si podle mého názoru absolutně nezasloužila.

7sara
13.01.2019 3 z 5

Trošku jiný thriller.

Zitka
12.01.2019 5 z 5

Super kniha, určite doporučujem.

Matita310
12.01.2019 5 z 5

Přečteno doslova jedním dechem! Knížce jsem dlouho odolávala, ale nakonec jsem velice mile překvapená! Doporučuji!

yerisley
12.01.2019 4 z 5

Začetla jsem se už na první stránce, pořád jsem chtěla vědět co bude dál. V jednu chvíli jsem se dokonce i bála a čekala, až to celé vyeskaluje. Myslím, že konec autor sepsal hrozně rychle a vlastně jsem čekala, že to skončí úplně jinak, ale rozhodně to není nudné čtení. Jen ten konec byl jako kdyby autorovi někdo držel zbraň u hlavy, že už to má dopsat a jít spát;D škoda..

krevetinka
10.01.2019 4 z 5

Parádní thriller! Hned od začátku vtáhne do děje, kniha je čtivá a čte se jedním dechem díky krátkým kapitolám. Hvězdičku ubírám za jakousi nedokončenost, kterou jsem na konci pociťovala. Chtělo by to ještě epilog, nebo pár kapitol.

derminator
10.01.2019 5 z 5

Wow!! Tato kniha je bomba! Jak už zde mnoho z Vás píše nemá jen krásnou obálku, ale kniha je velice čtivá, záživná, dramatická. Doslova ji hltáte jedním dechem a říkáte si kdo to tedy vlastně dělá? Měl jsem pár tipů, ale ani jeden nevyšel. Knihu doporučuji přečíst a já se těším již na další knihy autora. Pro mě je kniha knihou roku 2018!!

HYPNOS88
10.01.2019 3 z 5

I já se řadím ke čtenářům, které okouzlila obálka, hodnocení bestseller a reklamy kam se podíváš. Těšil jsem se, hodně. Ale po stránce 250 jsem přeskakoval odstavce s přečtením první věty. A to jsem dlouho nedělal. Je pravda že Theo je vědec a velmi inteligentní člověk, tak mu spoustu věcí dojde, dokáže a tak podobně. Ale tohle? To asi ne. Miluju fantasy a jsem vášnivý čtenář, ale do kategorie krimi thrillerů to rozhodně nepatří. I když mi nevadila samotná superhrdinovská nátura hlavní postavy jak spousta myšlenek a přemítání. Trošku ubrat na supermanovském ději, ubrat myšlenek, přidat sekundární děj či zápletku a více "akce" a byla by to skvělá kniha. A samozřejmě - co bylo dál? alespoň jednu kapitolu navíc...

Lotka
10.01.2019 2 z 5

Tohle se opravdu nepovedlo. Hlavní hrdina “génius”, který vše vyřeší a ze všeho se dostane. Zápletka a rozuzlení naprosto neuvěřitelné až bych řekla hloupé.

Lucka.79
09.01.2019 5 z 5

Tak tohle mě hodně bavilo!

Jasně, konec byl celkem rychlý (snesl by Epilog) a taky mi to trochu připomínalo Predátora, místy to bylo fakt přemrštěné ... ale v celku mi to vůbec nevadilo.

perpe2a
09.01.2019 3 z 5

Tak já se bohužel nemohu přidat k nadšeným čtenářům. Nechápu celý povyk kolem této knihy. Jediné, co je na ní skvělé je obálka. Ale to je vedlejší. K samotnému příběhu. Působí na mě dost nereálně, až naivně, jakým způsobem učitel biologie dokáže doslova, omluvte tento výraz "přečúrat" několik oddělení policie a dokonce i samotnou FBI. Jak mu vše jde, vše zvládne a vše vyřeší...chjo. Mám dojem, že to zavání americkým happyendem z brakového románu, ovšem nově v "thrilleru". Za mě zklamání, dost laciný průměr.

Petulla
09.01.2019 5 z 5

Bože, fakt mě bavila! Theo je super.

