Návyky šťastného mozku
Loretta Graziano Breuning
Připravte se na to, že budete za pouhých pětačtyřicet dní šťastnější! Kniha Návyky šťastného mozku vám poradí, jak „přeprogramovat“ svůj mozek a naučit jej produkovat látky, které mají tu moc učinit vás šťastnými. V knize najdete jednoduchá cvičení, která vám pomohou pochopit, jakou úlohu ve vašem těle plní jednotlivé „hormony štěstí“ – serotonin, dopamin, oxytocin a endorfiny. Dozvíte se také, jak si vybudovat nové návyky s pomocí přesměrování elektrických signálů ve svém mozku tak, aby volně proudily po nově vzniklých drahách. Produkce hormonů štěstí tak bude ještě snazší a v situacích, kdy to budete nejvíce potřebovat, budete mnohem častěji vnímat pocity uspokojení. Kniha obsahuje spoustu cvičení, jež vám pomohou přeprogramovat svůj mozek, a pomůže vám na cestě za šťastnějším a zdravějším životem!... celý text
Esoterika, astrologie, okultismus Osobní rozvoj a styl Zdraví
Vydáno: 2021 , AnagOriginální název:
Habits of a Happy Brain, 2016
více info...
Přidat komentář
Víc. Víc. Víc takových knih a jejich čtenářů! Tato útlá knížečka je úžasnou cestou do světa hormonů a jejich vlivu na náš život. Nikdy bych nevěřil, jak zásadně ovlivňují hormony naše každodenní chování a naše pocity. Nejvíc mě fascinovali informace o kortizolu. Chcete-li mít své špatné i dobré pocity pod kontrolou, tahle kniha je pro vás jednoznačně povinnou četbou.
Kniha, která nás přesvědčí, že pocity štěstí můžeme mít do značné míry pod kontrolou, a že i nepříjemné pocity jsou v pořádku a přirozenou součástí chemie lidského mozku.
Netroufám si knihu ocenit hvězdičkami, protože se mi místy nečetla úplně snadno. Občas jsem si musela jednu větu číst několikrát za sebou nebo jsem vůbec nechápala, jak daný odstavec souvisí s tím předcházejícím. Nedokážu říct, jestli to bylo dáno mou nechápavostí, překladem anebo stylem autorky. Za téma a jeho zpracování bych ale klidně dala čtyři hvězdičky.
Kniha je koncipována i jako workbook. Za každou kapitolou je místo pro reflexi a uvedení právě přečteného do vlastního života.
Občas mi ale chybělo více příkladů na to, abych si dokázala představit, jak teorie, kterou autorka představuje, souvisí se mnou, a jak ji mohu aplikovat na svou osobu a životní podmínky.
Některé myšlenky rozhodně považuji za perly: "Pocity nespokojenosti často svádíme na "špatná rozhodnutí".Tím ale nepřímo vyjadřujeme, že jsou k dispozici nějaká "dobrá". Pravda je však složitější. Každá volba má své výhody i nevýhody. Jakmile se rozhodnete, spatříte nevýhody své volby zblízka. Snadno si představíte, že všechno by bylo krásné, kdybyste si vybrali tu druhou možnost. Kdybyste se však mohli rozhodnout znovu a jinak, pravděpodobně by vás zneklidnila zase jiná "špatná volba". Jestliže nemáte ve zvyku vidět na svých rozhodnutích jejich dobré stránky, naříkáním nad nimi strávíte třeba celý život. "