Nejlepší víkend

Nejlepší víkend
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387884/bmid_nejlepsi-vikend-tUp-387884.jpg 4 3462 3462

Na Silvestra si Andrea, Jirka, Dáša, Bert, Markéta a Pavel dají zásadní novoroční předsevzetí. Žádný z nich ale nikomu neřekne, jaké je to jeho. Doufají, že se jim to během nového roku podaří, mohlo by, protože času na to budou mít dost. Kromě ranních a večerních hodin pracovních dnů mají k dispozici padesát dva víkendů, deset státních svátků a čtyři týdny dovolené. To je dohromady šest tisíc sedm set šedesát hodin volna, během kterých se dá změnit téměř cokoli.... celý text

tibby
24.08.2019 2 z 5

Bylo mi doporučeno jako oddechovka na léto, což asi splnilo očekávání, nic to nemění na tom, že to pro mě byla blbina alá Viewegh, nějak jsem na konci nepochopila, co tím chtěl básník říct :)

Klobouková
22.08.2019 4 z 5

Výborná oddechovka, skvěle se to četlo! Neměla jsem ani žádný problém zorientovat se v množství jednotlivých postavách, jak tu bylo mnohokrát zmíněno, mně to naopak skvěle vyhovovalo, že jsem různé vztahy a situace mohlo poznat z úhlu všech protagonistů...

IvetaSl
22.08.2019 4 z 5

Dlouho jsem se nemohla zorientovat v postavách, ale nakonec se mi to podařilo. Je to čtivé, oddechovka akorát na letní dny. Ke konci mě dokonce příběh dohnal k slzám.
Překvapilo mě, kolik lidí si tuto knížku zařadilo do výzvy "děj se odehrává v Ostravě". Ani jedna zmínka o Ostravě, děj se odehrává v Praze, a pak výlety do Špindlu, Havířova, Opavy, ...

Pan_Švec
21.08.2019 3 z 5

Patrik Hartl v několika dějových liniích prolíná osudy mnoha postav. Opravdu mnoha, až jich je přespříliš. Platívá pravidlo, že sedm postav je maximum, Hartl jich do vyprávění zapojil alespoň dvojnásobek, takže není snadné se v příbězích a vzájemných vztazích orientovat. Co mi však vadilo ještě více, byl charaktetový rys společný pro všechny dospělé mužské hrdiny. A to bez výjimky. Sklon k nevěře. Jakoby nic jiného jejich životy nedeterminovalo, než pud nevěry. Navíc jsem nabyl dojmu, že všechny postavy mají i shodné uvažování, shodný slovník, shodné vlastnosti. Ničím charakterovým jedna nevynikala nad jinou. A to ani v případě, kdy šlo o padesátníka či o pubescenta. Takový je můj dojem, doufám, že k autorovi nejsem nespravedlivý.

hrabalikoval
21.08.2019 3 z 5

Dlouho mi trvalo začíst se, ale pak už to šlo. Jako není to žádné velké veledílo, ale přečetla jsem to a konec byl zajímavý.

Kulhavá
21.08.2019

Pro mne nevhodná kniha, dostala jsem jako dárek, nedočtené jsem odložila a odeslala na dobročinnou aukci. Způsob života hlavních hrdinů mi nebyl v ničem sympatický a ani mne nezajímal, za ubohost jsem se až styděla, takový život bych nechtěla žít a takové myšlenky ani v hlavě mít. Tohoto autora už ne.

kocour_mikeš
20.08.2019 5 z 5

Líbí se mi čtivé a rychle plynoucí Hartlovy knihy, tato je na stejné vlně s neklesající kvalitou a dávám 85%. Příjemné čtení na dovolené :)

Kvetulina
19.08.2019 5 z 5

Za mě paráda, mě se to moc líbilo.

dainny
19.08.2019 5 z 5

Za mě super knížka. Ráda jsem se k ní vracela a zamyslela se i nad sebou a mým životem. Lehce se četla a bylo to pro mě fajn vypnutí po uložení dětí :))

hanzmb
18.08.2019 5 z 5

Tohle není žádné jednoduché čtení na dovolenou. Tohle je obraz doby a chování porevoluční generace. Navíc si zde odpustil různé vtipné gagy, které u minulých knih zvyšovaly čtivost. Je to pokračování Párala a Švejdy, kteří popisovali stejný model na generacích 60. až 80. let. Třeba se Hartl taky jednou dostane i do čítanek. Rozhodně bych tam raději viděl Víkend, než Účastníky zájezdu.

misafibi
15.08.2019 4 z 5

Oddechové čtení na dovolenou, avšak Malý pražský erotikon u mě zůstává na prvním místě. Určitě si přečtu i další knížky od Hartla.

ivzu77
15.08.2019 4 z 5

Hartl mne opět nezklamal. Jeho knihy se čtou tak nějak samy, normálně se vcítíte do těch rodinných osudů. Někomu se nepasuje jeho "vulgarní" vyjadřování, ale já si myslím, že to k němu a k životu patří ...

