Nedělňátko aneb S Cimrmanem v zádech

Nedělňátko aneb S Cimrmanem v zádech
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/541940/bmid_nedelnatko-aneb-s-cimrmanem-v-zadech.jpg 5 194 194

Jeho role hraběte von Zeppelin, princů Jasoně a Drsoně či praktikanta Hlaváčka, nemluvě o četných ženských postavách, jsou bez nadsázky kultovní. Miloň Čepelka (* 1936) přitom není jen hercem výrazných komických rolí. Je též spoluzakladatelem Divadla Járy Cimrmana a zároveň vůbec jediným člověkem, jenž hrál i v Salonu Cimrman, který provozoval objevitel pojizerského génia Jiří Šebánek. Kromě toho je autorem řady rozhlasových her, několika sbírek veršů, povídek a románů...... celý text

cordane
06.10.2016

Přečteno už začátkem září, mobilní aplikace evidentně nanic! :-/

Candide
19.09.2016

Velice se panu Čepelkovi omlouvám, ale kniha mě neskutečně nudila. Horko těžko jsem ji zvládla přečíst do půlky, často jsem u ní usínala. Nevím, čím to je, jestli mi nesedl Palánův způsob vedení rozhovoru nebo něco úplně jiného, každopádně mě to mrzí a pana Čepelku mám i přesto velmi ráda.

ivanaga
26.08.2016 3 z 5

Pana Čepelku znám z Cimrmanů a z Country rádia, kde uvádí nové knihy. Také jsem tušila, že je pedagog a má cosi společného s češtinou. Jako člověka ho vnímám velmi pozitivně a tahle kniha mi můj předpoklad potvrdila. Ovšem trochu mě dostal tím, že jsem vlastně nevěděla, že také píše, a to docela dost. Takže mám co dohánět.
Pan Čepelka je vlastně stylový, taky takový skrytý nenápadný génius. S trochou nadsázky, ale myšleno vážně. Člověk si ho musí pro sebe trochu vyšťourat, ale jsem si jistá, že to pak stojí za to.

Oceňuji zde především jeho otevřenost. Ať mluví o rodině či divadle. Zaujal mě jeho vztah k tatínkovi, který ani ve svých 80 letech nemá vnitřně vyřešen. I jeho vztah ke smrti je mi blízký. Je ochoten ji vzít do hry, není pro něho tabu. K lidem kolem sebe se staví bezelstně a přímo, je si jistý sám sebou, nemá zapotřebí intrikovat, maximálně možná trochu poťouchle a trefně glosovat, nikdy však se zlým úmyslem ublížit. Užívala jsem si jeho osobité výrazy a hlášky, svědčící o mladistvém a nadmíru bystrém duchu, o vtipu nemluvě. Některé jeho projevy mohou působit až dětinsky naivně, on tím však pouze klame tělem. Je to typický moudrý stařec, který se na svět usmívá a kterého ten svět stále ještě baví a zajímá. Pan Čepelka je typ člověka, jakého bych si přála mít za kamaráda.

popeluška
12.08.2016 5 z 5

Moc krásné čtení.....které v člověku zanechá příjemný pocit :-) a něco se i dozví....

danielka1977
31.07.2016 5 z 5

Hrozně milé čtení :)

Káča2015
14.07.2016 5 z 5

Právě jsem dočetla, knížka je přesně taková, jako pan Čepelka - vtipná, kultivovaná, zajímavá, přemýšlivá...

bookworm007
12.06.2016 5 z 5

Podařená knížka, přečetla jsem ji jedním dechem.

Aracely
11.06.2016 5 z 5

Knihu vřele doporučuji! Rozhodně za to stojí!!! Nejen pro příznivce Cimrmanů, ale i pro něho samého!

Recenze v záložkách :-).

ugisha
25.05.2016 5 z 5

Příjemné čtení, člověk se leccos dozví o Miloňovi i o Divadle JC :) Líbilo se mi :)