Temný vzorec

Temný vzorec
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448436/bmid_temny-vzorec-lMj-448436.jpg 4 611 611

Naturalista série

< 4. díl

Doktor Theo Cray je proslulý tím, že za použití matematických metod dokáže vypátrat sériové vrahy. Jenže pak je vystaven působení patogenu ovlivňujícímu mozkovou činnost a vědomí, že má v těle virus, který z něj samotného může udělat zabijáka, mu zničí pověst i vyšetřování a on začne pochybovat o vlastní příčetnosti. Aby zachránil nevinné životy i sám sebe, sleduje Cray každé nové vodítko v případu vyšinuté zdravotní sestry, přestože pomalu ztrácí kontakt s realitou. Pokud má však dopadnout chameleonskou vražedkyni, musí čelit vlastní temné stránce, protože pouze v nebezpečných stínech najde to, co se snaží ulovit. A pro Craye je výprava nezaložená na výpočtech, ale pouze na intuici, tím nejděsivějším podnikem v jeho životě…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Dark Pattern, 2019

Gracinka
07.06.2022 2 z 5

Nejslabší kniha od autora. Theo se chová jako cvok, vyšiluje a zahodí všechno, co měl. Zápletka dobrá, ale nezajímavě vyřešena. Je to takové vlažné.

Čmeláček
03.06.2022 4 z 5

Zase slabší Theo Cray. Zápletka dobrá, ale zpracování dost vázne.

Iva B.
31.05.2022 3 z 5

Při čtení téhle knížky jsem měla pocit, že hlavnímu hrdinovi fakt hráblo. Kenzo docela překombinované, trochu přitažené za vlasy, málo uvěřitelné. Nicméně i tak jsem si čtení užila a jsem zvědavá, jestli bude ještě nějaký další díl.

zdendula31
17.05.2022 4 z 5

Opět hodně vědy a o to méně krimi,ale stejně čtu každou další autorovu knihu.
U této se mi líbil konec a tak si přečtu i další.

INCOGNITOREADER
13.05.2022 2 z 5

I když jsem říkal, že v sérii už pokračovat nebudu, aktuální potřeba poslouchat pouze audioknihy mě přivedla k sérii zpět. Postava Thea je stejná jako v předchozích dílech a všechny moje výtky co jsem měl platí i tady. Jediný rozdíl je, že v tomto případě se vyšetřuje o něco zajímavější sériový vrah než v předchozím díle. Každopádně postava Thea opravdu už vůbec nepřipomíná toho zakřiknutého profesora ze Šelmy. Teď je schopný odzbrojit zkušeného člena speciálních jednotek během chvilky... Navíc bohužel kniha obsahuje i nelogičnosti, které ubírají na celkovém zážitku. Samotný konec, který jasně ukazuje, že přijde další díl rozhodně nepotěší.
Je to zapomenutelné. Nevěrohodné. Vypadá to, že Theo jen co někam koukne najde kupu sériových vrahů. Kdybych měl sérii číst, tak bych knihu určitě nečetl, ale jako poslech při jiných činnostech to nebylo špatné.

Dudlík08
05.05.2022 2 z 5

Bohužel kniha nenadchla. První díl série byl pro mne knížkou, kterou bych si přečetla ještě jednou, ale po téhle bych bohužel už nesáhla. Thea je mi opravdu líto, ale vím, že bych si další knížku prozatím s ním nepřečetla.

Bedřich63
12.04.2022 3 z 5

Musím konstatovat, že pro mě je toto zatím nejslabší díl série s Theo Crayem. Velmi těžko uvěřitelné, že měsíce se zabývá hledáním sériového vraha na úkor svého života. Spojení vědy s vyšetřováním, které mám v knihách rád, tady zcela upadlo do počítačových algoritmů, které ne vždy dávají čtenáři smysl.
Když v knize chybí logika a logické souvislosti, tak tomu nějak moc nevěřím. A tady se to stalo.
No a konec? Vlastně ani nevím...... asi pozvánka na další díl? Nejsem si jistý, jestli ho vůbec budu po tomto díle číst.
Autorova hlavní postava Theo je v bahně. Máme naději, že se ještě vynoří ve svém dobrém a pozitivním módu? Nebo už to jde zcela mimo? Za mě už to takto dále nechci.

Jaklová.katka
18.03.2022 2 z 5

(SPOILER) Myslím že mu už úplně hráblo.
Za mě velké zklamání

konicekbily
09.03.2022 3 z 5

Zdaleka nejsem nadšen! Autor to překombinoval a mnohokrát jsem si říkal, že by to šlo napsat jednodušeji. Ani závěr se mi nelíbí. Průměr!

