Nejlepší víkend

Nejlepší víkend
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387884/bmid_nejlepsi-vikend-tUp-387884.jpg 4 3462 3462

Na Silvestra si Andrea, Jirka, Dáša, Bert, Markéta a Pavel dají zásadní novoroční předsevzetí. Žádný z nich ale nikomu neřekne, jaké je to jeho. Doufají, že se jim to během nového roku podaří, mohlo by, protože času na to budou mít dost. Kromě ranních a večerních hodin pracovních dnů mají k dispozici padesát dva víkendů, deset státních svátků a čtyři týdny dovolené. To je dohromady šest tisíc sedm set šedesát hodin volna, během kterých se dá změnit téměř cokoli.... celý text

salkyn
02.10.2019 4 z 5

Ideální čtení na dovolenou. Jinak napsal určitě lepší kousky...

karel0684
01.10.2019 5 z 5

Zpočátku jsem se ztrácel v množství postav. Ale pak se to rozklíčovalo a rozjelo docela dobře. Pro mne asi druhý nejlepší Hartl. Hartlova síla i slabina je, že je dnešní a proniká do témat, která nejsou moc příjemná, a která bývají "tabu". Když čtu některé komentáře, mám pocit, že tam se Hartl docela dost trefil do brňavky...

regulax
01.10.2019 3 z 5

Další hartlovina. Plytkých 480 stran o všem a o ničem. Hledala jsem hlavně Ostravu a našla 2x malou zmínku a zkusím uplatnit výzvu, jinak jen další obyč zářez v četbě.

Marta08
30.09.2019 2 z 5

Patrik Hartl se mým oblíbeným autorem po přečtení Nejlepšího víkendu určitě nestane. Knihu jsem četla v rámci čtenářské výzvy jako knihu, jejíž děj se měl odehrávat v Ostravě. Bohužel o Ostravě v knize nebyla ani zmínka, hlavní děj se jednoznačně odehrává v Praze, nerozumím tedy tomu, proč je v seznamu "ostravských" knih ve výzvě tak vysoko. Budu se muset tedy porozhlédnout po jiné ostravské do výzvy. Příběh postav mě nijak zvlášť neoslovil, ale ani mi vyloženě nevadil, postavy a jejich problémy mi připadaly poměrně realistické. Výtek bych měla celý seznam. Zmíním tedy alespoň některé, v mnoha se shoduji s hodnotiteli níže: Pavel je vystudovaný sinolog, jezdí obchodovat do Číny a stejně potřebuje překladatelku? Když na něj Yan mluví čínsky, proč nejsou věty přeloženy? Velmi mi vadilo infantilní pojmenování intimních partií, to myslí autor vážně? Nejsme přece ve školce. No a v poslední řadě mě velmi rozčilovalo množství gramatických chyb (zejména shoda podmětu s přísudkem - papírky leželi???) v e-knize. To si to nakladatelství nedokáže ohlídat? V tištěné podobě chyby nebyly. Původně jsem chtěla dát hvězdy 3, ale ve srovnání s ostatními knihami, které jsem hodnotila 3 hvězdami, by to byla jejich degradace, tahle byla určitě horší.

pajuu
27.09.2019 2 z 5

Dlouho jsem k prectenym kniham zadny komentar nedavala, ale tady musim udelat vyjimku. Jedna se o pribehy kolegu z jedne prazske firmy na zazitky. Co me na knize stvalo by vystacilo na slusny seznam. Tady aspon par veci: Pavel jezdi obchodovat do Ciny a presto, kdyz tam resi problem s policii, potrebuje prekladatelku, i kdyz v knize na nej mluvi Yan cinskymi vetami, ktere se autor ani neobtezoval prelozit. Hned nekolik nasich hrdinu se casto opije tak, ze si nepamatuji co delali. Jaka je pravdepodobnost, ze takovou opici s oknem miva vice lidi? Dale me trosku stvalo pojmenovani intimnich partii, jako pindina a bimbalo (to jako vazne, nejsme uz ve skolce). Celkove dost roztahana cetba v podstate o nicem, po knihach autora uz urcite nesahnu

eva0772
26.09.2019

Hrozny se do knihy zacist. Po 60 strankach jsem porad nevedela, ci jsem. Pletly se mi postavy, nebavilo me to. Jine jeho knihy se mi libily mnohem vic.

denisa7430
26.09.2019 4 z 5

Knihu hodnotím jako velice fajnové oddechové počteníčko. Hartlovi se podařilo bravurně rozvíjet příběhy ze života, který je občas veselý, občas depresivní, plný zvratů, ale i radostí. Do románu jsem se začetla hned od první stránky, pobavila jsem se a zapomněla na všechny starosti okolo mě. Kdo potřebuje vyčistit hlavu, ať sáhne po Hartlovi. Ten tímto dílkem opět potvrdil, že je v tomto směru prostě "in".