Ketrin.TR
09.01.2019 1 z 5

Bohužel pro mě je to jedna z mála knížek, kterou řadím na seznam "nedočteno". Po tři dny jsem se nutila do knížky začíst, ale přes zoufale nudný a natažený začátek jsem tomu dala stopku. Očekávala jsem thriller a ne hodinu biologie-genetiky-etnobiologie-genomiky a nevím čeho ještě. Možná se to pak dál rozjede, ale mě knížka prostě nepřesvědčila ani po čtrnácti kapitolách (i když někdy krátkých). Zlatá bestovní nálepka mě zase jednou oklamala.

Jandýs
08.01.2019 3 z 5

Skvělý nápad na příběh, přišlo mi zajímavé, že se do hledání vraha pustil profesor se svým vlastním postupem.. kniha je velmi čtivá, nicméně se mi ale také dost věcí zdálo nepravděpodobné.. přehnané, superhrdinovské..

Hanca91
07.01.2019 5 z 5

Nikdy jsem snad nepřečetla žádnou knihu takhle rychle. Hltala jsem jednu kapitolu za druhou, což bylo možná způsobené tím, že byly krátké závěr vždy pobízel k dalšímu čtení.
Jak už bylo několikrát zmíněno, tak konec knihy je dost přes čáru, ale v budoucnu určitě sáhnu po další autorově tvorbě.

Andynka
07.01.2019 4 z 5

Knihy by se neměla tak veřejně vychvalovat. Pak jsem vždycky zklamaná, že to nebyla ještě větší pecka. Každopádně Šelma je super. Skvěle propracovaná logika vraha a je fajn vidět, jak se postupně prokousáváme dějem a odhalujeme ho. Nejvíc se mi asi líbil začátek, který začíná docela vtipně ( nemyslím úvod do příběhu, protože ten mi přišel naprosto zbytečný )... Ale více by se mi příběh líbil, kdyby se tomu věnoval někdo od policie, místní šerif... nějaký detektiv, i kdyby ve výslužbě. Protože mi prostě nedává logiku, aby vraha hledal učitel studentky, kterou neviděl tolik let. A vlastně si ani nebyli blízký... Naopak bych pochopila, kdyby s jeho schopnostmi, napomáhal právě někomu zkušenějšímu s vraždou. Ale jinak moc zajímavé počtení.

polednice1705
07.01.2019 5 z 5

Pěkné, rychlé, napínavé čtení, opět oddechovka , která nutí číst...

Strnady095
06.01.2019 1 z 5

Tak přečteno...dobrý námět i rozjezd, trošku divný hlavní hrdina, no dobře...ale...výpočet umístění mrtvol (a jak přesný výpočet, nalezení na první pokus) - proboha tolik vražd tolik let a nikdo nic?? - pravda policajti nic moc - ale asi aby tolik nepřekáželi...výpočet hlavního podezřelého...ok, ještě se smířím...ale konec???...ošetřování hrdiny v době hlavního "útoku" (to už bylo na mě moc) ... a nakonec cimrmanova otázka - a jak to dopadlo pane hostinský? ... když čtu Agathu, tak tomu věřím, tady tedy nee :-)

Edlik
06.01.2019 3 z 5

Kniha se dobře čte. Pro mě je tu jedno ALE... líbí se mi, že hlavní postava není detektiv, policista nebo tak něco, ALE a pozor SPOILER ... určitě by neměl být něco jako terminátor, největší odborník na sériové vrahy atd... Tohle mi přišlo moc přestřelené.

kikina28
06.01.2019 2 z 5

Po přečtení téhle knihy vím, že už po ní podruhé nesáhnu. Děj byl vymyšlený dobře, ale vědec - biolog, muž zcela neohrožený "všechno vím, všechno znám", mi chvílemi připadal jako neohrožený superman. Policie, podle něj, naprosto neschopná, neustále je poučoval a zcela bez problémů se dostával k různým informacím, které běžně policie neměla k dispozici.
A závěr knihy??? Sci-fi kniha by ho nepopsala lépe. Prostě podle mně slátanina, kde autor udělal několik chyb, aniž si je uvědomil.