SilvieSisinka
04.02.2022 4 z 5

Tři různí lidé přijdou o dítě na stejném nemocničním oddělení a všichni tři nezávisle na sobě zvažují,jestli v tom nemá prsty tatáž osoba.Tak to je děj knihy s profesorem T.Cray

tom8157
01.02.2022 4 z 5

Po velkém zklamání z předchozí knihy Teorie vraždy jsem dlouho váhal, zda vůbec knihu číst. Děj nebyl zdaleka tak napínavý a temný jako u Šelmy nebo Hračkáře, oproti 3. dílu je to ale velké zlepšení. Příjemné bylo, že autor tentokrát příliš nezacházel do vědeckých podrobností a na úkor toho se věnoval spíše osobnosti a soukromému životu hlavní postavy. Jediné, co mě trochu zklamalo byl konec, který se mi zdá moc uspěchaný.

KSarlota
11.01.2022 5 z 5

Za me super. Knihy jsou cim dal temnejsi a musim rict, ze jsem velmi zvedava na dalsi dil. Jen me mrzi, jak to dopadlo s Jillian

TeoCZE
29.12.2021 4 z 5

Předchozí díly jsem nečetla a musím říct, že se mi to líbilo. Mělo to nápad, styl psaní mi seděl, postavy též. Konec by mohl být trochu propracovanější, něco málo mu přeci jen chybělo. Honí někoho na téměř 300 stranách a pak se všechno vyřeší na čtyřech. Souhlasím s názory, že na jednoho člověka potkává nějak moc sériových vrahů. Knihkupec mi řekl, že ke čtení není nutné znát předchozí díly a měl pravdu tak na půl. V téhle knize o svých předchozích dobrodružství mluvil často, až moc často. Takže zpětně už vůbec první díly číst nepotřebuji, protože mi bylo vykecáno snad všechno a kdybych příběhy znala před čtením Temného vzorce, bylo by mi tohle časté opakování již přečteného asi hodně protivné. Velké plus ale dávám přebalu knihy, hezčí jsem snad nikdy neviděla a v knihovně vyloženě působí dobře. :)

Dumicek
20.12.2021 5 z 5

Po předchozím díle je tento díl zas pro mě naprosto super! Hltala jsem každou stránku. Theo je prostě naprosto geniální a já mu fandím..

Rubyn
21.11.2021 2 z 5

Zdlouhavé, nudné, nezáživné.

ddkk
17.11.2021 5 z 5

Tak tohle bylo opravdu temné, až do samotného konce, který byl nejtemnější ze všeho...Kdo čte sérii s geniálním Theem Crayem, ví, jak jiné jsou případy, které musí řešit. Nejsou to běžné zločiny a není to běžné pátrání. Protože Theo je prostě neuvěřitelně chytrý, vynalézavý, vzdělaný a vůbec není lehké ho pochopit. A právě proto jsou příběhy celé série tak mimořádné.

Mně se naopak konec případu Temný vzorec nezdál nejasný a neukončený. Jen osoba, kterou Theo konečně chytil, byla skoro jako neustále unikající démon...

Pro mne skvělý, naprosto neotřelý a výjimečný thriller, který asi není pro každého. A série pokračuje, určitě si další díl nenechám ujít.

emilieselden
08.11.2021 3 z 5

Docela těžké hodnotit tuto knihu. Začátek pomalejší, nezvyklý styl psaní ale zvykla jsem si a vyhovoval mi. Poté se to rozjelo a hltala jsem každou stránku ale konec bohužel zklamání. Poslední stránku jsem otočila a uvědomila si, že dál už nic není a říkám si: ,,To je jako všechno?´´ Příběh byl zajímavý a chtěla bych vědět jak to bylo dál.

Radous
23.10.2021 3 z 5

Napínavé jako všechny předchozí, jenom je to zase o kus víc přitažené za pačesy. Sériový vrah sem, sériový vrah tam.

martineden
23.10.2021 4 z 5

Ta umanutost, se kterou doktor Theo pronásleduje zločince, je obdivuhodná. Vlk samotář, který chytne stopu a nepustí. A návykové čtení, protože chceme vědět, jak to bude dál...

kikies
15.10.2021 3 z 5

Jako takhle - ten nemocniční případ byl zajímavý, to nepopírám. Ale ten vývoj, co probíhá v hlavě Theovi, to je někdy fakt leda tak na facku. Jeho způsob vyšetřování je vskutku neotřelý, ale pokud bude pokračovat ve stejném stylu, brzy se okouká - zřejmě to bude tím, že těm jeho těžko představitelným počítačovým programům, výpočtům a práci s nelegálně získanými daty se dá jen těžko rozumět a ještě hůř věřit.