Nejlepší víkend

Nejlepší víkend
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387884/bmid_nejlepsi-vikend-tUp-387884.jpg 4 3462 3462

Na Silvestra si Andrea, Jirka, Dáša, Bert, Markéta a Pavel dají zásadní novoroční předsevzetí. Žádný z nich ale nikomu neřekne, jaké je to jeho. Doufají, že se jim to během nového roku podaří, mohlo by, protože času na to budou mít dost. Kromě ranních a večerních hodin pracovních dnů mají k dispozici padesát dva víkendů, deset státních svátků a čtyři týdny dovolené. To je dohromady šest tisíc sedm set šedesát hodin volna, během kterých se dá změnit téměř cokoli.... celý text

Klarka251
20.06.2019 5 z 5

Další jeho skvělá kniha, opět zajímavá a ze života. Jeho knihy miluju. I když jsem proti číst české spisovatele, nakonec mě přemluvila známá a jsem za to ráda. Takže doufám, že vyjde v nejbližší době další :)

petula6844
20.06.2019 4 z 5

Prijemne oddychove cteni :) Hartla mam rada, se slovy se nemaze, uz u prvni stranky jsem se musela smat. Chystam se proto i na jeho predchozi knizky...

IgorGebiza
20.06.2019 3 z 5

po prečítani knihy Prvok, Šampón, Tečka a Karel som si všimol doma v poličke túto knihu svojej ženy.
úprimne "prvá" kniha od Hartla bola akoby zábavnejšia, aj keď ani toto nebolo najhoršie. román na oddychové čitanie, ktorý si žiaľ o pár mesiacov ani nebudete pamätať, ale to je asi prípad všetkých Hartlových románov.
na začiatku som sa v postavách stratil až pokým som pochopil, že kto ku komu patrí a aký má vzťah k ostatným postavám. po "uprataní" ma to začalo aj viac baviť. ideálna knižka na letnú dovolenku.

Freedomova
19.06.2019 4 z 5

Knížku jsem přečetla přes víkend, když jsem byla nemocná a bylo to fajn počtení. Na knížkách p. Hartla oceňuji uvěřitelnost a reálnost děje a chování hlavních hrdinů. V mnoha jejich reakcích a myšlenkových pochodech jsem se poznávala a mám pocit, že čtenáři ve středním věku, kteří za sebou mají i pár kompromisů, o kterých by "za mlada" nebyli ochotni ani uvažovat, si nepříliš vzrušující, ale o to realističtější a hlubší děj, dokáží mnohem více autoterapeuticky vychutnat.

aktak1203
18.06.2019 3 z 5

Kniha je na můj vkus míč vleklá. U pana Hartla jsem očekávala šťastný a vtipný konec, ovšem po tom dlouhém čtení byl závěr takový nanicovatý, takže za mě 3 hvězdy.

mekkejla
17.06.2019 3 z 5

Vtipné, čtivé, milé, ale moc dlouhé. Na množství postav mi vadilo to, že sotva se to u jedné začalo zajímavě rozjíždět, tak děj skočil na další a než jsem se k té předešlé vrátila, uběhlo skoro sto stran a napětí a zájem opadl...

Daenerys.Tar
17.06.2019 3 z 5

Čtivá knížka, ale možná až moc dlouhá. Sledujeme běžný život, běžných lidí, kde se nic extra zajímavého neděje.

Coco3
16.06.2019 3 z 5

Nebyla špatná, četla se dobře, ale za mě ze všech Hartlových knih nejslabší. Nemůžu si pomoct, ale dojem z ní velmi rychle vyprchal a už jsem se u ní ani tolik nebavila.

Lachtaan
11.06.2019 4 z 5

Prvok byl pecka, Okamžiky mě naprosto emočně rozložily, Erotikon místy už trochu znechucoval a Víkend mě nesčetněkrát upozornil na to, jak se v životě nevyplácí lhát. Kdybych měl udělat žebříček z prozatímních Hartlových děl, tak bych na první příčku šoupnul příběh Jáchyma s Veronikou, za ně těsně Prvoka s kolegy, pak bych si mile rád zavzpomínal na směsici zdejších hrdinů a na poslední místo zaparkoval knížku, ze které si kromě Adély a její životní odysey ani už nepamatuju jiné postavy. Každopádně doufám, že se třeba v příštím roce dočkáme další obdobné knížky, všechny se totiž četly naprosto samy (pokud byl čas).

