Nejlepší víkend

Nejlepší víkend
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387884/bmid_nejlepsi-vikend-tUp-387884.jpg 4 3462 3462

Na Silvestra si Andrea, Jirka, Dáša, Bert, Markéta a Pavel dají zásadní novoroční předsevzetí. Žádný z nich ale nikomu neřekne, jaké je to jeho. Doufají, že se jim to během nového roku podaří, mohlo by, protože času na to budou mít dost. Kromě ranních a večerních hodin pracovních dnů mají k dispozici padesát dva víkendů, deset státních svátků a čtyři týdny dovolené. To je dohromady šest tisíc sedm set šedesát hodin volna, během kterých se dá změnit téměř cokoli.... celý text

MišuleP
09.09.2019 2 z 5

Prvni kniha od Hartla. Kniha me z recenzi zaujala jako oddechovka na plaz, sice to byla ale prislo mi to nejak o nicem a nezaujalo me to, kdybych nebyla na dovce s jednou knizku obavam se ze to nedoctu. Mozna dam spisovateli jeste sanci, ale moc to nevidim.

Kacko
09.09.2019 5 z 5

Taková příjemná oddechovka.

Bablu
08.09.2019 5 z 5

Výborná kniha, ideální na dovolenou. Různé příběhy obyčejných lidí, zajímavě propletené.

Mike99
08.09.2019 5 z 5

Jedná se o životní příběhy 2 manželských párů a 2 jednotlivců v průběhu jednoho roku, jsou navzájem propojeny přes zážitkovou firmu. Další postavy dotváří děj. Dle mého opět uvěřitelné, dobře psané, z mých třech přečtených hartlovek zatím na prvním místě. PH dobře sleduje své okolí, umí se vžít do různých situací, dobře vystihuje jejich myšlení a uvažování.
Neřekl bych, že se jedná zrovna o oddychové čtení. Myslím, že cílovou skupinou je skupina 40+, která už má za sebou nějaké životní zkušenosti a která docení to, co je mu předkládáno. Opět jsem zažil déjà vu.

Swahill
06.09.2019 5 z 5

Bezva oddechovka na dovolenou :)

rode
06.09.2019 2 z 5

Pan Hartl mě zaujal v nějakém rozhovoru svým smíchem a právě díky tomu jsem se rozhodla si od něj nějakou knihu koupit. K celebritám v oblasti literatury v České republice jsem poněkud skeptická a řekla bych, že právem. Kniha neurazí (možná trochu) ani nenadchne (možná trochu). Tak nějak asi už neplánuju číst něco dalšího od Hartla, ale uvidíme, možná mu dám ještě šanci. Každopádně se mi potvrdilo, že čím větší propagace knihy, tím větší propadák.

Topolina
05.09.2019 4 z 5

Mě se knížka celkem líbila. Je to opravdu oddechové čtení na dovolenou... Patrik Hartl píše celkem čtivě a jeho příběhy mám ráda. Erotikon se mi líbil víc...

Miluna40
03.09.2019 2 z 5

Jeho prvni dve knihy se mi opravdu libily a byly ctive i vtipne. Okamziky stesti mne zklamaly a tato to nevylepsila. Uznavam,ze uplny propadak to neni. Ale jestli se chcete zasmat tak jedine: Prvok,Sampon Tecka a Karel nebo Maly prazsky erotikon.

DenisČe
02.09.2019 3 z 5

Příští knihy Hartla byly lepší

jesterka.as
02.09.2019

Hartla mám za "šprímaře". Knihu jsem vzala do ruky právě proto a proto, že mi měl pomoct splnit výzvu s knihou odehrávající v Ostravě. Po cca 100 stranách jsem přemýšlela jestli to vážně chci číst. Nesmírně mě to nudilo. Ale říkala jsem si, co bych neudělala pro Ostravu, tak jsem přečetla asi tak 100 stran a knihu odložila. Napřed jsem myslela, že se k ní vrátím, ale vzdávám to. Kniha mě nebavila, odkládám definitivně, snad jiná bude mít zase větší úspěch...

debe
01.09.2019 3 z 5

Ale jo... i když furt tak na jedno brdo....

cori
31.08.2019 3 z 5

Moje první kniha od Hartla. Docela poutavé vyprávění momentek ze života pracovníků jedné slevové firmy na zážitky: šéfky Markéty, její dcery Dáši, kolegyně Andrey a kolegy Berta a jejich partnerů a dětí, které se odehrávají během jednoho roku od Vánoc po Silvestra následujícího roku, kdy řeší nevěru, nemanželské dítě, nesnesitelnou tchyni, rozvod, přepracovaného manžela, zazobanou milenku, otce alkoholika, závislost na seriálech a strach navázat milostný vztah, atd. Knihu jsem přečetla za dva dny. Na můj vkus skončila moc optimisticky.
Ponaučení: "Mně teda zatím život připadá jako běh mezi padajícími hovny. Všichni si namlouvají, že jsou svobodní, protože můžou kličkovat, jak chtějí, ale v zásadě na ně pořád ty hovna padají." (str.461)

Yorika
31.08.2019 odpad!

Oddechovka? To fakt ne. Stupidita postav mi lezla krkem. Žádná ve mně nevzbudila ani trochu sympatií.
Povrchní charaktery. Neuvěřitelná klišé i situace.
Nejvíc mě dostalo přirovnání skonu člověka ke smrti křečka.
Co vymyslíte dál pane Hartle?

lorista
30.08.2019

Klišé,neuvěřitelnost postav..Celá kniha jakoby poskládáná z článků z blbýho časopisu pro ženy.
Jako oddechovka pro nenáročného čtenáře asi dobrý ..

Basetka
28.08.2019 3 z 5

Ze začátku jsem chtěla knihu odložit a to s ohledem nad velkým množstvím postav , já se prostě ztrácela. Naštěstí jsem se začátkem pročetla a jsem ráda, protože se mi nakonec jednotlivé osudy líbily. Některé pasáže byly skutečně ze života, prostě žádná nuda.

MonikaKK
28.08.2019 4 z 5

Hartl je prostě Hartl. Miluju jeho knížky a humor. Další skvělá kniha. Kromě Prvoka,... se mi líbil zatím všechna jeho knižní díla.

KatkaB77
28.08.2019 4 z 5

Skvělé pohodové čtení na dovolenou.

tezzpoletsar
27.08.2019 5 z 5

Skvělá. Patrikovy knížky & jeho styl psaní mě prostě baví:) Takové propletence ze života. Super oddechovka. Doporučuji:)

Kerberos
26.08.2019 4 z 5

Knihu bych asi nedočetla,ale poslech p.Vlacha je velmi příjemný.Trochu mi vadí přisprostlé vyjadřování ,ale to je asi autorův styl.

nikaxxx
26.08.2019 4 z 5

Po mých předchozích zkušenostech s knihami pana Hartla (Okamžiky štěstí a Prvok, Šampón …) jsem si autora založila do pomyslné složky „není můj šálek kávy“. Po přečtení Nejlepšího víkendu jsem ale na vážkách. Příběh se četl příjemně lehce, měla jsem příležitost poznat hodně hlavních postav, se kterými se dalo jak sympatizovat, tak na ně nevěřícně hledět skrz prsty. Střídání jejich životních pohledů a událostí mi vyhovovalo.
Jedná se opravdu o hezké letní čtení, které dokáže vyvolat zvědavost i úsměv na tváři. Za mě určitě nejlepší Hartlova kniha, ačkoli pět hvězdiček dát nemůžu - už jen kvůli nadužívání sprostších výrazů a nevěr, ale to už k „Hartlovkám“ (bohužel) patří ...