Nedělňátko aneb S Cimrmanem v zádech přehled

Nedělňátko aneb S Cimrmanem v zádech
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/541940/bmid_nedelnatko-aneb-s-cimrmanem-v-zadech.jpg 5 194 194

Jeho role hraběte von Zeppelin, princů Jasoně a Drsoně či praktikanta Hlaváčka, nemluvě o četných ženských postavách, jsou bez nadsázky kultovní. Miloň Čepelka (* 1936) přitom není jen hercem výrazných komických rolí. Je též spoluzakladatelem Divadla Járy Cimrmana a zároveň vůbec jediným člověkem, jenž hrál i v Salonu Cimrman, který provozoval objevitel pojizerského génia Jiří Šebánek. Kromě toho je autorem řady rozhlasových her, několika sbírek veršů, povídek a románů...... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nedělňátko aneb S Cimrmanem v zádech. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (69)

milary
15.06.2024 5 z 5

Srdcovka. Tohle já můžu. Cimrmany miluju léta, pana Palána mám ráda, a tohle se povedlo.
A tentokrát je navíc přesná i anotace; rozhovor není JEN pohledem do zákulisí oblíbeného divadla, je pohledem "do zákulisí" Miloně Čepelky.
Někdy horor, někdy legrace, to ano, ale především bohatý a zdánlivě nekonečný vhled do aktivit, vzpomínek, úvah, samotné podstaty jednoho moc zajímavého muže.
Radost a obohacení.

milan2310
01.04.2024 4 z 5

Miloně mám rád. Kniha se nese v laskavém duchu. Jen mi připadlo, že se v ní pár věcí opakuje vícekrát.

Iki1
28.02.2024 5 z 5

Tuhle knihu jsem moc užil. Velmi příjemný rozhovor s velmi vzdělaným pánem a na druhé straně stolu s poučeným novinářem, který se umí správně zeptat. Dost informací o divadle bylo pro mě nových, leccos poučného i hodně inteligentního jsem s radostí absorboval. A také vysoce hodnotím páně Čepelkovu skromnost.

Nedělňátko aneb s Cimrmanem v zádech

20.05.2016

Kniha Nedělňátko aneb S Cimrmanem v zádech v seznamech