Rave
10.06.2019 2 z 5

Odloženo. Styl humoru až příliš často laciný. Od prvních stránek jsem nechápala, proč jen nutné do fajn děje zasazovat pubescentní srandy typu "potřebuju sex", "babííí, táta se napíchl na pjdel..." či popisy houpající ho se bimbase a úvahy nad ním. Jednotlivé zápletky mě přitom vtáhly, množství postav mi nevadilo. Ale levných "vtipných" vstupů bylo tolik, že jsem knížku nakonec odložila. Zaujalo mě jen, že ve mě knížka vyvolala vizuální asociaci s filmy. Čekala jsem "Jak dostat tatínka do polepšovny" a vyšlo z toho "Jak se krotí krokodýli"...Takže ne.

KydlochMoris
10.06.2019 4 z 5

Hartl prostě nezklame :-). Opět čtivé a zábavné... Co dodat? Těším se na další knihu.

Daduška
09.06.2019 3 z 5

Příběh o jednom roce několika obyčejných lidí. Ve spoustě situací jsem se poznala, nebo jsem poznala někoho z rodiny. Tak to prostě v životě chodí. Odpočinkové čtení, ve kterém můžete najít i něco pro sebe, pro svůj další životní vývoj. Nehledala bych v tom žádné složitosti, ale rozhodně mě to donutilo se zamyslet nad tím, co vlastně v životě člověk chce a jak se dokáže plácat od ničeho k ničemu.

eva8941
08.06.2019 4 z 5

Jako všechny knížky od autora jsou pro mě čtivé

martineden
07.06.2019 odpad!

Ach jo! To je škvár!

luckomar
06.06.2019

Asi jsem opět zvolila špatně pořadí. Po Erotikonu vůbec nezaujalo.

dom.ini
04.06.2019 4 z 5

Mám tyto knížky o běžném životě strašně ráda a i tato byla fajn. Je to pro mě takové oddechové, nenáročné čtení, ze kterého si ale můžete i něco málo odnést. Jediné co mi vadilo bylo to, že jsem se zpočátku dost ztrácela v jednotlivých postavách, kterých je tady opravdu dost. Ale to byla jen maličkost. :)

greetchen
04.06.2019 3 z 5

Nejdřív jsem si od Hartla přečetla útlou knížku "Prvok, Šampón, Tečka a Karel", která byla příjemnou, chytrou oddechovkou s neotřelým dějem. Proti tomu Nejlepší víkend je trochu uvzdychaný propletenec životů několika hrdinů. Ti jsou více či méně sympatičtí, asi každý se s někým ztotožní víc a někdo je mu kvůli chování a postojům nesympatický.

Jenže zatímco v předchozí knize se hlavním hrdinům v životě "něco dělo", tady toho moc není. Je to vlastně nosná myšleka celé knihy: ač máme k dispozici 52 víkendů, kdy lze podniknout něco převratného, úžasného, co nás nadchne a budeme z toho přežívat ony nudné běžné dny, většinou to vyzní naprázdno. Buď neuděláme nic, nebo ta očekávaná velká věc s následným ohlédnutím se zpět už tak skvěle nepůsobí. A to je věc, která irituje. Jak čtenářsky, protože skoro 500 stran neposakytuje žádné velké dobrodružství a akci, tak osobně, protože nám dává pomyslnou sebereflexi v tom, že to tak máme vlastně taky (a že místo nezapomenutelných zážitků jsme víkend zas strávili "jen" s knihou v posteli).

I přes to dějové opatrné našlapování namísto rázného vykročení se mi kniha četla docela dobře, mám ráda Hartlův jazyk a styl psaní a i když to není žádná akční řachanda, pořád se to čte příjemně.

AdélkaÁďa
03.06.2019 4 z 5

Jednoduché čtení, které ubíhá samo a člověka tak příjemně odreaguje :)

Alienn
02.06.2019 4 z 5

Mám ráda knihy, kde je více příběhů. Ráda čtu o normálních lidech, kdy jejich příběh je pro mě snadno uvěřitelný. Styl autora mi sedí, knihu jsem si užila. Není to knížka, která Vás posadí na zadek, ale rozhodně stojí za přečtení.

Bobina74
01.06.2019 3 z 5

No proč ne, zase tak špatné to nebylo a kdo četl jeho Okamžiky štěstí - podobný styl, bude se mu líbit. A kdo četl ostatní jeho knihy - bude trochu zklamaný. Po úspěšném Prvokovi a Erotikonu chtějí všichni stále to stejné, ale proč někdy nepřehodit výhybku a nedat si Okamžiky a Víkend? Je to jiné, ale stejně dobré - jenom prostě jinak ;-).