Ester71
11.08.2019 5 z 5

Příjemná nenáročná oddechovka čtená na dovolené.

dencazrnu
09.08.2019 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale na můj vkus byla až příliš vleklá. Několikrát jsem se přistihla, že neustále odpočítávám, kdy už bude konec knihy. Oproti Prvokovi, kdy jsem se bavila od první stránky bylo pro mne toto dílo trošku zklamáním. Závěr knihy to trošku napravil, uronila jsem asi jednu nebo dvě slzy, ale určitě další knihy od Hartla do budoucna zvážím..

Monique66
08.08.2019 2 z 5

Kniha mi hodně připomněla Bábovky, u kterých jsem stejně jako tady přemýšlela, že knihu odložím. Víkend řeší podobné problematiky- vztahy, rodina, nevěra, lži. Tady mi to přišlo o něco více čtivé. Mám stejný názor jak u Bábovek- kniha není určena moji generaci, ale oceňuji za znalosti o tolika místech.

P1tr
08.08.2019 3 z 5

Nenáročné, pohodové čtení u kterého nemusíte příliš přemýšlet a jen se necháváte vést stránku po stránce od začátku do konce, což je na letní čtení u vody ideální. Tato vlastnost je největší devízou, ale také zároveň negativem této knihy. Lehkost pomáhá jejímu jednoduchému přelouskání, ale zároveň díky své nenáročnosti nezanechá dílo žádný hlubší dojem a tak stejně rychle, jak se vám kniha dostala do hlavy z ní také zmizí. Ačkoliv se příběh snaží být ze života, stále se jedná o fiktivní knižní děj, tudíž je poněkud zarážející, že mu chybí pořádná gradace a zakončení. Celý příběh se line víceméně stále stejným tempem a když jsem došel na jeho samotný konec, necítil jsem přílišnou ukončenost a spíše jsem měl pocit, jako bych dočetl pouze další kapitolu, nikoliv celé dílo. Je to dané dle mého tím, že postavy zažívají jeden průšvih za druhým, až vám po chvíli začnou připadat všední a samozřejmé. Navíc se jednotlivé situace poměrně točí v kruhu a tak je děj poměrně předvídatelný. Každá z mnoha postav má záblesky sympatičnosti, ale bohužel se povětšinou chovají divně a sobecky, tudíž se těžce s někým z nich ztotožňuje a tak jim člověk jednotlivé nepříjemnosti skoro přeje. Překvapilo mě, že kniha je spíše vážná, než humorná a vtipy navíc spočívají de facto pouze ve vkládání sprostých slov. Rozhodně nejde o příliš kvalitní literaturu, ale tím, že se toho v knize stane celkem hodně, tak se víceméně nemáte čas začít nudit a i když se nebudete celou dobu výtečně bavit, knihu dočtete a nebudete toho litovat. Jde o průměrné spotřební zboží, které má jasný účel, který dobře plní. Nebudete nadšeni, ale ani myslím příliš naštváni.

aleza1
08.08.2019 4 z 5

Hartlovy knihy jsou všechny podobné, s podobnými postavami i osudy. Na dovolenou a relax fajn čtení.

crazyslunicko
07.08.2019 4 z 5

Velice pohodová četba o životě, o očekávání a o přáních. Všichni si něco přejeme a nakonec jsme překvapení, jak se nám to splní. Nejvíce mě překvapil příběh Pavla, který se zamiloval do své asistentky Yan a převrátil se mu celý život naruby. Najednou se musel rozhodnout s kterou rodinou stráví zbytek svého života a snad se poučil ze svých chyb? Průběh Andrey mě také překvapil. Jak si začala zapisovat všechno na papírky a nakonec si vše organizovaně zapisovala do svého pracovního diáře. Dáša, to je případ sám pro sebe. Seriálový maniak, který 24 hodin sleduje jen notebook. Bert - takový casanova a nakonec kdo hledá ten najde :)

zelva.marketa
06.08.2019 5 z 5

Předčila očekávání

araB
06.08.2019 3 z 5

Nejak se mi porad pletly hlavni postavy a chvili trvalo, nez jsem si vse poskladala. Kniha se opet cetla hezky a sama, takze idealni odpocinkove cteni.