Nejlepší víkend

Nejlepší víkend
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387884/bmid_nejlepsi-vikend-tUp-387884.jpg 4 3462 3462

Na Silvestra si Andrea, Jirka, Dáša, Bert, Markéta a Pavel dají zásadní novoroční předsevzetí. Žádný z nich ale nikomu neřekne, jaké je to jeho. Doufají, že se jim to během nového roku podaří, mohlo by, protože času na to budou mít dost. Kromě ranních a večerních hodin pracovních dnů mají k dispozici padesát dva víkendů, deset státních svátků a čtyři týdny dovolené. To je dohromady šest tisíc sedm set šedesát hodin volna, během kterých se dá změnit téměř cokoli.... celý text

Pemca
10.04.2020 3 z 5

taková oddechové čtení, ze života i když s happyendem

lucie9998
10.04.2020 3 z 5

Název mi připadá trochu zavádějící, kniha se mi celkem líbila, ale Malý pražský erotikon je povedenější.

Martinka15
05.04.2020 3 z 5

Za mě moc fajn oddychovka, lepší než Třeštíková. Ale jiné knihy od autora se mi líbily více. :-)

cukrovka
03.04.2020 4 z 5

Moje první knížka od autora a musím konstatovat, že jsem spokojená. Oddechové čtení o všednostech života. Někdy je líp a někdy hůř. Jen jsem se zpočátku ztrácela ve velkém množství postav.

Natali.159
25.03.2020 3 z 5

čtivě psaný příběh

Kristy78
23.03.2020 3 z 5

Pohodové zábavné čtení, nic náročného.

radus
11.03.2020 3 z 5

I když vím, že Hartl asi nikdy nebude můj kdovíjak oblíbený autor, přesto jsem po knize sáhla. Tak nějak nenadchne, neurazí, ale za chvíli nebudu vědět, že jsem ji četla.

Ketrin.TR
08.03.2020 2 z 5

Upřímně? Tahle knížka pro mě bylo jedno velké utrpení. Asi nejsem cílová skupina spisovatele, ale Prvok se mi vcelku líbil, tak jsem sáhla po další Hartlovině. A zklamání. Knížka postrádá nějaký děj, jenom sleduje a popisuje každodenní činnosti několika lidí během jednoho roku. Jak už tu bylo párkrát psáno pode mnou - rozvláklý, nezáživný seriál typu Ulice, tentokrát v psané podobě. A je mi smutno z toho, jestli tohle má být skutečně kus naší top literatury? Asi to opravdu zrcadlí vkus naší konzumní společnosti...

Ossinky
06.03.2020 5 z 5

Mám ráda knížky od Hartla, baví mě myšlenkové pochody postav, člověk se sice musí soustředit a udělat si pořádek v rodinných vztazích a postavách a pak se to čte krásně.

Mychaela
03.03.2020 4 z 5

Mě prostě Hartl baví. MPE trochu slabší, Okamžiky štěstí byly super a ani Nejlepší víkend mě nezklamal
On člověk nemůže od jeho knížek očekávat nic hlubokomyslného a světoborného, píše prostě ze života a o životě, i když někdy trochu zidealizovaně... Ale ty každodenní malé potřehy, strachy, naděje a pak pády a trapasy, které zažívá každý z nás, to mě prostě baví a skvěle se u toho odreaguji! :-)

"Takovej je život. Vždycky se najde něco, co tě sere. Když se na to moc soustředíš, nemůžeš bejt nikdy v pohodě."

"Lidi po tisíce let neznali soukromí. Každej člověk byl pořád obklopenej jinýma lidma svý tlupy. Dlouhodobou samotu neznali. Sice vedle nich v jeskyni nebo v chýši pořád někdo v noci chrápal, prděl nebo šu°al pod kožešinou, ale nikdy neusínali sami. Člověk na to není ustrojenej. Možná je teď trendy bejt single, ale určitě není přirozený usínat sama..."

"Nic tě nepřekvapí tak jako láska. I když na ni pořád čekáš."

° Poslední myšlenka, která se mi hrozně líbila, je až na konci knihy a prateta Žaneta v ní líčí, jak kadila na Kostarice se svým broučkařem - kdo dočte až na konec, tak pochopí snad proč ;-)

Bibinabublina
29.02.2020

Kniha nenadchne ani neurazi, přečetla jsem, nicméně jsem postradala HUMOR, který člověk u Patrika čeká!

TetaLik
27.02.2020

Dobrá kniha na odreagování od kriminálek. Ráda bych si přečetla i další jeho knihy.

martisko3
27.02.2020 4 z 5

Příběh se mi zdál takový plytký, nijaký, ale přesto se kniha čte dobře, prostě oddechovka, neurazila, ráda si přečtu další knihu.

Misute603
26.02.2020 4 z 5

První kniha od Hartla a moc se mi líbila.Po všech těch psycho trillerech, co jsem četla,fajn změna. Takové poklidné čtení ze života.

vercas945
26.02.2020 4 z 5

Dobrá oddechovka, rychle se čte, v podstatě šťastný konec... Ale obávám se podle reakcí ostatních čtenářů, že pokud od Patrika Hartla budu číst něco dalšího, už to nebude ono.

Knihobolka
23.02.2020 3 z 5

Další z knih Patrika Hartla - Nejlepší víkend jsem přečetla za týden. Kniha se četla lehce a příběh pěkně plynul. Hodnotím jako třetí nejlepší Hartlovu knihu. Nejvydařenější je Malý pražský...a Prvok...

Příběh sleduje rok života několika hrdinů, kteří se navzájem znají, a kteří si dávají novoroční předsevzetí.

Jediné, co mi fakt vadilo, byly zmiňované značky. Přišlo mi to jako product placement v knize. Občas mi to přišlo bulvární a umělé.
Taková Ordinace, Ulice, Výměna manželek v knize ????
Je to ovšem stále skvělá oddychovka.

Evelin
22.02.2020 4 z 5

Pěkná oddechovka, jak jinak než o vztazích :-)

TereVy
20.02.2020 4 z 5

Oddechovka, ze života ikdyž jako vždy happy ending (někdy je to ale v tom černobílém světě třeba :)

evik2710
19.02.2020 5 z 5

Super čtení

Chesterton
18.02.2020

Podepisuji se pod komentář los.
Poslední letmý kontakt s autorem.
Ano triviální myšlenky, prázdné vztahy-nevztahy. Povrchní současnost. Smutně prázdná literatura ohlupující proložená reklamou? ANO i toto je Čtenářská výzva :o)