Bustedka
26.09.2019 4 z 5

Nic uchvacujícího, na druhou stranu, od Hartla asi nikdo nečekáme vysokou literaturu. Hartl je lidský, čtivý. A ví, že příběhy ze sousedství prostě fungují nejlíp. Takže na takové ty letní večery, odreagování se, relax, ideálka.

domihruzkova
26.09.2019 5 z 5

Taková fajn oddychovka :)

Janinkasim
25.09.2019 5 z 5

Hartl nikdy nezklame. Tohle mě proste baví! ????

otesánek
24.09.2019 2 z 5

No jsem zklamaná. Těšila jsem se na tuhle knihu hodně. A pocit z ní žádný. A četla jsem ji proto, že jsem ji rozečetla a čekala tak kdy už se rozjede... a nic. Vlastně ani jedna postava mi nijak nepřirostla k srdci. Pro mě nejslabší kniha. Vykreslení postav na jedničku ovšem. Popisy, povahy, úvahy vše dokonalé. Pan Hartl se umí vcítit a vypozorovat jak se lidé chovají a co asi jim běží hlavou. Jinak ale i příběhově o ničem. Určitě jí znova neotevřu.

LeHor
22.09.2019 4 z 5

Přečteno, ale trochu mi to trvalo. Předchozí knihy se mi líbily víc. Začátek se trochu táhl, motaly se mi postavy. Konec už byl lepší. Přesto 4 *

michall17
22.09.2019 3 z 5

Konečně dočtena nějak jsem se nemohl do knihy začíst..nebylo to špatné ale erotikon se mi zatím líbil nejvíce

VendulaB
21.09.2019 4 z 5

Roční nahlédnutí do života několika postav, jejichž osudy se potkávají. Kniha je dostatečně zajímavá, vtipná i inteligentní na to, abyste ji doporučily - za přečtení stojí, i když na zadek si z ní nesednete. Rozumím tomu, proč její autor dnes patří mezi nejoblíbenější autory - je to prostě dobrá oddechovka. Nic víc a nic míň.

Filipín
20.09.2019 5 z 5

Prima letní oddychovka.

roman9276
18.09.2019 4 z 5

Ze začátku mi trvalo dost stránek se začít orientovat v postavách, ale když už jsem postavy dostatečně poznal, tak příběh dobře plynul. Já osobně si rád čtu o cizích sračkách a tim pádem se vlastně cejtim i líp :D Různorodé postavy, různorodé příběhy o obyčejných lidech a o jejich problémech, úspěších i zážitcích, prostě o životě. Bylo to lehký a příjemný čtení a hodně mě to bavilo.

cluci
17.09.2019 2 z 5

Tuhle knihu od pana Hartla nemohu zkousnout. Není to nijak náročné čtení, nejspíš se nad dějem ani nepozastavíte, ani se vám nezaryje do vzpomínek. Prakticky ani nevím, zda se děj odehrával i v Ostravě. Je to klasický prolínající se příběh několika lidí. Pozvolné tempo, spojené s průšvihy, a to jeden za druhým. Ty splynou do jedné linie, a vy už necítíte, kam by to mohlo vygradovat. Můžete pouze předvídat nějaké ukončení. Hartl jakoby ustrnul na jednom bodě. Spousta podivného, sobeckého chování. A jestli vtipného, tak je spíše ukryté do hrubých slov. Za mne to není kvalitní literatura. Knihou možná nebudete nadšeni, ale ani zklamáni.
Ale co mne opravdu zklamalo, je nakladatelství Bourdon, které se podílelo na výtisku této knihy. Držela jsem jich v knihkupectví několik. Kniha byla špatně svázána s nakřivo natištěnými listy či občasné přetisky. Nevím, zda by to měla být rarita v naší knihovně, možná jen pro hezkou obálku. Postačí mi jako e-book (bez přetisků), který se dá případně smazat. Za mne bohužel 2-3hvězdy**/*

TessaJean
16.09.2019 5 z 5

Knihy podobného žánru moc nečtu, spíše vyhledávám thrillery a tak podobně. Je ale zapotřebí občas si oddychnout od těch depresivních věcí a na chvíli se začíst do něčeho oddychovějšího. Po knize Patrika Hartla jsem sáhla naprostou náhodou a vůbec toho nelituji. Kniha je velice vtipná, nemálo jsem se u ní nasmála, má velice svižné tempo a navíc jsem musela neustále obracet stránky jelikož jsem byla zvědavá co bude dál. Určitě v blízké době sáhnu po dalších z jeho knih!

Lucissia
11.09.2019 4 z 5

Rozjezd trošku pomalý, ale pak to nabralo spád. Ano, četlo se to hezky, nelituju toho, ale asi nebudu mít potřebu po knížce sáhnout jednou znovu. :-)

Mr.Pajek
10.09.2019 3 z 5

Takova pohodovka,která nijak nenadchne ani neurazi.